روند صعودی در بازار فروش تبلت‌ها

Best_tablets1

ظاهرا در میان گجت‌های همراه باید برای تبلت‌ها پایگاه مناسبی را برای چند سال آینده متصور بود زیرا آمار و ارقام نشان از وجود روند صعودی در بازار فروش تبلت‌ها دارند.

این آمار که به‌صورت فصلی و هر سه ماه یک‌بار گرفته می‌شوند حاکی از آن هستند که در سه‌ماهه دوم سال 2014 میلادی، میزان تقاضا و عرضه تبلت‌ها به مشتریان بیش از 10 درصد رشد را تجربه کرده است که این امر خبر خوشی برای سازندگان تبلت محسوب می‌شود و نشان از آینده‌ای روشن برای این محصولات دارد.

این آمار به‌طور دقیق نشان می‌دهند که در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی، میزان گسترش بازار فروش تبلت‌ها برابر با 11 درصد بوده است و به‌این‌ترتیب مجموع فروش در این سه ماه به 49 میلیون و سیصد هزار دستگاه رسیده‌ است که این رقم نشان از فروش بیش از 530 هزار دستگاه در هرروز داشته است.

محقق IDC، جین بوچارد دراین‌باره می‌گوید:« این آمار مناسب هستند ولی میزان فروش می‌توانست حتی از این بالاتر نیز باشد و تنها رشد عرضه گوشی‌های دارای نمایشگر بزرگ موجب شده است تا بازار فروش تبلت‌ها با رشد بیشتری روبرو نشود. علاوه بر این باید اذعان داشته باشیم که میزان تبلیغات بر روی تبلت‌ها با موبایل‌ها قابل قیاس نیست و همین امر نیز موجب شده است تا در سطح تجاری عام، پذیرش تبلت‌ها با سرعت کمتری نسبت به پذیرش موبایل‌ها به انجام برسد. در نیمه دوم سال جاری با افزایش سطح تبلیغات و عرضه محصولات و فناوری‌های جدید در رده تبلت‌ها شاهد افزایش و رشد بیشتری در آمار فروش خواهیم بود و مواردی مانند شراکت و قرارداد همکاری اپل و آی بی ام نیز موجب خواهد شد تا شرایط بازار تبلت‌ها با پیشرفت روبرو شود.»

نکته جالب در این آمار این است که در سال 2014 میلادی فروش تبلت‌ها در سراسر جهان بالا رفته است ولی میزان درخواست و فروش تبلت اپل یعنی آیپد با افت روبرو بوده است و همین امر نیز نشان از ظهور قدرت‌های جدید در این رده دارد و به‌تدریج با کاهش قدرت اپل در این بازار، تعادل بیشتری در محصولات عرضه شده به مشتریان را مشاهده خواهیم نمود. این امر درنهایت به نفع بازار عرضه تمام خواهد شد زیرا شرکت‌های بیشتری می‌توانند با فضای ایجادشده از کم شدن فروش آیپد، به فروش محصولات خود امیدوار باشند و درنهایت این امر به رشد تولیدکنندگان تبلت منجر خواهد گردید.

در سال 2014 میلادی فروش کامپیوترهای خانگی به‌شدت با نزول روبرو بوده است و بالا رفتن فروش تبلت‌ها و موبایل‌ها نشان از علاقه بیشتر مردم به استفاده از فناوری در حال حرکت دارد، چیزی که حتی با لپ‌تاپ نیز به‌دشواری ممکن بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. m2 می گوید

    به نظرم چرت ترین چیز فبلت.حملش سخته. بازی میکنی و ویدئو میبینی میگی کاش بزرگتر بود.یا تبلت یا اسمارت فون

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان