اندروید 12 احتمالا اپلیکیشن‌های بلا استفاده را در حالت هایبرنیشن قرار خواهد داد

نخستین نسخه پیش‌نمایشی توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل اندروید 12 در آینده‌ای نزدیک و احتمالا ظرف مدت کمتر از 2 ماه آتی منتشر خواهد شد. انجمن XDA  Developers گزارش می‌دهد که آن‌ها موفق به کشف مشخصه جدیدی در پروژه متن‌باز سیستم‌عامل اندروید شده‌اند. این پدیده بدان معناست که گوگل احتمالا بر روی قابلیت جدیدی موسوم به حالت هایبرنیشن برنامه‌ها برای سیستم‌عامل اندروید 12 کار می‌کند.

چندین مورد از تغییرات کد ایجاد شده که در اختیار پروژه متن‌باز اندروید قرار گرفته است؛ نشان می‌دهد که شرکت گوگل احتمالا بر روی یک سیستم هایبرنیشن برای اپلیکیشن‌ها کار می‌کند. این سیستم به اپلیکیشن‌ها امکان می‌دهد تا در زمان عدم استفاده وارد حالت هایبرنیشن شده و این موضوع به آزادسازی فضای ذخیره‌سازی دستگاه کمک می‌کند.

در حال حاضر پیرامون این مشخصه جدید جزئیات محدودی منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که این مشخصه دقیقا به چه ترتیبی عمل نموده و برنامه‌ها به چه‌ صورت در حالت هایبرنیشن قرار خواهند گرفت: آیا این فرآیند به‌صورت خودکار اجرا شده یا کاربران می‌توانند برنامه‌های موردنظر جهت انتقال به حالت هایبرنیشن را به‌صورت دستی انتخاب نمایند. بعلاوه هنوز مشخص نیست که در صورت اجرای خودکار فرآیند فوق سیستم‌عامل اندروید موضوع را به چه شکل به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

پیش‌تر اعلام شد که حالت هایبرنیشن به بهینه‌سازی فضای ذخیره‌سازی دستگاه کمک خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که آیا این بهینه‌سازی شامل فشرده‌سازی پکیج‌های برنامه یا سایر منابع اپلیکیشن‌ها جهت آزادسازی فضای ذخیره‌سازی در گوشی اندرویدی کاربران خواهد بود یا خیر.

بایستی به‌خاطر داشت که پروژه متن‌باز اندروید بستری است که توسعه‌دهندگان از طریق آن می‌توانند امکانات و کدهایی را جهت بهبود سیستم‌عامل اندروید ارسال نموده است. بنابراین هنوز تائید نشده که آیا حالت هایبرنیشن به بخشی از سیستم‌عامل اندروید 12 گوگل تبدیل خواهد شد یا خیر. یقینا در آینده نزدیک شاهد افشای اطلاعات بیش‌تری پیرامون ویژگی‌های آینده یا احتمالی اندروید 12 خواهیم بود.

منبع Phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. Golam می گوید

  اینم یه کپی برداری دیگه از آی او اس
  خب چه کاریه این همه نرم افزار الکی
  خام بده بیرون هرکی هرچی خواست نصب میکنه دیگه

 2. Sasan می گوید

  اندروید خیلی مزخرفه هر ابدیتی که میده به جای بهنه سازی سنگین تر میشه
  دو سال اندروید دارم همش دارم خودمو سرکوفت میزنم چرا ایفون نگرفتم

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان