صفحه وب مورد نظر خود را به صورت PDF ذخیره کنید

  • احتمالا تاکنون خواستید یک صفحه از وب را برای مراجعه‌های آتی ذخیره یا در موارد علاقه مندی‌های خود قرار دهید اما پس از مدتی مراجعه، به‌دلایلی مانند اشکال هنگام ذخیره کردن یا عوض شدن صفحه وب موردنظر به مطلب مورد نیاز خود نرسیده‌اید. این آموزش چند روز پیش در قسمت “اخبار فناوری در یک نگاه” درج شده بود که برای استفاده کاربران جدید در قسمت ترفند ها قرار گرفته است.

وب‌سایت تبدیل صفحه وب به PDF علاوه بر حل این مشکلات، نسخه وب‌سایتی که می‌خواهید را به فرمت رایج PDF تبدیل می‌کند تا از هرگونه تغییرات آتی مصون بماند. شما می‌توانید به سه روش این کار را انجام دهید:

  • 1-کپی کردن آدرس صفحه موردنظر در وب‌سایت نرم‌افزار
  • 2- ایمیل آدرس وب‌سایت به نشانی  submit@web2pdfconvert.com
  • 3- راه راحت و همیشگی دانلود افزونه این نرم‌افزار که با تمام مرورگرها نیز کار می‌کند.
    در راه سوم پس از مراجعه به آدرس سایت، با 2 گزینه روبرو می‌شوید. گزینه اول (.browser and convert web pages to PDF files with one click using…) را انتخاب کنید. در صفحه دوم نیز بر روی گزینه اول Bookmarklet کلیک نمایید. در صفحه سوم شکلی می‌بینید که برروی آن علامت + وجود دارد. شما باید این شکل را گرفته (Drag) و به نوار علاقه‌مندی‌های خود (Favorite Bar) اضافه کنید. از این به بعد هر وقت خواستید صفحه‌ای را با این فرمت ذخیره کنید، دکمه اضافه شده در نوار علاقمندی‌های خود را کلیک کرده و منتظر ذخیره شدن صفحه و ظاهر شدن لینک دانلود نسخه PDF باشید. اگر از این ترفند خوشتان آمد در نظرات اعلام کنید. مطمئنا کاربرد زیادی برای شما خواهد داشت.
نمایش نظرات (5)