گلکسی S5 برای اپراتور T Mobile هم آتش گرفت!

چند ماهی می‌شد که سریال آتش گرفتن اسمارت فون ها به پایان رسیده بود و خبری از انفجار و سوختن یک گوشی گران قیمت در جیب، دست یا تخت خواب کاربری را نخوانده بودیم؛ اما این بار سامسونگ چراغ را روشن کرد! آن‌هم با یکی از پرچم‌داران گران قیمتش به نام گلکسی اس 5 و در اپراتور T Mobile.

Samsung-Galaxy-S5-catches-on-fire (4)

یکی از خریداران این محصول با نام Jjhend، گوشی خود را روی میز گذاشته و برای کاری بیرون می‌رود؛ اما وقتی باز می‌گردد در کمال تعجب مشاهده می‌کند که از اسمارت فونش دود خارج شده و خانه وی به کل بوی سوختگی ناشی از وسایل برقی گرفته است.

این فرد بیچاره از وحشت این اتفاق، یک لیوان آب بر روی گوشی خالی می‌کند! کاری که بزرگ‌ترین اشتباه برای خاموش کردن وسایلی این چنینی به شمار می‌رود. باید به خاطر داشته باشید که هیچ گاه از آب برای خاموش کردن آتش سوزی‌های ناشی از برق استفاده نکنید! حتی اگر این وسیله یک باتری لیتیومی کوچک باشد.

اما طبق معمول، مظنونین اصلی این اتفاق چه کسانی هستند؟! باتری متفرقه یا استفاده از شارژر های غیر اصلی؟ شاید هم این گوشی در معرض آفتاب سوزان بوده است و حرارت ناشی از آن باعث سوختن این اس 5 شده است؟!

این کاربر گوشی خود را بدون بیمه تهیه کرده و متاسفانه هیچ کاری نمی‌تواند بکند! خارج از تمامی این مباحث، باید از این وسایل کوچک الکترونیکی ترسید. فرض کنید گوشی خود را در منزل جا گذاشته و بیرون بروید؛ آن‌گاه هنگام بازگشت ببینید که منزل توسط یک باتری لیتیومی مثلا 2000 میلی آمپری در حال سوختن است!

Samsung-Galaxy-S5-catches-on-fire (1) Samsung-Galaxy-S5-catches-on-fire (2) Samsung-Galaxy-S5-catches-on-fire (3) Samsung-Galaxy-S5-catches-on-fire (5) Samsung-Galaxy-S5-catches-on-fire

منبع

نمایش نظرات (25)