مقایسه دو تلویزیون سامسونگ 55HUC9990 و ال‌جی 55EA9700: دو گوژپشت هم وطن!

Samsung-Vs-LG-Tv-(18)

تا همین چند وقت پیش نیز کسی فکرش را نمی‌کرد که روزی فرا رسد تا این جعبه‌های جادویی به ابزاری هوشمند و لوکس تبدیل شوند. در زمان‌های نه چندان دور، تلویزیون‌ها حتی یک ریموت کنترل ساده هم نداشتند اما امروزه هزار و یک آپشن دیگر دارند و کوچک‌ترین کارشان نمایش محتوای چند رسانه‌ای است! چندی پیش دو تا از همین تلویزیون‌های خاص و چند میلیونی از دو کمپانی رقیب و در عین حال هم وطن با نام‌های ال‌جی 55EA9700 و سامسونگ 55HUC9990 وارد آزمایشگاه آی‌تی‌رسان شدند و ما نیز تصمیم گرفتیم تا یک مقایسه فوق العاده خاص را میان این دو انجام دهیم، تا اگر شما نیز قصد خرید یکی از این دو مدل را دارید (پس خیلی پولدارید!)، با خواندن این مقاله و تماشای ویدیوهای اختصاصی که پیش‌تر در سایت منتشر شد، بتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید.

به دنیای خمیده‌ها خوش آمدید

یکی از وجه تشابه‌های این دو مدل، نمایشگر خمیده آن‌هاست. در نگاه نخست و هنگامی که از رو به رو به هر دو مدل می‌نگرید، تفاوت خاصی را میان آن‌ها با تلویزیون‌هایی که نمایشگر تخت دارند، احساس نمی‌کنید اما هنگامی که کمی از زاویه به آن‌ها بنگرید، متوجه خمیده بودن‌شان خواهید شد. میزان خمیدگی نمایشگر سامسونگ کمی بیشتر از نماینده ال‌جی است با این حال این مقدار چیزی نیست که بتوان یک پوئن مثبت را برای سامسونگ در نظر گرفت! چرا که نه به زیبایی آن افزوده و نه عملکرد متفاوتی را ارایه می‌دهد. از خمیدگی این دو که بگذریم به ضخامت آن‌ها می رسیم. از آنجایی که تلویزیون ال‌جی در دسته OLEDها قرار می‌گیرد، طبیعی است که نازک‌تر از رقیب باشد اما این اختلاف در ضخامت آن‌ها به حدی است که اصلا نمی‌توان آن‌ها را به مقایسه گذاشت. ضخامت محصول ال‌جی در حدود 4.5 میلی متر است و این یعنی حتی از برخی اسمارت فون‌های کمر باریک بازار نیز نازک‌تر بوده و اگر این میزان را 3 برابر هم بکنید باز هم با ضخامت تلویزیون سامسونگ برابری نخواهد کرد.

Samsung Vs LG TV (4)

از ضخامت آن که بگذریم به پایه‌ها می‌رسیم. ال‌جی یک پایه شیشه‌ای که همواره به خود تلویزیون متصل خواهد بود، برای گل سر سبد محصولاتش برگزیده است. این پایه در مرکز کمی فرو رفتگی داشته و از آنجایی که تمام بخش زیرین تلویزیون را فرا گرفته، سطح تماس بیشتری را با میز ایجاد کرده و دیگر شما را از بابت لغزش و یا پخش شدن کف اتاق نگران نخواهد کرد!

LG 55EA9700 TV Review 200

در طرف مقابل سامسونگ یک پایه فلزی را برای UHC9990 در نظر گرفته که هنگام بازگشایی محصول برای نخستین بار در می‌یابید که می‌بایست خودتان آن را به بدنه اصلی پیچ و مهره کنید! از طرفی این پایه فلزی است و در تست‌هایی که ما گرفتیم احتمال افتادن خط و خش بر روی آن تقریبا دو برابر پایه محصول ال‌جی خواهد بود. فقط کافی است تصور کنید که چند میلیون تومان پول بی‌زبان را بابت یک تلویزیون داده‌اید و خیلی راحت بر روی پایه آن که اتفاقا در جلوی چشمان همه هست، خط و خش دیده شود!

Samsung Vs LG TV (9)

البته این پایه یک مزیت خاص را هم به مدل سامسونگ افزوده و آن هم این است که شما می‌توانید پایه را جدا کرده و تلویزیون 55 اینچی خود را به دیوار متصل کنید، موردی که نماینده ال‌جی فاقد آن است. با اینکه هر دو مدل با سایز نمایشگری مشابه روانه بازار شده‌اند اما از آنجایی که پایه ال‌جی بلندتر از رقیب است، در نگاه از رو به رو تلویزیون ال‌جی بلندتر از مدل سامسونگ دیده می‌شود.

