اپل دقایقی پیش از iOS 15.4 رونمایی کرد: امکان تشخیص چهره با ماسک!

اپل امروز اعلام کرد که iOS 15.4 و iPadOS 15.4 هفته آینده پس از هفته‌ها آزمایش بتای توسعه‌دهندگان و عمومی در دسترس همه کاربران قرار خواهند گرفت.

iOS 15.4 شامل ویژگی‌های جدید و مهمی برای کاربران آیفون می‌شود که شاید قابل توجه‌ترین آن‌ها این باشد که کاربران می‌توانند قفل آیفون خود را با استفاده از Face ID در حین استفاده از ماسک باز کنند. اپل اعلام کرد که توانسته است سیستم Face ID را برای شناسایی منحصربه‌فرد ناحیه اطراف چشم کاربر به‌روزرسانی کند و می‌تواند از این اطلاعات برای باز کردن قفل دستگاه حتی در هنگام استفاده از ماسک استفاده کند. این ویژگی فقط در آیفون 12 به بعد در دسترس است.

در iPadOS 15.4 و macOS Monterey 12.3، قابل توجه‌ترین ویژگی جدید Universal Control است. Universal Control در ابتدا در WWDC 2021 به نمایش گذاشته شد و علیرغم وعده اپل مبنی بر عرضه این ویژگی قبل از پایان سال 2021، مجبور شد آن را تا بهار 2022 به تعویق بیندازد. ‌کنترل جهانی به کاربران اجازه می‌دهد از یک ماوس و صفحه کلید در چندین مک و آیپد استفاده کنند.

برای یک تجربه کاربری یکپارچه iOS و iPadOS 15.4 همچنین شامل تغییرات و ویژگی‌های جدید دیگری مانند 37 ایموجی جدید و پایه‌گذاری «Tap to Pay on iPhone» هستند. به‌روزرسانی‌ها همچنین شامل پیشرفت‌هایی در AirTags، گزینه اضافه کردن دامنه‌های سفارشی به ایمیل iCloud به صورت مستقیم در دستگاه و هزاران چیز دیگر است. لیست کامل قابلیت‌ها و پشتیبانی، پس از انتشار به‌روزرسانی‌ در هفته آینده منتشر می‌شوند.

نظر شما در مورد این به‌روز‌رسانی چیست؟ نظرات خود را با ما و دوستانتان در آی‌تی‌رسان به اشتراک بگذارید.

iOS 15.4

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان