نسخه ویژه یوتیوب در راه است

4a666eb20a21ec18263eb084c486ce1c

ظاهرا شرکت گوگل نسبت به اقدام رقیب خود یعنی یاهو برای تولید وب‌سایت اشتراک ویدیویی، بی‌تفاوت نبوده است و به در راستای بهینه‌سازی عملکرد سرویس اشتراک ویدیویی این شرکت، نسخه ویژه یوتیوب در راه است.

یوتیوب در طول چند سال گذشته به‌خوبی جایگاه خود را به‌عنوان وب‌سایت اول اشتراک تصویری به اثبات رسانده است و به همین دلیل نیز شرایط شرکت گول برای استفاده از این سیستم، همواره پایدار بوده است. در این میان وب‌سایت‌هایی مانند daily motion نیز به کاربران خود امید فراوانی برای رسیدن به سطح یوتیوب دادند ولی درنهایت این یوتیوب بود که توان بالای خود را حفظ نمود و در صدر باقی ماند.

در این میان مسئولان این وب‌سایت، سرانجام به فکر عرضه نسخه ویژه و متفاوتی از یوتیوب افتاده‌اند و قرار است نسخه منحصربه‌فردی از یوتیوب برای استفاده از انتشاردهندگان در اختیار افراد قرار بگیرد. این سیستم که دقیقا در روز جمعه (فردا) به بهره‌برداری خواهد رسید، به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌راحتی برای آپلود کردن محتوای موردنظر خود اقدام کنند.

بیانیه رسمی درباره این امکان جدید به انتشار رسیده است و همچنین مت گلوتزباخ، به‌عنوان مدیر بخش مدیریت محتوای سایت دراین‌باره می‌گوید: «بزرگ‌ترین درخواست شما به‌عنوان کاربران یوتیوب از ما چه چیزی بوده است؟ دوست دارید درباره کارهایی که مشغول به پردازش و پیشرفت دادن آن‌ها هستم بشنوید؟ ما پیش از زمان عرضه امکانات جدید، آن‌ها را با شما در میان خواهیم نهاد و به‌این‌ترتیب شما هستید که به ما خواهید گفت که آیا در مسیر صحیح پیش می‌رویم یا خیر.»

ازجمله مزایای سیستم جدید یوتیوب، می‌توان به عدم قرارگیری در معرض تبلیغات اشاره نمود که البته این امکانات تنها منحصر به افرادی خواهد بود که محتوای یوتیوب را تولید می‌کنند و بازدیدکنندگان عادی همچنان با تبلیغات سروکار خواهند داشت. این سیستم جدید همچنین قرار است از 60 زبان زنده دنیا پشتیبانی نماید و این امر می‌تواند به پیشرفت عملکرد یوتیوب کمک شایانی بنماید.

به‌تازگی یاهو تصمیم به عرضه یک وب‌سایت جدید با قابلیت‌های اشتراک ویدیو گرفته است که عملا این وب‌سایت را به رقیب یوتیوب تبدیل خواهد ساخت ولی مسئولان گوگل از هم‌اکنون برای بهبود موقعیت خود اقدام کرده‌اند تا این رقیب تازه‌وارد نتواند به موقعیت فعلی آن‌های آسیبی بزند.

جالب است بدانید که کسی که یوتیوب را برای نخستین بار طراحی کرده بود، پس از چند ماه به این نتیجه رسی که این وب‌سایت فاقد ارزش است و به موفقیت نخواهد رسید ولی این سرویس اشتراک ویدیو توانست حتی سازنده خود را نیز غافلگیر نماید و در حال حاضر تصور اینترنت بدون یوتیوب عملا غیرممکن است.

 

 

نمایش نظرات (3)