حاشیه اطراف نمایشگر در تلویزیون ال‌جی همچون اسمارت فون‌هایش به حداقل میزان خود رسیده و از طرفی در نگاه از رو به رو اگر نمایشگر خاموش باشد و دقت را چاشنی کار نکنید، به سختی متوجه این حاشیه خواهید شد. در سمت مقابل و درآخرین دست پخت کشور هم وطن، کمی حاشیه‌ها بیشتر از رقیب است و هنگام خاموش بودن تلویزیون به راحتی قادر به تشخیص آن بخش هستید که همین از زیبایی محصول سامسونگ می‌کاهد.

Samsung Vs LG TV (6)

با اینکه ضخامت محصول سامسونگ بیش از نماینده ال‌جی است اما این کمپانی در اقدامی عجیب پورت‌ها و اتصالات تلویزیون را در یک دستگاه اضافی گنجانده که توسط یک سیم به بدنه تلویزیون متصل می‌شود و جالب است بدانید که بدون این وسیله فلزی، دراز و نسبتا قطور، تلویزیون شما رسما هیچ کارایی را نخواهد داشت و تصویری سیاه را به شما تحویل می‌دهد.

Samsung Vs LG TV (13)

در سوی دیگر میدان ال‌جی تمامی پورت‌ها را در سمت راست بدنه اصلی به ردیف قرار داده و مسلما استفاده از آن راحت‌تر خواهد بود.

LG 55EA9700 TV Review (14)

نا گفته نماند که هر دو تلویزیون از پورت USB3 و تعداد زیادی پورت HDMI سود می‌برند و ایرادی به هیچ کدام در این قسمت وارد نیست.

Samsung Vs LG TV (14) Samsung Vs LG TV (15)

همانطور که می‌دانید این تلویزیون‌ها در رده هوشمندها قرار گرفته‌اند و هر دو از دوربین برای انجام برخی کارها نظیر تماس تصویری بهره می‌گیرند. این دوربین در مدل ال‌جی به صورت مجزا در جعبه دستگاه جای خوش کرده و برای استفاده از آن می‌بایست توسط سیمی نیم متری آن را به پورت USB پشت تلویزیون متصل کنید و خودتان دوربین را در بالای تلویزیون قرار دهید اما سامسونگ در یک حرکت جالب دوربین را در بدنه دستگاه جا سازی کرده است و برای فعال کردنش تنها کافی است آن را به سمت داخل فشار دهید و دیگر نه خبری از کابل هست و نه برخورد با زمین آن هم به صورت اتفاقی!

شاید ذکر اینکه کدام یک از این دو مدل سبک‌تر از دیگری است، چندان مهم نباشد چرا که این میز بیچاره است که می‌بایست وزن این دو را تحمل کند نه شما! با این حال مدل ال‌جی همراه با پایه 17 کیلوگرم وزن دارد در حالی که سامسونگی قصه ما در جدول مشخصاتش در مقابل خود عدد 20 را مشاهده می‌کند، آن هم بدون پایه!

لوگوی هر دو کمپانی نیز درست در مرکز و زیر نمایشگر جای خوش کرده‌اند و LEDهایی همرنگ با لوگوی کمپانی‌ها در اطراف آن‌ها درخشیده تا زیبایی خاصی را به محصول بیفزایند.

Samsung Vs LG TV (8)

LG 55EA9700 TV Review (13)

برای اینکه با طراحی این دو مدل بیش از پیش آشنا شوید، یک ویدیوی اختصاصی برای‌تان تهیه کردیم که می‌توانید در زیر ببینید.

 [aparat]mJ60E[/aparat]

(لینک دانلود مستقیم با کیفیت اچ‌دی)

کیفیت تصویر  دو بعدی

وقتی صحبت از دو تلویزیون سطح بالا به میان می‌آید، دیگر نمی‌توان گفت که کدام کیفیت تصویری بالاتری را ارایه می‌کند. تلویزیون سامسونگ در دسته LEDها قرار دارد، اما گل سر سبد ال‌جی در دسته OLEDها می‌ایستد. از جمله مزایای این نوع خاص از تلویزیون‌ها این است که بر خلاف سایر پنل‌ها نیازی به یک منبع برای تولید نور ندارند از طرفی توانایی تنظیم میزان روشنایی پیکسل‌ها را هم داشته در نتیجه برای به نمایش در آوردن رنگ مشکی به طور کامل پیکسل مورد نظر خاموش خواهد شد و عمق رنگ مشکی بیش از پیش به چشم خواهد آمد. در سوی مقابل تلویزیون سامسونگ نیز در دسته Edge-LEDها قرار دارد به این معنا که دیگر نیازی به یک منبع نور در تمام بخش پشتی وجود ندارد و این میزان روشنایی لازم، از LEDهایی که در اطراف صفحه جای خوش کرده‌اند، تامین می‌شود. طبق فناوری که سامسونگ آن را Micro Dimming می‌نامد پنل دستگاه می‌تواند میزان تاریکی و روشنایی بخش‌های مختلف را کنترل کند اما این‌ها همه مسائل تئوری هستند. در واقعیت رنگ مشکی تولید شده در تلویزیون ال‌جی بسیار عمیق‌تر از تلویزیون سامسونگ به نظر می‌رسد. اگر نماینده سامسونگ تک و تنها مورد ارزیابی قرار می‌گرفت، بدون شک هیچکس منکر کیفیت بالای آن نخواهد شد و حتی خیلی‌ها همین نشان دادن رنگ مشکی عمیق را نقطه قوت آن می‌دانند اما وقتی صحبت از مقایسه می‌شود همه چیز فرق خواهد کرد.

Samsung Vs LG TV (7)

55EA9700 ال‌جی از چیدمان WRGB بهره می‌برد. همان‌طور که می‌دانید وقتی چیدمان به صورت RGB است، تلویزیون برای به نمایش درآوردن رنگ سفید به ناچار از ترکیب 3 رنگ قرمز، آبی و سبز استفاده می‌کند اما وقتی چیدمان به صورت WRGB باشد رنگ سفید به طور مجزا به نمایش در خواهد آمد در نتیجه شاهد رنگ سفید شفاف در تلویزیون ال‌جی هستیم، موردی که رقیب از آن بی‌بهره است.

Samsung Vs LG Tv (19)

تلویزیون سامسونگ UHD است و پیکسل‌های بیشتری در مقایسه با نماینده Full HD ال‌جی در دل خود گنجانده و اگر از نزدیک به نمایشگر آن بنگرید، تعداد پیکسل‌ها به سختی قابل رویت است در حالی‌که در تلویزیون رقیب از فاصله نزدیک به راحتی قادر به تشخیص پیکسل‌ها خواهید بود.

Samsung-VS-LG-Tv
نمایشگر تلویزیون سامسونگ از فاصله نزدیک
IMG_9052
نمایشگر تلویزیون ال‌جی از فاصله نزدیک

اگر از زوایا به این دو مدل بنگرید باز هم این ال‌جی است که بدون افت کیفیت و یا رنگ پریدگی، تصاویر را به نمایش می‌گذارد و تمامی آپشن‌ها، فناوری‌ها و حتی میزان خمیدگی بیشتر نیز به کمک سامسونگ نیامده و در زوایا تصویری به دور از انتظار را تحویل شما خواهد داد.

میزان رفلکس در نمایشگر ال‌جی کمی بیش از اندازه است و اگر در محیطی پر نور و یا نزدیک به پنجره آن را قرار دهید، آن گونه که باید و شاید تصاویر به نمایش در آمده در تلویزیون را نخواهید دید و کمی چشم‌تان اذیت خواهد شد. نماینده سامسونگ نیز با این مورد دست و پنجه نرم می‌کند اما شاید کمی کم‌تر!

از آنجایی که نمی‌توان به صورت تئوری کیفیت تصویر برتر را به نمایش گذاشت ما در یک ویدیوی خاص نظر برخی افراد را در رابطه با کیفیت نمایشگر این دو مدل جویا شدیم تا با دیدن آن و گرفتن بازخورد از افراد مختلف، خودتان مدل برتر را برگزینید.

 [aparat]VMkSD[/aparat]

(دانلود با کیفیت اچ‌دی و لینک مستقیم)

کیفیت تصویر سه بعدی

اولین موردی که در بخشی همچون 3D قابل ذکر است، عینک‌های مخصوص هستند. عینک‌هایی که سامسونگ برای محصول پر سروصدایش برگزیده ظاهر چندان جالبی ندارند و کمی هم سنگین‌تر از رقیب هستند. از طرفی چون سامسونگ از فناوری اکتیو استفاده می‌کند، می‌بایست به عینک‌ها نیز نیرو بدهید و باتری درون آن‌ها بگذارید. در سوی دیگر میدان، تلویزیون ال‌جی از فناوری پسیو بهره گرفته و دیگر خبری از باتری و این قرتی بازی‌ها در آن نیست! از لحاظ طراحی نیز به قدری سبک و زیبا هستند که می‌توانید آن‌ها را به چشم بزنید و به خیابان بروید! پس تا اینجای کار یک پوئن مثبت برای ال‌جی در نظر بگیرید.

هر دو مدل از تنظیمات خاص خود برای به نمایش درآوردن تصویر به صورت سه بعدی استفاده می‌کنند و تشخیص محتوای 3D نیز در هر دو به خوبی صورت می‌گیرد. به شخصه هنگام تماشای محتوای سه بعدی و یکسان در تلویزیون‌ها نظرم به سمت نماینده ال‌جی جلب شد! تصاویر عمق بیشتری داشتند و استفاده از عینک آن نیز بسیار راحت‌تر بود اما مدل سامسونگ آن‌گونه که فکرش را می‌کنید عمق تصویر را به نمایش در نمی‌آورد و پس از مدتی کوتاه چشم‌تان را خسته خواهد کرد و ترجیح می‌دهید کلا بیخیال تماشای فیلم به صورت سه بعدی شوید. با این حال نظر برخی افراد را نیز جویا شدیم تا خودتان با توجه به این صحبت‌ها مدل برتر از لحاظ سه بعدی را تشخیص دهید.

 [aparat]vN6M2[/aparat]

(دانلود با کیفیت اچ‌دی و لینک مستقیم)

صدا

اگر طراحی تلویزیون چندان اهمیت نداشته باشد، بدون شک میزان بلندی و کیفیت صدای آن، یکی از عوامل مهم در خرید خواهد بود. نماینده سامسونگ در این رقابت داغ و مهیج میزان صدای به مراتب بلند تری را ارایه می‌کند اما کیفیت آن با بالا رفتن صدا قدری از رقیب کمتر خواهد بود. درسوی دیگر میدان تلویزیون ال‌جی کیفیت صدای قابل قبولی دارد اما بلندی آن چنگی به دل نمی‌زند! حتی موردی عجیب نیز در آن به چشم می‌خورد و آن اینکه اگر میزان صدا را بر روی 40 قرار دهید و آرام آرام افزایش دهید تا اینکه به انتها برسد، متوجه تغییر چندانی در بلندی‌اش نخواهید شد! با یک ضرب و تقسیم ساده می‌توان به این نتیجه رسید که صدا در حالتی که بر روی 100 تنظیم شده باشد می‌بایست 2.5 برابر زمانی که بر روی 40 قرار دارد بلندی داشته باشد اما این میزان حتی 1.5 برابر هم نخواهد بود. اگر می‌خواهید نظر بقیه را در رابطه با کیفیت و بلندی صدای این دو مدل بدانید، ویدیوی زیر را ببینید:

[aparat]Z4uq2[/aparat]

(دانلود با کیفیت اچ‌دی و لینک مستقیم)

ریموت کنترل

وقتی کلی بابت تلویزیون‌تان پول داده‌اید حق طبیعی شماست که از ریموت کنترل هوشمند استفاده کنید. اما به راستی استفاده از کدامیک آسان‌تر خواهد بود؟

در نگاه نخست وقتی آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهید، ریموت کنترل سامسونگ کوچک‌تر و در حالت کلی خوش دست‌تر از رقیب است. هر دو از دکمه‌های یکسان و مشابهی بهره می‌گیرند و ایرادی به آن‌ها وارد نیست.

Samsung Vs LG TV (16)

ریموت کنترل سامسونگ یک تاچ‌پد را بر روی خود قرار داده و تا زمانی که انگشت‌تان را بر روی آن قرار ندهید، نشانگر بر روی صفحه ظاهر نخواهد شد و قادر به جابه جایی آن نیستید اما در ریموت ال‌جی خبری از این تاچ پد نیست و با تکان دادن خود ریموت، نشانگر بر روی صفحه ظاهر خواهد شد (مانند ماوس). در ابتدا گمان می‌کردیم که نداشتن تاچ پد برای ال‌جی مورد مثبتی است چرا که دیگر نیازی به لمس مداوم آن نیست اما پس از اینکه به مدت چند روز از آن استفاده کردیم، به راحتی کار با ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ ایمان آوردیم. گاهی اوقات در حال تماشای فیلم هستید و نشانگر تلویزیون ال‌جی مدام در جلوی چشمان شماست و نمی‌توانید آن را بردارید مگر آنکه ریموت کنترل را در یک گوشه به امان خدا رها کنید تا پس از چند دقیقه از دست نشانگر قرمز رنگ که چندان کوچک هم نیست، خلاص شوید! اما اگر مدت طولانی‌تر را با این کنترل جادویی بگذرانید، به آن عادت کرده و دیگر بدین راحتی‌ها زا آن دل نخواهید کند. به خصوص اینکه کلیدهای موجود بر روی آن کمتر بوده و بدین خاطر سهولت استفاده بیشتری دارد.

Samsung Vs LG TV (17)

حال تصورش را بکنید که ریموت کنترل در دسترس شما نیست، در این صورت ال‌جی یک حسگر را در زیر نمایشگر قرار داده که توسط آن قادر به کنترل دستگاه و گشت و گذار میان منوها هستید اما سامسونگ از همان روش سنتی استفاده کرده و 4 کلید در 4 جهت اصلی را در پشت دستگاه قرار داده است. البته در این یک مورد خاص سنت از مدرنیته پیشی گرفته چرا که حسگر موجود در تلویزیون ال‌جی آن‌طور که باید و شاید عمل نکرده و کار کردن با آن چندان ساده نیست!

اگر باز هم مایل به استفاده از حسگر و یا دکمه‌های موجود بر روی دستگاه‌ها نباشید، کنترل حرکتی توسط دوربین دستگاه در خدمت شماست. هر دو تلویزیون از این قابلیت بهره‌مند هستند اما ما هرچه تلاش کردیم نتوانستیم درست و حسابی از آن درنماینده ال‌جی استفاده کنیم در حالی‌که در آن سوی میدان سامسونگ تقریبا در اکثر مواقع عملکرد خوبی را از خود نشان می‌داد. به خاطر این عملکرد عالی از سامسونگ یک ویدیو را از این قابلیت تهیه کردیم که می‌توانید در زیر ببینید:

 [aparat]wJ1h2[/aparat]

در درون ریموت کنترل هر دو مدل، میکروفون کار گذاشته شده تا از فرامین صوتی سود ببرید، اما در خمیده ال‌جی تنها می‌توانید یک سرچ ساده را در اینترنت توسط آن انجام دهید و از فرامین صوتی خاص خبری نیست. در سوی مقابل سامسونگ حتی از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند و می‌توانید هر دستوری که دارید، به آن بدهید و پاسخ تلویزیون را ببینید! البته در اکثر مواقع آن‌طور که باب میل‌تان باشد عمل نمی‌کند.

قابلیت‌های هوشمند

نیازی به گفتن نیست اما هر دو تلویزیون قصه امروز ما از Wi-Fi داخلی بهره می‌برند. اتصال به اینترنت و وب گردی توسط آن‌ها امری ممکن است اما چندان لذت بخش نیست! متناسب با سرعت اینترنت‌تان صفحات باز می‌شوند اما هنگام اسکرول و یا جا به جایی میان تب‌ها هر دو مدل کمی “کند” عمل می‌کنند به طوری که ترجیح می‌دهید با لپ‌تاپ یا اسمارت فون دلبندتان وبگردی کنید. این میزان کند عمل کردن در وب گردی رابطه مستقیمی با وب سایت مورد نظر نیز دارد و هرچه تبلیغات و آن هم به صورت فلش در سایت بیشتر باشد، مرور صفحات کندتر صورت می‌گیرد.

Samsung-Vs-LG-Tv-(18)

هر دو دستگاه از رابط‌های گرافیکی خاص خود برای محصولاتشان استفاده می‌کنند و واقعا نمی‌توان مدلی را بر دیگری برتر دانست. فروشگاه نرم افزاری هر دو بدون هیچ محدودیتی در دسترس شما هستند و اگر اینترنتی پر سرعت در اختیار داشته باشید، به راحتی می‌توانید برنامه‌های بسیاری را دانلود کنید. جالب است بدانید که در تلویزیون سامسونگ هنگام اجرای برنامه‌ها خبری از نشانگر نخواهد بود و نمی‌توانید با استفاده از حرکت دادن ریموت کنترل گزینه‌های مختلف را انتخاب کنید، موردی که تلویزیون ال‌جی به خوبی از آن بهره‌مند است. امکان تنظیم صدا، تصویر و اتصالات نیز در هر دو مدل قرار داده شده تا متناسب با میل خودتان هر یک را تنظیم کنید.

هر دو کمپانی ارتباط خوبی را با دیگر کالاهای دیجیتالی تولیدی خودشان برقرار کرده‌اند و هر دو تلویزیون با اسمارت فون‌هایشان به راحتی دست دوستی می‌دهند! به عنوان مثال می‌توانید از ال‌جی جی 3 و یا گلکسی نوت 4 سامسونگ برای کنترل تلویزیون‌ها بهره بگیرید.

LG 55EA9700 TV Review (6)

خواب نماینده ال‌جی کمی سنگین است و اگر هر دو تلویزیون را به صورت همزمان روشن کنید، مدل سامسونگ در حدود 7-8 ثانیه از ال‌جی زودتر چشم خواهد گشود!

تلویزیون 55EA9700 ال‌جی از قابلیتی خاص با نام Dual Play سود می‌برد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که هنگام اتصال کنسول بازی و انجام بازی به صورت دو نفره، دیگر نیازی به تقسیم تصویر به دو قسمت نداشته باشید و با زدن عینک مخصوص، تمام تصویر را مختص به کاراکتر خود در بازی ببینید! برای آنکه بیشتر با این قابلیت آشنا شوید، توصیه می‌کنم ویدیوی اختصاصی زیر را حتما ببینید:

 [aparat]YLJyP[/aparat]

کلام آخر

به طور کلی طراحی و کیفیت تصویر به خصوص نمایش رنگ مشکی و سفید در تلویزیون ال‌جی برتر از رقیب است در حالی‌که از لحاظ برخی قابلیت‌های هوشمند و میزان بلندی صدا نماینده سامسونگ کمی برتری خواهد داشت. شما می‌توانید تلویزیون ال‌جی مدل 55EA9700 را با قیمتی کمتر از 12 میلیون تومان از بازار بخرید در حالیکه مدل سامسونگ 55HUC9990 در حدود 8 میلیون تومان جیب شما را خواهد زد!

نقاط قوت ال جی 55EA9700

نازک‌تر، سبک‌تر و به طور کلی طراحی زیباتر
کیفیت بهتر تصویر در هر دو حالت سه بعدی و دو بعدی
استفاده از فناوری پسیو
زاویه دید بیشتر و بهتر
بهره گیری از قابلیت کارآمد Dual Play
کیفیت صدای بهتر نسبت به رقیب

نقاط قوت سامسونگ 55HUC9990 

جایگیری دوربین در بدنه
بلندی صدای بیشتر
کنترل حرکتی به مراتب بهتر و امکان کنترل صوتی
امکان نصب بر روی دیوار
خمیدگی بیشتر
قیمت کمتر

ممکن است شما دوست داشته باشید
27 دیدگاه
 1. علی نامی می گوید

  من خودم تلویزیون سامسونگ فول اچ دی
  مدل ۵۵HC8880 خریدم خیلی هم راضی هستم
  ولی پسر عمه من تلویزیون الجی خریدن بغل تلویزیون نوشته OLTRA HD کیفیت تصویرش
  حتی HD هم نیست خیلی پایینه
  پیشنهاد من به دوستان سامسونگ است
  سامسونگ رو فقط با ضمانت سام سرویس خریداری کنید

 2. اصغر می گوید

  سلام،ضمن احترام به تمام نظرات دوستان،بنده یکی از طرفداری سونی بودم، با خرید ایکس۹۰۰۰سی. ولی دادنش بخاطر بک لایت خیلی بد-بخصوص در تاریکی-مبلغ یک و نیم میلیون ضرر کردم. با کلی تحقیقات سراغ آورد ال جی-مارکی که به هیچ عنوان قبلا فکرش نمکردم-رفتم،دقیقا چیزی رو خریدم که سالها دنبالش بودم.

 3. ناشناس می گوید

  دوستان سلام
  من از خرید این مدل ال جی پشیمونم .اصلا اون مسائلی رو هم که به عنوان برتریت اینجا مطرح کرده واقعیت نداره

 4. فریاد می گوید

  دقیقا مشخصه که در کلیات از ال جی طرفداری شده من بدبخت بالای ۱۰ میلیون بابت ال جی هزینه کردم و بعد از چند ماه براثر ی ضربه کوچک تلویزون دود ازش بلند شد کاش اینقدر هزینه نمیکردم حالا اشکالاتش هم بمونه ولی تو رو خدا گول فروشنده های سود جو رو نخورین اولش به ما گفته بودن ضد ضربه هستش.فقط دنبال برند معروف باشین چون امتحانش رو پس داده ببینید گوشی سامسونگ چه غوغایی کرده ولی گوشی ال جی چی؟

 5. داود می گوید

  lg بخرید تا معنای پشیمانی کامل را بفهمید

 6. peyman می گوید

  با سلام
  ۱۲۰۰hz بودن سامسونگ در برابر ال جی خود یک مزیت
  مقایسه بسیار یکطرفه به نفع ال جی بود
  در صورتی که کسانی که در این حرفه هستند برتری سامسونگ رو به خوبی میدونن
  بزرگترین عیب این مدل قیمت بالاش هست

