ویژگی‌های دیجی بایت نسبت به بیت‌کوین چیست؟!

تاکنون در مورد ارزهای دیجیتال برای شما زیاد نوشته‌ایم. بازاری که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده و البته با سودها و ضررهای ناگهانی‌اش، هم طعم شیرین سود را به خریدارانش چشانده و هم طعم تلخ ضرر را! بیت‌کوین را دیگر همه می‌شناسیم، پادشاه ارزهای دیجیتال که فعلا با ایستادن در رتبه اول ارزهای دیجیتال، گران‌ترین و پرطرفدارترین رمز ارزی است که در جهان و بدون محدودیت در حال معامله است.

هم اکنون به جز بیت‌کوین هزاران رمز ارز دیگر در جهان کریپتو وجود داشته و دیجی بایت یکی از قدیمی‌ترین و جذاب‌ترین آنها به شمار می‌رود.

اما بیاید ببینیم که ارزی همانند بیت‌کوین که این روزها (در زمان نگارش این مطلب – اسفند 1399) در قیمت 44 هزار دلار معامله می‌شود، چه کمبودهایی نسبت به رمز ارزی همچون دیجی بایت دارد که این روزها قیمت آن 0.5 دلار در حال نوسان است.

مقیاس پذیری

اول باید بگوییم که مقیاس پذیری به معنای توانایی انجام تراکنش‌های ارزان و البته سریع است. یکی دیگر از تعاریف مقیاس پذیری را قابلیت گسترش و تطبیق با شرایط نیز می‌دانند. بیت کوین در این حوزه دارای عددی در حدود 7 تراکنش در ثانیه است.

این عدد برای دیجی بایت در ابتدا 280 تراکنش در ثانیه بود و در سال 2020 این عدد به 2000 تراکنش در هر ثانیه رسیده است. این نشان از مقایس پذیرتر بودن دیجی بایت است.

سرعت تشکیل بلاک

بیت‌کوین برای ایجاد هر بلاک حدود 10 دقیقه زمان نیاز دارد. در دیجی بایت برای ایجاد یک بلاک تنها 15 ثانیه زمان نیاز است. پس دیجی بایت بسیار سریعتر از بیت‌کوین است.

الگوریتم‌های ماینینگ

ماین کردن هر یک از ارزهای دیجیتال راه و روش و الگوریتم‌های خاص خود را دارد که امنیت این قضیه را تایید و تامین می‌کند. ماینینگ بیت‌کوین تنها با 1 الگوریتم انجام می‌شود. دیجی بایت برای ماینینگ 5 الگوریتم مختلف را پیش بینی کرده است. خب این نشان دهنده امنیت چند برابری دیجی بایت است.

تعداد فول نودها

تعداد فول نودهای فعال در شبکه مربوط به بیت کوین 7400 نود است. این عدد برای دیجی بایت برابر با 43 هزار نود است که باعث تمرکز زدایی بیشتری می‌شود.

محدودیت عرضه

برخی ارزهای دیجیتال از روز اول تعدادشان مشخص بوده و پس از زمان مشخصی، دیگر بیشتر از عدد مشخص شده تولید و عرضه نخواهند شد. بیت کوین دارای محدودیت 21 میلیون واحدی است. از سوی مقابل دیجی بایت دارای محدودیت 21 میلیارد واحدی است که استفاده از آن را راحت‌تر می‌سازد!

از کجا دیجی بایت بخریم؟

در داخل کشور برخی صرافی‌های آنلاین اقدام به خرید و فروش دیجی بایت می‌کنند اما مطمئن‌ترین روش برای خرید دیجی بایت تهیه آن از پلتفرم‌های P2P یا همتا به همتا است که در آنجا کاربران اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون دیجی بایت به‌صورت مستقیم با یکدیگر می‌کنند و به همین خاطر قیمت کوین چه برای خرید و چه فروش بهتر خواهد بود.

در حال حاضر تنها پلتفرم همتا به همتا که دیجی بایت را در ایران عرضه می‌کند، اپلیکیشن ارزیف بوده که به راحتی می‌توانید از طریق دریافت آن از گوگل پلی، ثبت نام کرده و صاحب کیف پول اختصاصی دیجی بایت نیز در آنجا بشوید. پس اگر به دیجی بایت علاقه مند هستید، ارزیف را نصب کرده و شروع به معامله این ارز دیجیتال ارزشمند کنید.

دانلود سوپر اپلیکیشن ارزیف

لینک دانلود مستقیم

 

ممکن است شما دوست داشته باشید