نتایج یک مطالعه از نقش مثبت ساعت‌های هوشمند در تشخیص بیماری کووید 19 حکایت دارد

در حال حاضر به منظور تشخیص ابتلای افراد به ویروس کرونا اساسا 2 روش مختلف تست وجود دارد. یکی از مشکلات چنین آزمایشاتی این است که افراد بایستی به یک کلینیک درمانی یا بیمارستان مراجعه نموده و سپس منتظر اعلام نتایج باشند. اما چنان‌چه روش دیگری برای تشخیص آسان ابتلا به بیماری کووید 19 در منزل وجود داشته باشد؛ در این‌صورت تصور شما در این خصوص به چه شکل خواهد بود؟


بر اساس نتایج یک مطالعه اخیرا انجام شده موسوم به Warrior Watch ساعت‌های هوشمند احتمالا از قابلیت تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا افراد به کووید 19 حتی پیش از بروز علائم بیماری برخوردار هستند. راب هیرتن؛ استادیار دانشکده پزشکی Icahn واقع در بیمارستان مونت سینای شهر نیویورک و نویسنده این پژوهش گفت: “هدف ما این بود که در زمان آلوده شدن افراد یا پیش از آگاهی آن‌ها از بیماری خود با استفاده از ابزارهای مختلف بتوانیم ابتلای آن‌ها به ویروس  را تشخیص دهیم.”

آقای هیرتن در گفتگو با وبسایت CBS MoneyWatch گفت: “ما از قبل می‌دانستیم که ایجاد التهاب در بدن موجب تغییر فاکتورهای مرتبط با ضربان قلب می‌شود. کووید 19 یک بیماری فوق‌العاده التهابی است. این پدیده به ما امکان می‌دهد تا پیش از اطلاع افراد ابتلای آن‌ها به بیماری را تشخیص دهیم.” این کار از طریق بررسی ضربان قلب فرد انجام می‌شود. مطالعات اخیر نشان می‌دهند که میزان تغییرات ضربان قلب در مبتلایان به بیماری کووید 19 نسبت به افراد عادی به‌مراتب کمتر است. این موضوع بدان معناست که میان زمان‌بندی پالس‌های ضربان قلب اختلاف اندکی مشاهده می‌شود.

با این‌حال به گفته کارشناسان چنین تشخیصی به هیچ وجه قطعی نیست. مایکل اسنایدر؛ استادیار دانشکده استنفورد گفت: “مشکل تست فوق این است که همواره و بر روی کلیه افراد قابل اجرا نیست؛ در حالی‌که این دستگاه‌ها قادر به سنجش ضربان قلب در دوره‌های 24 ساعته و 7 روزه هستند. یک اسمارت‌واچ داده‌ها را به شکل فوری و آنی در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ در صورتی که اعلام نتایج آزمایش حتی در صورت خوش‌شانس بودن شما نیز چندین روز زمان خواهد برد.”

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. حامد می گوید

    هنوز با تست پی سی ار هم معلوم نمیشه واقعا کرونا داری یا بخاطر قلیون نفست بالد نمیاد
    میخوان با ساعت بفهمن
    الکی بابا

  2. nazii می گوید

    با واچ هایی که قابلیت اندازه گیری اکسیژن خون رو دارن مشه تا حدودی مواردی از کرونا رو تشخیص داد

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان