چگونه از بسط دهنده متن در اندروید و iOS برای تایپ سریعتر استفاده کنیم؟

کار توسعه دهنده متن در واقع ترکیب کاراکترهای تایپ شده برای ایجاد عبارات بزرگتر است. این توسعه دهندگان می‌توانند در هر سیستم عاملی استفاده شوند و کار تایپ را ساده‌تر کنند. در زیر روش فعال کردن این ویژگی در اندروید، آیفون و آیپد را می‌خوانید.

به طور کل و همانطور که پیش از این گفتیم، توسعه دهنده متن کارش بسط ترکیباتی مثل bbl  و omw به عبارات اصلی و بزرگتر be back later  و On my way است.

مورد استفاده دیگر این توسعه دهندگان، ایجاد میانبر است. مثلا می‌توانید میانبری به این شکل ##  برای شماره تلفنتان ایجاد کنید و هر زمان آن را تایپ کنید این میانبر شماره تلفنتان را به نمایش در بی‌آورد.

فعال کردن ویژگی در آیفون و آیپد

ximg_547b9e4227b8f.png.pagespeed.ic.n6aE_bqV7X

برای دسترسی به این ویژگی به تنظیمات و آدرس General > Keyboards > Shortcuts بروید .

در اینجا هر تعداد میانبری که می‌خواهید اضافه کنید. در ضمن می‌توانید برای اینکه میانبرتان پس از نوشتن بسط داده نشود، از کلید X استفاده کنید.

اگر Space یا Enter را بزنید، میانبر به طور خودکار بسط داده می‌شود.

اندروید

ximg_547b9e09c5695.png.pagespeed.ic.xu-bh4GsWi

برخی از کیبوردهای اندرویدی دارای ویژگی بسط دهنده متن به طور پیش فرض هستند، اما برای فعال کردن این ویژگی به تنَظیمات بروید و Language & input > Personal dictionary را انتخاب کنید. روی دکمه + ضربه بزنید و میانبر و متن اصلی را وارد کنید. از این پس در هر کجای اندروید که این میانبر را وارد کنید، متن اصلی تایپ می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان