7 راه برای اینکه باتری اسمارتفون یا تبلتمان را سریعتر شارژ کنیم

تصور کنید الان جمعه بعد از ظهر  است و قرار است بیرون بروید. لباسهای جدیدتان را پوشیده‌اید، موهای خود را به نحو پسندیده‌ای آرایش کرده‌اید و قرار است اوقاتی را با دوستان خود بگذرانید. ولی زمانی که به سمت اسمارتفون خود می‌روید تا آن را بردراید، متوجه می‌شوید که باتری‌اش نزدیک تمام شدن است.

حتما همگی ما حداقل یکبار این موقعیت را تجربه کرده‌ایم و از ناخوشایند بودنش آگاهیم، اما خب خبر خوب اینجاست که روشهایی وجود دارند که از طریق آنها می‌توانیم اسمارتفون یا تبلتمان را در سریعترین زمان ممکن شارژ کنیم. مطلب زیر را از دست ندهید و ما را از نظرات خوبتان مطلع سازید:

1.مود هواپیما را روشن یا دستگاه را به طور کامل خاموش کنید

Screenshot-2014-05-19-00-25-12

این روش احتمالا چندان هم جدید نیست و پیش از این از آن شنیده بودیم. می‌دانیم که دستگاه ما حتی در زمان استندبای هم مقداری باتری مصرف می‌کند، ولی زمانی که آن را روی مود هواپیما بگذارید، این مقدار مصرف کمتر شده و زمان شارژ کمی سریعتر می‌شود. از همه بهترخاموش کردن دستگاه است. البته این روش در دستگاه‌های مختلف به طور متفاوت عمل می‌کند.

2.از شارژر خود دستگاه استفاده کنید، شارژ را از طریق پورت USB انجام ندهید

Use-your-stock-charger-avoid-your-computers-USB-port

در بیشتر موارد، شارژری که با دستگاه شما عرضه می‌شود، شارژ را در مدت زمان سریعتری نسبت به درگاه USB کامپیوتر انجام می‌دهد، زیرا پورت 2.0 USB جریانی برابر با 0.5 آمپر و USB 3.0 جریان 1 آمپری خروجی می‌دهد. یک شارژر معمولی جریانی برابر با حداقل 1 آمپر و شارژر تبلتها جریانی برابر با 2 آمپر خروجی می‌دهند و هر چه میزان این جریان بیشتر باشد، شارژ دستگاه سریعتر صورت می‌گیرد.

3.از شارژری استفاده کنید که جریان بیشتری خروجی می‌دهد

Use-a-charger-that-provides-more-amps

همانطور که گفتیم شارژر تبلتها جریان حداقل 2 آمپری خروجی می‌دهند، پس اگر اسمارتفون خود را با شارژر تبلت شارژ کنید، دستگاه شما سریعتر شارژ می‌شود. اگر هم تبلتی ندارید، بهتر است به دنبال شارژرهای دیواری باشید. نترسید، اتصال دستگاه به شارژرهای قویتر باعث منفجر شدن آنها نمی‌شود.

4.از پورت USB مک استفاده کنید(برای آیفون و آیپد)

charger-mac

اگر از این شارژرهای دیواری شخص ثالث ندارید، آیفون یا آیپد خود را با پورت USB مک شارژ کنید. مک‌های جدیدتر زمانی که iDevice به آنها متصل می‌شود، جریان را تا 1.1 آمپر افزایش می‌دهند.

5.از نرم‌افزار رسمی افزایش خروجی پورت USB کامپیوتر استفاده کنید

aicharge

برخی از برندها مثل ایسوس هستند که با برنامه ویندوزی (Ai Charger) جریان خروجی مادربردهای سازگار را افزایش می‌دهند. گیگابایت هم چنین نرم‌افزاری (On/Off Charge) دارد و به شکل یک درایور می‌توان آن را نصب کرد. فقط حتما توجه کنید که نرم‌افزار ی را دانلود کنید که به طور رسمی از برند مربوطه عرضه شده باشد.

6.از ChargeDr استفاده کنید

06-charge-dr

ChargeDr یک افزایش دهنده جریان پورت USB کامپیوتر است که حتی برای شارژ یک آیپد هم کافیست. این دستگاه با سخت‌افزار داخلی مربوطه ارتباط برقرار می‌کند و از آنها برای افزایش جریان خروجی در خواست می‌کند. البته این دستگاه با برخی از سیستم‌ها بهتر کار می‌کند.

7.یکی از اینها را تهیه کنید

07-cable

این کابل یک نوع میکرو USB است که همزمان به دو پورت USB متصل می‌شود.

8 در مورد “7 راه برای اینکه باتری اسمارتفون یا تبلتمان را سریعتر شارژ کنیم”

      1. مطمئنی؟! هر چقدر آمپر و ولتاژ بالاتر باشه؟ مثلاً شارژر آیپد که 2.1 آمپر هستش بزنم عیبی نداره؟!

  1. نترسید، اتصال دستگاه به شارژرهای قویتر باعث منفجر شدن آنها نمی‌شود!!!!
    انفجار که نه ولی باید دید باطری دستگاه خراب نشه یا مثلاً عمرش کم بشه و…
    انفجاااااااااااااااااااار؟؟؟؟؟؟!!!!!!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH