afrak

اطلاعیه ایرانسل درخصوص آتش‌سوزی در حوضچه ارتباطی شرکت مخابرات ایران

روز گذشته حوالی ظهر بود که اختلالات گسترده در شبکه اینترنت کشور احساس شد و بسیاری از کاربران دسترسی خود به شبکه را از دست دادند. این اختلالات تا اواخر شب گذشته ادامه پیدا کرد و سازمان تنظیم مقررات در اطلاعیه خود نوشت که این مشکل را تا بامداد امروز برطرف می‌کند.

کاربران اعلام کردند که با وجود نمایش آنتن در تلفن‌های همراهشان اما امکان دسترسی به شبکه اینترنت نداشتند و حتی برخی از کاربران امکان برقراری تماس را نیز از دست داده‌ بودند. بسیاری از سرویس‌ها و پلتفرم‌های اینترنتی نیز شب گذشته قطع شده بودند و سیستم‌های بانکی نیز با اختلال همراه بود.

به این ترتیب ایرانسل اطلاعیه‌ای درخصوص قطعی ارتباط در شبکه این اپراتور منتشر کرد. روابط عمومی ایرانسل در این اطلاعیه اعلام کرد:

  • باتوجه به وقوع آتش‌سوزی در حوضچه ارتباطی مرکز قدس شرکت مخابرات ایران، از ساعت ١٣:۴٠ دیروز دوشنبه ١٠ مرداد ١۴٠١، مشکلاتی برای مکالمه و اینترنت مشترکان اپراتورهای ثابت و همراه در تهران بروز کرد.
  • خوشبختانه با اقدامات فنی به‌عمل آمده، تمامی مشکلات به‌وجود آمده برای مکالمه و اینترنت مشترکان ایرانسل، تا ساعت ١۶ روز گذشته به‌طور کامل برطرف شد.
  • ایرانسل این آمادگی را دارد تا در صورت درخواست اپراتورهایی که نتوانسته باشند شبکه خود را به شرایط پایدار برسانند، از طریق رومینگ ملی، در نقاط مورد تقاضا، میزبان مشترکان آن‌ها نیز باشد.
نمایش نظرات (3)
تسکو