afrak

اپ‌رسان: بررسی اپلیکیشن imo، پیام رسانی گوشه‌گیر!

در دورانی زندگی می‌کنیم که هر روز بر تعداد کاربران اینترنت افزوده می‌شود و از آن جایی که اغلب تلفن‌های همراه نیز در حال تبدیل شدن به اسمارت فون‌هایی هستند که می‌توانند اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را در خود نصب کنند پس این دلیلی بوده تا اغلب افراد جامعه ارتباطات خود را از طریق آن‌ها انجام دهند. البته رایگان بودن چنین سرویس‌هایی نیز دلیل دیگری است که تاثیر بسیار زیادی بر این موضوع داشته و دیگر نیازی نیست که کاربران برای ارسال چند پیامک، پولی را واریز کنند و می‌توانند بسیار ساده از طریق این پیام رسان‌ها در کنار متن، فایل صوتی و تصویر نیز ارسال کنند.

com.imo.android

کاربران ایرانی نیز در حال حاضر کاملا شانه به شانه کاربران خارجی در زمینه فناوری حرکت می‌کنند. تا چند ماه پیش پیام‌رسان وایبر در سطح کشور بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت و با کاهش سرعت آن کاربران در طول یک عزم راسخ به سمت تلگرام مهاجرت کردند اما در این بین برخی دیگر از اپلیکیشن‌ها نیز وجود دارد که با وجود اینکه کاربران نسبتا کمی از آن‌ها استفاده می‌کنند اما قابلیت‌های مناسب و جالبی دارند که اکنون در این مقاله تصمیم داریم به بررسی اپلیکیشن پیام‌رسان و یا شاید مکالمه محور imo بپردازیم. شاید شما حتی نام این برنامه را نیز نشنیده باشد و باید قبول کنیم که به اندازه تلگرام، واتس‌اپ، وایبر و… محبوب نیست، اما کاربران خاص خود را نیز دارد. برای دانلود فایل 5.8 مگابایتی این اپلیکیشن برای اسمارت فون اندرویدی خود می‌توانید از طریق لینک زیر وارد عمل شوید.

bazar-logo

این برنامه بعد از نصب همانند سایر پیام‌رسان‌ها از شما شماره موبایل‌تان را درخواست می‌کند و با وارد کردن آن یک پیامک حاوی کد فعال سازی را دریافت خواهید کرد که به محض دریافت، برنامه عملیات فعال سازی را به صورت خودکار انجام می‌دهد. بعد شما کافی است که نام و سن خود را وارد کنید تا وارد محیط برنامه شوید. در این مرحله شما قادر خواهید بود تا همانند سایر پیام‌رسان‌ها کاربری را که از این سرویس استفاده می‌کند و البته مخاطب تلفن همراه شما نیز هست پیدا کنید و با وی به چت و گفت‌وگو بپردازید.

Screenshot_2015-07-19-14-00-12

نکته جالبی که در خصوص این برنامه به چشم می‌خورد و در سایر سرویس‌های مشابه شاهد آن نیستیم این است که کاربر مقابل هر کلمه‌ای را که تایپ کند برای شما نمایش داده می‌شود (حتی پیش از ارسال توسط وی) و این در حالیست که در سایر اپلیکیشن‌های این چنینی تنها در بخش بالا یا پایین صفحه، جمله‌ای را تحت عنوان این که فلان کاربر در حال تایپ است نمایش داده می‌شود و تنها زمانی جمله تایپ شده توسط وی قابل مشاهده است که آن را ارسال کند. در imo حتی زمانی که کاربر مقابل یک کلمه را اشتباه بنویسید و پاک کند نیز شما قادر خواهید بود تا این اقدام را مشاهده کنید (پس بهتر است که هر جمله‌ای را ننویسید!).

Screenshot_2015-07-19-14-00-16

نکته دوم این که شکل‌های این برنامه نیز با اپلیکیشن‌های مشابه تاحدودی متفاوت است. بدین صورت که اگر شما پیامی را ارسال کنید در اغلب اپلکیشن‌ها به این صورت است که اگر در کنار پیام ارسال شده دو تیک رنگی قرار بگیرد بدین معناست که کاربر پیام شما را خوانده است اما در برنامه imo زمانی که کاربر مقابل پیام شما را خوانده باشد شکل کنار برنامه به صورت دایره خواهد بود.

سرعت و عملکرد این پیام‌رسان نیز مناسب است و تصاویر و فایل‌ها با سرعت مناسبی ارسال و دریافت می‌شوند. استیکر و شکل‌های موجود بر روی imo نیز جالب هستند و شاهد استیکر‌های متحرک نیز بر روی آن هستیم.

Screenshot_2015-07-19-14-50-08

بخش دیگر این پیام‌رسان که در اغلب سرویس‌های مشابه شاهد آن هستیم به برقراری تماس صوتی و تصویری باز می‌گردد که در تمام آن‌ها نیز کیفیت مکالمات بالاست و کاربران می‌توانند با اغلب افرادی که در imo عضو هستند و البته در بین مخاطبان نیز وجود دارند تماس صوتی و تصویری برقرار کنند.

Screenshot_2015-07-19-14-02-50

البته امکان این که شما دعوت نامه‌ای را مبنی بر درخواست عضویت در سرویس imo نیز برای سایر افراد بفرستید وجود دارد.

Screenshot_2015-07-19-14-03-56

از طریق بخش تنظیمات این برنامه نیز شما قادر خواهید بود تا برای پروفایل خود یک تصویر قرار دهید و یا در نامی که در پروفایل خود قرار داده‌اید تغییراتی را اعمال کنید. نکته دیگر این که شما می‌توانید از طریق بخش تنظیمات کل اکانت کاربری imo خود را پاک سازی کنید.

Screenshot_2015-07-19-14-01-05

اغلب افراد امروزه با وجود اینکه در اسمارت فون خود نیز توسط پیام‌رسان‌های مختلف چت می‌کنند اما در کامپیوتر خود نیز برنامه پیام‌رسان مذکور را نصب می‌کنند تا از طریق آن بتوانند بدون نیاز به گوشی و از طریق کامپیوتر و کیبورد سخت افزاری آن متنی را برای مخاطب خود ارسال کنند و یا فایل‌های مختلف را نیز دریافت و ارسال سازند. نکته دوست داشتنی در خصوص imo این که این پیام‌رسان دارای نسخه ویندوزی است و می‌توانید از طریق آن نیز برای برقراری ارتباطات خود وارد عمل شوید.

نمایش نظرات (221)
تسکو