گوگل به دنبال کسب مجوز از آمریکا برای همکاری با هواوی

گوگل ظاهرا از دولت آمریکا، برای همکاری با شرکت هواوی درخواست مجوز کرده است. اگر چنین مجوزی صادر شود گوگل قادر خواهد بود تا اجازه استفاده از سرویس‌های خود را به هواوی بدهد.

همانطور که می‌دانید هواوی از مه 2019 در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است و این شرکت اجازه دسترسی به بازار آمریکا و تکنولوژی آمریکایی از جمله سرویس‌های موبایلی گوگل (GMS) را ندارد، مگر اینکه خود دولت آمریکا مجوزهای خاصی را صادر کند. مایکروسافت یکی از شرکت‌هایی است که اجازه همکاری با هواوی را دارد. اگر چنین معافیتی به گوگل داده شود، هواوی بلافاصله خواهد توانست دستگاه‌های فعلی خود را با سرویس‌های موبایلی گوگل به‌روزرسانی کند.

هواوی در حال‌حاضر سرویس‌های موبایلی اختصاصی خودش (HMS) را به‌عنوان جایگزین سرویس‌های گوگل دارد، اما این سرویس هنوز ناقص است و نمی‌تواند جایگزین کاملی برای GMS باشد.

برخی از کاربران اخیرا به نصب جانبی سرویس‌های گوگل بر روی دستگاه‌های هواوی روی آورده‌اند، اما گوگل هشدار داده است که این کار ممکن است خطراتی را برای امنیت و حریم خصوصی آن‌ها در پی داشته باشد.

هنوز مشخص نیست که گوگل بتواند مجوز همکاری با هواوی را دریافت کند، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم در هفته‌های آینده چه اتفاقی می‌افتد.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.