 7. ARman می گوید

  با سلام و تشکر
  ممنون از کار جالبتون فقط به نظر بنده این کار به طرفداری از محصول ال جی انجام شده چراکه همانطور که برتری های ال جی بیان شد باید برتری های سامسونگ هم بیان میشد
  مثلا چیزی را که شما به عنوان عیب برای محصول سامسونگ گفتید که ورودی ها در جعبه ای جدا هستند کاملا غلط است چرا که سامسونگ آینده نگری کرده و در آینده که تکنولوژی های جدید عرضه میشه لازم نیست کل تلویزیون را عوض کرد و تنها با تعویض این جعبه با هزینه بسیار بسیار کمتر از تعویض کل تلویزیون کاملا از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری آپدیت میشه
  و یا ۴k بودن و قدرت CPU بالا و همچنین ۱۲۰۰ هرتز بودن محصول سامسونگ نادیده گرفته شده که در مقام مقایسه با قیمت کمتر نسبت به رقیب پیشی میگیره
  از کیفیت خوب تلویزیون ال جی هم نمیشه گذشت، خواستم بعضی از مسایل که نادیده گرفته شده بود را بیان کنم
  ممنونم

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   میشه بگین در کدوم بخش برتری های سامسونگ بیان نشده؟!!
   در بخش طراحی امکان اتصال تلویزیون به دیوار – دوربین جاسازی شده در بدنه دستگاه و خمیدگی بیشتر به عنوان مزیت و برتری سامسونگ بر ال جی بهش اشاره شده!
   در بخش دو بعدی به اینکه سامسونگ UHD هست و پیکسل های بیشتری رو داره و میزان رفلکسش کمتر از ال جی هست اشاره شده!
   در بخش صدا اشاره شده که صدای تلویزیون سامسونگ به مراتب بلندتر از رقیب هست!
   در بخش ریموت کنترل به خوش دستی بیشتر – داشتن تاچ پد – کنترل حرکتی بهتر و استفاده از فرامین صوتی برای محصول سامسونگ اشاره شده!
   در بخش قابلیت های هوشمند به اینکه سامسونگ سریع تر روشن میشه اشاره شده!
   در بخش کلام آخر کاملا قیمت ها گفته شده و مشخص هست که مدل سامسونگ به مراتب ارزان تر هست!
   در پایان مطلب هم به نقاط قوت محصول سامسونگ اشاره شده!
   می بینید که در هر بخش نقاط قوت و برتری های تلویزیون سامسونگ نسبت به ال جی کاملا گفته شده و نمیدونم شما چطور اون ها رو نادیده گرفتید! شاید مطلب رو کامل نخوندین!
   این نظر شخصی شماست که قرار گرفتن ورودی ها در یک جعبه جدا یه مزیته!! به هیچ وجه نمیتونه یه مزیت باشه هیچ کمپانی نمیاد نون خودش رو آجر کنه! اگه قرار باشه در آینده شما فقط با تعویض اون قطعه کلی امکانات جدید به تلویزیونتون اضافه کنید و نیازی به خرید یک مدل دیگه نداشته باشید که رسما سامسونگ باید بخش تولید تلویزیونش رو تعطیل کنه چون سودی براش نداره در اون صورت! شما بابت یه تلویزیون پول دادبد و تا سالها میخواین از جدیدترین امکانات هم استفاده کنید خب این دقیقا یعنی ضرر برای سامسونگ! از طرفی نازک تر شدن تغییر پنل طراحی متفاوت تغییر در سایز نمایشگر و هزار و یک مورد دیگه با تعویض اون قطعه اضافی امکان پذیر نیست!!

   1. ARman می گوید

    ممنونم از پاسختون
    در رابطه با آپدیت کردن تلویزیون با تغییر جعبه ای که حاوی کابل ها است لطفا در رابطه با کیت ارتقا دهنده مطالعه کنید تا به منظور من پی ببرید. تو تمام سایت ها که محصولات هوشمند سامسونگ را معرفی کردند هم در این رابطه توضیح داده شده. این چیزی نیست که من از خودم گفته باشم. این یک آینده نگری بسیار هوشمندانه از طرف شرکت بزرگی مثل سامسونگ و بزرگترین تبلیغ براشون هست و باعث میشه طرفدارای برندهای رغیب هم حتی جذب کنه.
    باز هم ازتون متشکرم. تمام اینها نظرات شخصی ، افکار و دانش ماست که سعی در آگاهی هم دیگر داریم

 8. AhoraAHK می گوید

  خیلی عالی بود، بخصوص dual play

 9. الیسا می گوید

  خیلی جالب بود واقعا راهنمایی بزرگیه برای کسیکه قصد خرید داشته باشه.

