تصویر CAD سری آی‌فون 13 اپل از افزایش اندازه ماژول دوربین پشتی آن‌ها حکایت دارد

اخیرا تصویر CAD و سایر اطلاعات مربوط به سری آی‌فون 13 اپل در قالب یک ویدیوی جدید منتشر شده است. این ویدیو نشان می‌دهد که اپل در گوشی‌های آی‌فون سال 2021 خود احتمالا از ماژول‌های دوربین بزرگتر نسبت به مدل‌های نسل قبلی استفاده خواهد کرد.

بر اساس ویدیوی منتشر شده توسط وبسایت EverythingApplePro (به نقل از سایت MacRumors) غول کوپرتینویی به‌دنبال افزایش اندازه ماژول دوربین در آی‌فون آینده خود است؛ تصمیمی که احتمالا از به‌کارگیری حسگرهای بزرگتر و قابلیت تثبیت‌کنندگی مبتنی بر جابه‌جایی سنسور ناشی می‌شود.

با مشاهده این ویدیو جدیدا منتشر شده می‌توان دریافت که مدل‌های آی‌فون 13 مینی، آی‌فون 13 پرو و آی‌فون 13 پرو مکس همراه با ماژول دوربین پشتی کاملا مربعی‌شکل به بازار عرضه خواهند شد. بر اساس برخی گزارشات برجستگی ماژول دوربین آی‌فون 13 پرو مکس در مقایسه با مدل فعلی آی‌فون 12 پرو مکس 0.87 میلی‌متر افزایش خواهد یافت. بعلاوه با توجه به تصاویر CAD منتشر شده به‌نظر می‌رسد که ضخامت کلی بدنه گوشی نیز 0.25 میلی‌متر افزایش یافته است. ماژول دوربین تعبیه شده روی آی‌فون 13 پرو 3.38 میلی‌متر کشیده‌تر و 4.77 میلی‌متر عریض‌تر خواهد بود. در خصوص آی‌فون 13 مینی نیز تصویر CAD نشان می‌دهد که میزان بیرون‌زدگی ماژول دوربین این هندست در مقایسه با آی‌فون 12 مینی 0.99 میلی‌متر افزایش یافته و پهنا و ارتفاع این ماژول نسبت به مدل نسل قبلی به‌ترتیب 3.06 میلی‌متر افزایش و 0.14 میلی‌متر کاهش خواهد یافت. ظاهرا به‌طور کلی بدنه آی‌فون 13 مینی در مقایسه با مدل نسل قبلی 0.26 میلی‌متر ضخیم‌تر است.

نهایتا ویدیوی مذکور با نمایش تصویری از آی‌فون 13 پرو نشان می‌دهد که ماژول دوربین این هندست در مقایسه با آی‌فون 12 پرو 3.41 میلی‌متر کشیده‌تر و 4.81 میلی‌متر عریض‌تر است. این ماژول دوربین با اندازه بزرگتر خود از حسگر LiDAR بزرگتر با دقت بالاتر در زمینه شناسایی زوایا، لبه‌ها و واقعیت‌افزوده میزبانی خواهد کرد. در کنار افزایش اندازه ماژول دوربین میزان برجستگی آن نیز برابر با 3.65 میلی‌متر خواهد بود؛ در حالی‌که میزان برجستگی ماژول دوربین آی‌فون 12 پرو برابر با 2.79 میلی‌متر است. متاسفانه اطلاعات فوق صرفا جنبه گمانه‌زنی دارند؛ لذا توصیه می‌شود تا به صحت و سقم آن‌ها با دیده تردید نگاه کنید.

منبع Gizmochina
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. آراد می گوید

    با اینکار میخواد دوربیناشو به حد سامسونگ برسونه

  2. حسنا می گوید

    توروخدا یکمم به فکر باتری باشید…
    باو کسی بخواد عکاسی حزفه ای کنه خب دوربین دیجیتال حرفه ای میگیره دیگه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان