راهنمای استفاده هوشمندانه از مایکروویو

آموزش هوشمندانه استفاده از مایکروویو
آموزش هوشمندانه استفاده از مایکروویو

مایکروویو، ابزاری است که فقط افراد کمی از تمام پتانسیل آن بهره می‌برند. بر طبق گقته یک استاد فیزیک، در کنار یک مایکروویو، لوله خلا‌ئی وجود دارد که مگنترون نامیده می‌شود و باعث انفجار امواج الکترومغناطیسی بر روی هرچه در مقابلش قرار دارد، می‌شود، دقیقا همان روشی که در لامپ، اشعه ایکس و یا رادیو استفاده می‌گردد، اما در یک فرکانس متفاوت (۲۴۵۰ مگاهرتز). امواج در این فرکانس، مایکروویو نامیده می‌شوند و مولکول‌های آب را در غذاها به ارتعاش وادار می‌کند که باعث گرم شدن آن‌ها می‌شود.

برای بهره بردن از این اطلاعات به منظور طبخ غذاهای خوشمزه، در ادامه مطلب با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

کره‌ای که کاملا آب می‌شود

گرمای زیاد باعث می‌گردد که ذرات شیر از یکدیگر جدا شوند. حتی قرار دادن مجدد کره در فریزر، این مشکل را رفع نمی‌کند. مقداری که نیاز دارید را برش داده و درجه قدرت مایکروویو را بر روی متوسط قرار دهید. سپس مطمئن شوید که گرما بیش از اندازه نباشد.

استیک شبانگاهی

اگر پخت استیک بیش از حد طول می‌کشد یا بیش از حد گرم می‌گردد، به پخت آن ادامه دهید و بگذارید از حالت نیمه پز بیشتر پخته شود. پیش از آنکه بخواهید استیک را با دمای زیادی بپزید، اجازه دهید تا کمی در دمای معمولی اتاق باقی بماند و به این دما نزدیک شود و سپس اقدام به طبخ آن کنید.

عسل صاف‌تر

هنگامی که برخی از شکرها در عسل بیرون زدگی پیدا کنند، این ماده غدایی متبلور می‌شود، اما بدان معنی نیست که عسل بی کیفیت شده. در کل عسل هیچ‌گاه بد نمی‌شود. با گرم کردن آن، شکر مجددا به داخل برگشته و تصویری صاف‌تر خواهید داشت.

پس‌روی برنج

برنج‌ها در قدیم تحت فرآیندی به‌نام پس‌روی قرار می‌گرفتند که مولکول‌های نشاسته را با آب جدا می‌کرد. برای برگرداندن نشاسته، برنج را در ظرفی ریخته و روی آن را با یک حوله خیس مرطوب کنید و در مایکروویو قرار دهید تا کمی گرما ببیند.

آیا مایکروویو می‌تواند با شبکه وای‌فای شما تداخل پیدا کند؟

در برخی از مقالات اینترنتی آمده که مایکروویو می‌تواند در شبکه وای‌فای تداخل ایجاد نماید. اما همیشه دروغ‌های آنلاین زیاد هستند! برای اینکه حقیقت را دریابیم، آی‌فون ۶ پلاس خود را که به صورت وای‌فای در حال همگام‌سازی موزیک‌ها بود و نیز یک مک‌بوک ایر را به منظور استریم آنلاین تلویزیون در کنار یکدیگر قرار دادیم. درحالی‌که اطمینان حاصل شده که هر دو دستگاه به شبکه متصل هستند،‌ آن‌ها را به مایکروویو GE مدل ۲۰۱۴ نزدیک کرده و دمای آن را بر روی حداکثر قدرت قرار دادیم. تنها پس از ۱۵ ثانیه ارتباط داده بین گوشی و لپ‌تاپ قطع شد! مارکوس وبر، یکی از محققان دانشگاه استنفورد می‌گوید که در این مورد، سیگنال‌های مایکروویو باعث اشباع دریافت کننده‌های آی‌فون و مک‌بوک شده‌اند. هر دو این دستگاه‌ها فیلترهایی دارند که می‌تواند فرکانس ۲۴۵۰ مگاهرتز را جذب کند. این مورد ممکن است یک مشکل باشد. بدین منظور می‌توان فرکانس روتر را بجای 2.4 گیگاهرتز، بر روی 5 گیگاهرتز تنظیم نمود (الکساندر جورج).

آیا مایکروویو باعث مرگ ما می‌شود؟

خیر! تا مادامی که یک قطعه غیرمجاز را درون آن نگذارید چنین افاقی رخ نمی‌دهد. تابشی که در مایکروویوها انجام می‌پذیرد، بر خلاف اشعه ایکس، انرژی کافی را برای جدا کردن الکترون از سلول‌ها ندارد. اگر محافظ مایکروویو شما ضعیف باشد، ممکن است همانند گرمایی که برای پخت غذا بکار می‌برد، شما نیز تحت تاثیر این گرما قرار بگیرید، اما امکان رخ دادن چنین اتفاقی، تقریبا محال است. در هرحال، برای داشتن امنیت کامل، فقط از مایکروویوهایی استفاده کنید که برچسب بی‌خطر بودن پلاستیک بر روی آن‌ها وجود دارد یا در غیر این صورت غذاهای خود را در یک صفحه قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH