توئیتر جوک‌هایی را که قانون کپی رایت را زیر پا بگذارند، حذف می‌کند!

در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی نقش بسیاری در زندگی روزانه ما دارند و حتی بسیاری از ما توسط این شبکه‌ها سرگرم می‌شویم و مطالب و تصاویر مختلف و خنده‌داری را که درون آن‌ها وجود دارند، مطالعه می‌کنیم اما گویا کپی رایت در این خصوص نیز وجود دارد و برخی نیز پای بند به آن هستند.

twitter-galaxy-s6-edge-600

اخیرا یک نویسنده با نام Olga Lexell متوجه شده است که برخی از جوک‌های وی بدون اینکه ری‌توئیت (Retweet) شوند کپی شده و دوباره توسط برخی در توئیتر، توئیت شده‌اند؛ نویسنده مذکور به وب‌سایت The Verge اعلام کرده است که این موضوع را به صورت یک شکایت به توئیتر اعلام خواهد کرد و توئیتر نیز بدون پرسیدن سوالات اضافه در خصوص این موضوع، تمام پست‌های کپی شده را حذف کرده است. زیرا در واقع چنین کاری نقض قانون کپی رایت محسوب می‌شود ولی شما می‌توانید از طریق ری‌توئیت کردن، مطالب جالب را در صفحه پروفایل خود نمایش دهید و در این صورت به دلیل اینکه مطلب از منبع ارجاع داده می‌شود، در خصوص کپی رایت مشکلی نخواهد داشت.

البته شاید این موضوع کمی برای اغلب کاربران ایرانی و البته سایر کشور‌ها عجیب باشد اما در واقع برخی سرزمین‌ها نیز هستند که به قانون کپی رایت احترام می‌گذارند. اگر شما نیز به این قانون ارزش قائل هستید و نمی‌خواهید که محتوای شما در توئیتر مورد کپی غیرقانونی قرار بگیرند و البته شاهد کپی شدن آن‌ها نیز هستید، می‌توانید این موضوع را از طریق لینک زیر به توئیتر اطلاع دهید.

support.twitter.com/forms/dmca

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان