سونی به‌دنبال رشد 2 برابری بازی‌های موبایلی خود تا سال 2025 است

سونی به‌عنوان شرکت تولیدکننده کنسول پلی‌استیشن، برنامه خود برای انتشار بازی‌ها در آینده نزدیک را منتشر کرد. کمپانی ژاپنی در جریان رویداد سالیانه روز سرمایه‌گذار خود اعلام کرد که تا سال 2025 نیمی از عناوین بازی‌های تولیدی این شرکت متعلق به کامپیوترهای شخصی یا گجت‌های موبایلی خواهند بود؛ موضوعی که متعاقبا منجر به کاهش سهم عناوین عرضه شده برای کنسول پلی‌استیشن خواهد بود.

در حال حاضر تنها 10 درصد از عناوین بازی‌های ارائه شده توسط سونی برای دستگاه‌های موبایلی قابل دسترس هستند. بر اساس پیش‌بینی‌ها این رقم طی 3 سال آینده 2 برابر شده و به 20 درصد خواهد رسید. جیم رایان از واحد سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی گفت: “گسترش حضور در بازار رایانه‌های شخصی، موبایل و همچنین خدمات زنده به سونی امکان خواهد داد تا حوزه فعالیت‌های بسیار محدود خود را توسعه داده و حضور خود را به تقریبا تمامی حوزه‌ها گسترش دهد.”

وی مشخصا در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 4 اظهارنظر نکرده است؛ اما بر اساس اسلایدهای رسمی به‌نظر می‌رسد که عرضه این کنسول به تدریج تا سال 2025 متوقف خواهد شد. این پدیده چندان مایه تعجب نخواهد بود؛ چرا که کنسول پلی‌استیشن 5 اکنون مدت‌هاست که به بازار عرضه شده است. با نگاهی به گذشته نیز می‌توان دریافت که سونی در خصوص کنسول PS3 خود نیز رویکرد مشابهی را دنبال نموده و عرضه این مدل، 2 سال پس از آغاز فروش کنسول PS4 در سکوت خبری متوقف شد.

توسعه کسب‌وکار موبایل با راه‌اندازی یک واحد تجاری جدید در قسمت سرگرمی‌های تعاملی سونی اجرایی خواهد شد. این واحد تحت رهبری نیکولا سباستینی؛ مدیر پیشین واحد تولید محتوا در سرویس اپل آرکید فعالیت خواهد کرد. این تحول بخشی از آینده‌ای خواهد بود که در آن عناصر مهم جامعه سونی در سطحی فراتر از تجربه کنسول‌محور گسترش خواهند یافت.

منبع GSMArena
پیام بگذارید