کارگاه بررسی سینماهای خانگی ال‌جی برگزار شد

lg workshop 1

روز گذشته و در کارگاهی که در محل شرکت گلدیران، با حضور کارمندان این شرکت، برخی از خبرنگاران و همچنین تکنسین‌های شرکت ال‌جی برگزار گردید، کیفیت و کارایی محصولات ال‌جی در بخش سینمای خانگی به نمایش گذاشته شد.

در ابتدای این کارگاه، یکی از کارشناسان آموزش گلدیران به توضیحات مبسوطی درباره کیفیت سینماهای خانگی و همچنین اصطلاحاتی که مربوط به این قسمت از فناوری می‌شود، اقدام کرد.

lg workshop 6

پس از آن دو نمونه از سینمای خانگی ال‌جی که هنوز به بازار عرضه نشده اما جهت بررسی بیشتر تحویل کارشناسان واحد آزمایش شده است، مورد بررسی قرار گرفت. گفتنی است که این محصولات کامل نبوده و بسته به نظر کارشناسان، قابلیت تغییر دارند. یکی از اهداف این کارگاه، دریافت نظر سلایق مختلف برای تولید این سینماهای خانگی نیز بود.

lg workshop 7

محصول اول ساوند تاور (Sound Tower) نام داشت. این سینمای خانگی شامل یک پخش کننده که نقش آمپلی‌فایر را نیز دارد بعلاوه‌ی دو تاور است که مجموعه‌ای پنج به یک را تشکیل می‌دهند. در هر کدام از دو تاور دو اسپیکر و یک ساب‌ووفر در نظر گرفته شده است. اسپیکر بالایی قرار است صدای مربوط به جلو و اسپیکر پایینی صدای محیطی و پشت را شبیه سازی کنند. از آنجایی که اسپیکر جلو و عقب در یک مکان و در کنار تلویزیون قرار می‌گیرند ال‌جی از فناوری خاصی برای پخش صدا استفاده کرده تا صدا با زاویه‌ی خاصی پخش شده و محیط را فرا گیرد. در آزمایش‌هایی که انجام شد صدا به‌صورت فراگیر پخش شد اما تفکیک صدای عقب و جلو به هیچ‌وجه در حد و اندازه‌ی اسپیکرهای مستقل که در پشت کاربر قرار می‌گیرند، نبودند. با این حال این نوع طراحی باعث می‌شود تا فضای کمتری اشغال شوند و اسپیکرها تنها در کنار تلویزیون جای گیرند.

lg workshop 5 lg workshop 3

برای درک بهتر کارایی این ساوند تاور و فناوری‌های برتر به کار گرفته شده در آن همچون استفاده از دو ساب‌ووفر (به جای یکی)‌ و یا توانایی اتصال از طریق بلوتوث به دستگاه‌های همراه همچون گوشی موبایل، تست‌هایی نیز در این بین انجام شد تا حاضرین، تفاوت کیفیت را بهتر متوجه شوند.

lg workshop 2

محصول دوم ال‌جی در این کارگاه، یک ساندبار کم حجم و نسبتا کوچک بود که نسل جدید سینمای خانگی (به خصوص برای مصارف عادی) را مربوط به همین دستگاه‌های زیبا و جمع و جور می‌دانند. این ساوند بار در دل خود ساب‌ووفر و دو اسپیکر باریک دارد که با توجه به حجم و ابعاد کوچکش صدای نسبتا خوبی را ارائه می‌کرد. ال‌جی به شکل زیبایی یک نمایشگر را در پشت حفره‌های آن جای داده است تا وضعیت آهنگ یا فیلم در حال پخش یا موارد دیگر را در آن قابل مشاهده باشد. منبع تغذیه‌ ساوند بار از بدنه جدا شده‌ است تا وزن و باریکی آن حفظ شود. ساوند بارهای جدید ال‌جی قابلیت پخش فایل‌های صوتی و تصویری از طریق اتصال USB را دارند اما قاعدتا درایو اپتیکال برای پخش CD یا DVD ندارند.

lg workshop 4

در پایان این کارگاه آموزشی، از حاضرین درخواست شد تا نظرات خودشان را در ارتباط با این محصولات به صورت صادقانه بیان کنند. جالب است بدانید که بیشترین ایراد گرفته شده، به ساندتاور و طراحی آن بود که جنسش به خاطر پلاستیک براقی که داشت و همچنین خطوط تیز در نمای جلویی، مورد علاقه برخی از حاضرین نبود و به همین خاطر مسئولین گلدیران این نکات را یادداشت کردند تا در تولید کالای نهایی، مورد توجه و بازبینی قرار گیرد. گفتنی است که این ساندتاور، در حدود ۱ میلیون تومان قیمت خواهد داشت که با توجه به حجم صدای تولیدی، می‌تواند گزینه ارزشمندی در خرید باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان