چگونه اطلاعات و کش (Cache) برنامه‌ای را در اندروید حذف کنیم؟

روز به روز بر تعداد کاربران سیستم عامل اندروید افزوده می‌شود و بالطبع برخی مشکلات و ناآگاهی‌ها نیز در خصوص آن اتفاق می‌افتد. همان طور که مطلع هستید در سیستم عامل اندروید از همان ابتدا برخی برنامه‌ها به‌صورت نصب شده وجود دارند و کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. علاوه بر این برخی اپلیکیشن‌ها را نیز خود کاربر نصب می‌کند.

اما تمام این برنامه‌ها ممکن است روزی دچار اختلال و عملکرد نامناسب شوند و در واقع کاربر نتواند از آن‌ها استفاده کند. اما گوگل برای این مشکل نیز چاره‌ای اندیشیده است و شما می‌توانید در این مقاله شیوه بازیابی و بهبود عملکرد اپلیکیشن‌ها را در سیستم عامل اندروید فرا بگیرید.

زمانی که برنامه به خوبی اجرا نمی‌شود (در حالی که قبلا در اجرای آن مشکلی نبود)‌ به احتمال زیاد فایل کش (Cache) آن افزایش یافته و شما می‌بایست آن را خالی کنید. برای این کار وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید.

Capture1

اکنون صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به منو‌های پایین‌تر برسید.

Capture2

منوی Apps را لمس کنید تا وارد بخش‌های مختلف آن شوید.

Captureحال برنامه‌ای را که تصمیم دارید فایل کش آن را حذف کنید، انتخاب کرده و وارد آن شوید.

Capture4

در این بخش دکمه Clear Cache را بزنید تا کش برنامه شما پاک شود. اکنون برنامه را مجددا اجرا کنید. با این کار به احتمال زیاد برنامه به‌خوبی اجرا خواهد شد اما اگر همچنان دچار مشکل است از همان صفحه‌ای که فایل کش را پاک سازی کردیم، وارد عمل شوید و دیتا یا اطلاعات برنامه را نیز حذف کنید تا برنامه شروع و تولدی دوباره داشته باشد.

Capture5

برای این کار گزینه Clear Data را انتخاب کنید و سپس هشدار نمایش داده شده توسط گوشی را نیز تایید کنید. حال برنامه شما هیچ اطلاعات اضافه‌ای درون خود ندارد و می‌تواند بدون مشکل اجرا شود.

Capture3

نمایش نظرات (4)