گوگل اندروید Pay را به عنوان سیستم پرداخت خود معرفی کرد!

کمپانی گوگل امروز در کنار اندروید M، از سایر قابلیت‌های این نسخه نیز رونمایی کرد که یکی از آن‌ها اندروید Pay نامیده می‌شود و همانند رقیبش که اپل Pay نام دارد تراکنش‌های خود را از طریق سیستم NFC انجام می‌دهد که در واقع از یک حساب مجازی برای چنین کار‌های بهره می‌گیرد و گوگل اعلام کرده است که به‌زودی حدود 700 هزار مرکز خرده فروشی به قابلیت پشتیبانی از این سرویس مجهز خواهند شد. علاوه بر این امکان استفاده از اندروید Pay در پرداخت‌های درون برنامه‌ای نیز وجود دارد و برای مثال از طریق آن می‌توانید در اپلیکیشن Uber هزینه خودرو‌یی را که گرفته‌اید پرداخت نمایید و یا حتی پرداخت‌هایی در محیط وب داشته باشید.

android pay

از لحاظ امنیتی نیز این سیستم پرداخت با سنسور اثر انگشت بهینه شده است و کاربرانی که دستگاه آن‌ها سنسور اثر انگشت دارد می‌توانند از طریق آن وارد عمل شوند تا پرداخت‌هایی ایمن‌تر داشته باشند. البته گوگل اعلام کرده که در تلاش است تا لیست بانک‌هایی که از سیستم اندروید Pay پشتیانی می‌کنند را افزایش دهد و در مقابل با اپراتور‌های موبایلی نیز اقداماتی را انجام خواهد داد تا دیگر زمانی که کاربری اسمرات فون خود را تعویض می‌کند دیگر مشکل استفاده از سیستم پرداخت اندروید را نداشته باشند و اپراتور‌هایی نظیر AT&T، T-Moble و Verizon از این قابلیت پشتیبانی کنند.

البته همان طور که این سرویس جایگزینی برای گوگل Wallet محسوب می‌شود اما این سرویس نیز همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد. برای اطلاع از اخبار پیرامون کنفرانس توسعه دهندگان گوگل همچنان همراه آی‌تی‌رسان باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. Mahdi می گوید

  نگاه کنین حتى مثل اپل که نوشته  payاینم همون جور نوشته اندروید پى.

  1. ناشناس می گوید

   دوست عزیز معنی یکی هست و هر دو سیستم پرداخت الکترونیک هوشندند من نمیدونم شما ها چرا بی خودی گیر میدید پس اون موقع که ۶ پلاس بدون هیچ ایده جدیدی و نو آوری با تقلید از سامسونگ که خودش یک روزی این مار بزرگ سامسونگو مسخره میکرد کجا بودید؟

 2. Mahdi می گوید

  هر چه شبیه تر به آیفون!!!نمیدوم گوگل مهندس خلاق نداره که از خودشون یک چیز طراحى کنند.فقط باید کپى بردارى باشه.

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.