نظر ایلان ماسک در رابطه با بیت‌کوین!

ایلان ماسک بار دیگر آرامش تاجران بیت‌کوین را برهم زده است و توئیت اخیر وی پیرامون دوج‌کوین قیمت این رمزارز را 17 درصد افزایش داد.

تاجران رمزارزها از ایلان ماسک سوال کردند: “آیا رمزارزها ابزاری برای شوخی کردن شما به‌شمار می‌رود؟ آیا شما نمی‌دانید که شرایط حاکم بر جامعه ما به کلیه اظهارات شما پیرامون بیت‌کوین بستگی دارد؟ پس چرا این‌طور ما را مورد آزار قرار می‌دهی؟”

ایلان ماسک؛ مدیرعامل شرکت‌های تسلا و SpaceX و ملقب به Lord Edge امروز با انتشار توئیتی اعلام کرد که بیت‌کوین “تکیه کلام” من است. تاجران امیدوار بودند که این اظهارات موید امنیت بیت‌کوین به‌عنوان یک دارایی ایمن در برابر دلار آمریکا باشد. با این‌حال این‌طور نیست. ایلان ماسک 1 ساعت بعد ضمن توئیتی اعلام کرد: “من تنها شوخی کردم. به هرحال چه کسی نیازمند تکیه کلام است؟”

اظهارات آقای ماسک انتقادات شدید سرمایه‌گذاران و تاجران را به‌دنبال داشت. آن‌ها معتقدند که انتشار یک توئیت بی‌مزه فعالیت تجاری آن‌ها را مختل نموده است. در ادامه تصویری از یک زن مالباخته برهنه همراه با لوگوی بیت‌کوین بر روی بدن منتشر شد. این تصویر شائبه وجود رابطه پنهانی میان وی و ایلان ماسک را در ذهن تداعی کرد. این تصویر با عنوان “من سعی می‌کنم زندگی مثمر ثمر داشته باشم.” منتشر شده بود.

در همان مقطع زمانی جاستین سان؛ مدیرعامل شرکت ترون با انتشار یک توئیت تنش‌ها را کاهش داد. وی گفت: “لطفا هشتگ بیت‌کوین را به‌عنوان یک عامل خصوصی در قیمت 100 هزار دلار در نظر بگیرید. امنیت سرمایه شما تامین شده است.”

ایلان ماسک نیز ضمن انتشار توئیتی با دلهره اعلام کرد: “قیمت بیت‌کوین با انتشار اخبار ریزش نکرد؛ اما قلب، ذهن و روان ما دچار آشفتگی شد.”

سپس وی ضربه نهایی را وارد کرد. ایلان ماسک ضمن انتشار توئیتی گفت: “یک کلام: دوج”. به‌دنبال انتشار این توئیت ارزش رمزارز دوج‌کوین 17 درصد افزایش یافت و از 0.0039 به 0.0046 دلار رسید.

منبع Decrypt
پیام بگذارید