تصویر غیررسمی اسمارت‌فون پیکسل 4a در فروشگاه گوگل استور منتشر شد

بر اساس برنامه‌ریزی اولیه قرار بود اسمارت‌فون پیکسل 4a ضمن برگزاری رویداد گوگل I/O در اوایل ماه مه رونمایی شود؛ اما برنامه زمانی اعلام شده برای معرفی این هندست بنا بر دلایل واضحی به تاخیر افتاد. در ادامه زمان معرفی گوگل پیکسل 4a مجددا مورد بازنگری قرار گرفت و بر این اساس قرار بود گجت مذکور در روز 13 جولای معرفی شود؛ اما بعدها گوگل این برنامه زمانی را نیز به تعویق انداخت. بر اساس پیش‌بینی فعلی رویداد معرفی اسمارت‌فون آینده گوگل احتمالا در اوایل ماه آگوست یا به بیان دقیق‌تر روز 3 آگوست برگزار خواهد شد. با این‌حال تنها یک اشتباه می‌تواند برنامه زمانی کمپانی را به تعویق انداخته یا حتی معرفی گوشی را کاملا منتفی نماید.

گوگل هنوز از اسمارت‌فون پیکسل 4a رونمایی نکرده است

با وجود عدم معرفی اسمارت‌فون جدید گوگل در روز 13 جولای، تیم سرپرستی وبسایت کانادایی گوگل استور (به نقل از وبسایت 9To5Google) در این زمینه پیش‌قدم شده و یک تصویر مطبوعاتی رسمی از مدل مشکی‌رنگ گوگل پیکسل 4a را منتشر کردند. بر این اساس به‌نظر می‌رسد که مشکی تنها گزینه رنگی موجود هنگام عرضه هندست مذکور به‌شمار می‌رود.

تصویر مذکور دربردارنده هیچ‌گونه جزئیات جدیدی نیست. همان‌طور که احتمالا در جریان هستید؛ پیش‌تر تصاویر مربوط به این هندست در کنار مدل معلق شده گوگل پیکسل 4a XL به‌صورت گسترده منتشر شده بود. با این‌حال تصویر جدید نخستین مورد مطبوعاتی و رسمی از پیکسل 4a به‌شمار می‌رود و بسیاری از جزئیات پیرامون این اسمارت‌فون را موردتائید قرار می‌دهد.

ماژول دوربین مربعی‌شکل در قسمت پشتی گوشی شامل یک سنسور منفرد و یک فلاش LED بوده و یکی از مشخصه‌های برجسته دستگاه قلمداد می‌شود. همچنین اسکنر اثرانگشت روی پنل پلاستیکی پشتی گوشی تعبیه شده است. از سوی دیگر قسمت جلویی گوگل پیکسل 4a با یک نمایشگر 5.8 اینچی حفره‌دار پوشانده شده است. به‌نظر می‌رسد که گوشی از حواشی یکسانی در اطراف نمایشگر برخوردار است. تصویر پس‌زمینه مورد استفاده توسط گوگل تائیدکننده نام تجاری محصول و برنامه زمانی اولیه برای معرفی دستگاه طی رویداد گوگل I/O در روز 12 مه است. اسپیکر داخل گوشی در امتداد لبه قاب، کلیدهای تنظیم میزان بلندی صدا در سمت راست بدنه و دکمه پاور با رنگ سبز نعنایی در قسمت فوقانی کلید ولوم سایر جزئیات مربوط به دستگاه را تشکیل می‌دهند.

وضعیت در خصوص اسمارت‌فون گوگل پیکسل 4a 5G به چه ترتیب است؟

هفته گذشته تصاویری از اسمارت‌فون‌های گوگل پیکسل 5 و پیکسل 5 XL به‌صورت آنلاین منتشر شد. در ابتدای امر پیرامون صحت و سقم اسن تصاویر شک و تردیدهایی وجود داشت؛ اما اکنون به‌نظر می‌رسد که هر 2 هندست نمایش داده شده در تصاویر لو رفته وجود خارجی خواهند داشت. با این‌حال اگرچه عرضه هندستی تحت‌عنوان گوگل پیکسل 5 یک سناریوی محتمل است؛ اما پیکسل 5 XL در واقع می‌تواند همان پیکسل 4a 5G باشد. این محصول با هندست معلق شده پیکسل 4a XL گوگل شباهت‌هایی دارد. بر اساس پیش‌بینی‌ها توان پردازشی این هندست همانند پرچم‌دار گوگل پیکسل 5 از طریق تراشه پرچم‌دار اسنپ‌دراگون 765 تامین خواهد شد. بعلاوه گجت مذکور از یک نمایشگر حفره‌دار 6.1 اینچی با حواشی یکنواخت بهره خواهد برد. همچنین ماژول دوربین پشتی گوشی دارای اندازه‌ای بزرگتر بوده و در عوض تنها 1 سنسور از 2 حسگر دوربین به‌همراه 1 فلاش LED میزبانی می‌کند.

متاسفانه در خصوص قیمت‌گذاری گوشی هنگام عرضه یا برنامه زمانی گوگل برای رونمایی از آن هیچ‌گونه جزئیات خاصی در دست نیست. معرفی این محصول در کنار مدل استاندارد گوگل پیکسل 4a منطقی‌ترین سناریوی احتمالی به‌شمار می‌رود. اما راهبرد گوگل طی سال جاری بسیار آشفته به‌نظر می‌رسد؛ بنابراین تحقق هرگونه سناریویی محتمل خواهد بود.

اسمارت‌فون‌های گوگل پیکسل 5 و پیکسل 4a 5G تا چه اندازه با یکدیگر تفاوت خواهند داشت؟

توان پردازشی هر 2 هندست گوگل پیکسل 5 و پیکسل 4a 5G از طریق تراشه اسنپ‌دراگون 765 تامین خواهد شد؛ اما تنها یکی از گجت‌ها عنوان مدل برتر را به خود اختصاص خواهد داد. بر اساس پیش‌بینی‌ها گوگل پیکسل 4a 5G احتمالا از بدنه‌ای با ساختار پلاستیکی بهره خواهد برد؛ در حالی‌که برای تولید بدنه گوگل پیکسل 5 احتمالا از آلومینیوم و شیشه استفاده خواهد شد. این دستگاه پیشرفته احتمالا از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی نموده و مجهز به پیکره‌بندی دوربین دوگانه ممتاز خواهد بود. این امکانات موجب می‌شوند تا پیکسل 5 گوگل به یکی از رقبای مستقیم و بالقوه سری آی‌فون 12 اپل و سایر مدل‌های پرچم‌دار اقتصادی تبدیل شود.

منبع Phonearena
پیام بگذارید