 10. Mohammad4Tech می گوید

  این مقاله بسیارعالی بود
  تو کمتر سایتی در مورد تلویریون های هوشمند صحبت میشه
  ممنون از شما ایتی رساتی ها
  اگر میشه درمورد وب او اس و مدل های هوشمند ارزان قیمت هم مطلب بزارین ممنون

 11. فرهاد می گوید

  اقا کار عالی بود ولی …..
  این تصویر رو ببینید:

  http://upload7.ir/download/54c9500a24422/.jpg

  http://upload7.ir/preview.php?user=&file=69eec717e347d94fb91fe615e98e1ea97bb77e4c.jpg

  ای کاش میشد اصلاحش کرد

 12. Yamaha می گوید

  آرمین جان برندها جرأت ندارن خودشونو با سونی مقایسه کنن تا آیتی رسان هم براشون انجام بده این آزمایشات و مقایسه هارو.

 13. armin می گوید

  لطفا سونی رو هم تو مقایسه ها بذارید!!

 14. reza می گوید

  مقایسه چیزایی رو بزارین که به جیب ما بخوره

 15. mhn_13619 می گوید

  ممنون خیلی عالی بود

 16. rezaonline می گوید

  به نظر من تنها پارامتری که باعث شده بود این دو مدل با هم مقایسه بشن فقط خمیده بودنشون بود اگر نه از خیلی جهات باهم متفاوت هستند و مقایسشون با هم درست نیست.
  عادی ترین چیزی که باید در هردو یکسان می بود و بعد مقایسه انجام میشد رزولوشن یا همون قدرت تفکیک پذیری هستش که مال سامسونگ ۴K بود و الجی FHD
  بماند که پنل هاشون باهم فرق داشت و …
  در هر صورت باید از تیم ITRESAN تشکر کنیم که زحمت می کشند.

 17. amir-it می گوید

  ممنون بابت بررسی…
  خیلی زحمت میکشید واقعا ممنون…
  به نظرم کلا الجی بهتره بود…
  با تلویزیون های ســـونـــی هم مقایسه کنید…

 18. Yamaha می گوید

  بهترین کیفیت ممکن در تلویزیون فقط سونی داره. تو نمایش کانالهای دیجیتال خودمون هم سونی بخاطر پردازشگر تصویر x reality تصاویر با کیفیت و با جزئیات بالاتری نمایش میده. لامصب سلطان صوت و تصویر فقط سونی

 19. احسان می گوید

  با سلام.مقایسه شما مثل این میمونه که بخواهید یک خودروی بنزینی رو تو مصرف سوخت با یه خودروی برقی جدید مقایسه کنید. ابدا عادلانه نیست.ال ای دی با اولد؟ اگر ال ای دی سامسونگ رو با ال ای دی ال جی و قیمت برابر مقایسه کنید متوجه برتری فوق العاده سامی با الجی خواهید شد مخصوصا در عمق رنگ مشکی.

 20. ALIREZA.GH می گوید

  خیلی ممنون از این بررسی خوبتون

 21. رضا می گوید

  با سلام

  دوست عزیز این دو تلوزیون قابل مقایسه با هم نیستند زیرا ال جی چهارمین نسل تلوزیون رو به بازار معرفی کرده که در آن کریستال مایع حذف شده و شما تصاویر بی نهایت رو دارید ولی در سامسونگ همچنان از نسل سوم که همان تلوزیون ال ای دی میباشد استفاده شده.ساختار بدنه این تلوزیون از فیبر کربن میباشد که در صنایع هواپیما سازی استفاده شده است و قطر آن فقط ۴.۸ میلیمتر میباشد.در این تلوزیون از پیکسل چهار رنگ استفاده شده است و موارد بسیاری دیگرکه موجب می شودبه هیچ عنوان این دو محصول با هم قابل قیاس نباشند

 22. محمد می گوید

  سلام
  ممنون از مقایسه کاملتون
  فقط اگه ممکنه به این سوال جواب بدید که این دو تلویزیون کیفیتشون تو پخش کانال های خودمون فرق انچنانی دارن باهم؟!!

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   تصاویر تلویزیونی ما کلا کیفیت بالایی ندارند و به همین خاطر نمی‌توان تفاوت مشهودی را دید اما در کل محصول ال‌جی رنگ‌های بهتری را نشان می‌دهد

 23. آریا می گوید

  سلام
  مقایسه عالی بود . ممنون . به برتری ال جی یقین آوردم .
  فقط Upscaling 720p to 4k رو هم بررسی نکردید …

 24. سعید میرزاپور می گوید

  wow!
  dual play عالی بود!

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان