ال‌جی از تلویزیون‌های نسل جدید OLED خود در دبی رونمایی کرد (گزارش اختصاصی)

LG OLED Seminar 15

ساعاتی پیش و در سمیناری که در در مدینات جمیرای دبی برگزار شد، ال‌جی به صورت رسمی از نسل جدید تلویزیون‌های خمیده OLED خود با وضوح تصویر 4K رونمایی کرد.

در ابتدای این مراسم، وزیر فرهنگ و جوانان امارات متحده عربی، بر روی صحنه آمد و به ایراد سخنانی پرداخت. وی از فرصت پیش آمده برای رونمایی از تلویزیون OLED ال‌جی در کشورش اظهار خشنودی کرد و گفت: شما نمی‌توانید یک متخصص در بخش تلویزیون پیدا کنید که نمایشگر OLED ال‌جی را بهترین نداند. این تلویزیون با صفحه نمایش بزرگ و ۸.۳ میلیون پیکسل با طراحی نازک و تخت، بهترین تلویزیون دنیاست!

LG OLED Seminar 2

ما اینجا دور هم جمع شدیم تا این نمایش را تماشا کنیم و هنگامی‌که تصویر را بر روی این تلویزیون می‌بینیم، آن را با بهترین کیفیت مشاهده خواهیم کرد. تولید کننده‌ها با پیشرفت فناوری سعی می‌کنند تا بهترین کیفیت را عرضه کنند. تلویزیون باعث شده ما همگی به تمام دنیا سفر کنیم، جاهایی را ببینیم بدون آنکه از آن خارج شویم، از رویاها و ترس‌های مردم بشنویم و باخبر شویم. تلویزیون باعث شده ما به فکر مردم دسترسی پیدا کرده و دانش و علم را به آن‌ها آموزش دهیم.

پس از صحبت‌های وزیر فرهنگ امارات، نوبت به کوین چا، رئیس منطقه خاورمیانه و آفریقا رسید تا به ایراد سخنان کوتاهی بپردازد. وی گفت: امروز، روزی است که ما آن را به عنوان لحظه‌ای خاص به خاطر می‌سپاریم، محصول جدید ما را بشناسید، سوال کنید و درباره نوآوری‌های ما اطلاعات کسب کنید.

LG OLED Seminar 4

سپس وی از هیونگ سای بای، مدیر بخش سرگرمی‌های ال‌جی دعوت کرد تا بر روی صحنه بیاید. سای بای در ابتدای سخنانش گفت: ما از ابتدا بر این نظر بودیم که OLED محصول آینده است و این ایده، امروز به حقیقیت پیوسته است. حال شما می‌توانید ببینید که چرا تلویزیون‌های OLED بهترین کیفیت را دارند. برنامه ما این است که نفوذی ۱۵ درصدی در بازار داشته باشیم. ال‌جی اعتقاد دارد که این فناوری، آینده صنعت تلویزیون است. امروز می‌خواهم به شما نشان دهم که چرا تا این حد، اعتقاد راسخ به OLED داشتیم. ما منتظریم که با پشتیبانی شما به موفقیت هرچه بیشتری دست پیدا کنیم.

LG OLED Seminar 5

در این هنگام از تلویزیون جدید ال‌جی با حضور مدیران این کمپانی کره‌ای، به صورت رسمی پرده‌برداری شد.

LG OLED Seminar 6 LG OLED Seminar 7

پس از این رونمایی، نوبت به الیشا چانگ، یکی از مدیران ال‌جی رسید تا درباره محصول جدید این کمپانی، با دقت بیشتری توضیح دهد. وی درباره تجربیاتش از تلویزیون OLED گفت: ال‌جی همیشه ارزش نوآوری را درک و از آن استقبال کرده است. OLED به عنوان آینده صنعت تی‌وی بوده که الان اینجاست و این یک فناوری حقیقی است! چیزی که باعث شده تا این تلویزیون متمایز شود، میلیون‌ها رنگ است که با جزئیات کامل نشان داده می‌شود، ضمن اینکه می‌تواند رنگ سیاه را با دقت و عمق بسیار بالا نشان دهد.

LG OLED Seminar 8

در اینجا ما سیستم چهار رنگ WRGB را داریم که طیف گسترده‌تری از رنگ‌ها را نشان می‌دهد. زاویه نمایش ضعیف را دیگر فراموش کنید، از هرجای اتاق هم اکنون می‌توانید تا بهترین کیفیت را تماشا کنید. بدنه باریک از لحاظ زیبایی و کارایی برتر است. حتی شرکت خواهر ما یعنی ال‌جی دیسپلی، ۶۰۰ میلیون دلار در این بخش سرمایه‌گذاری کرده تا فناوری‌های خودش را ارتقا دهد.

LG OLED Seminar 9

الیشا چانگ پس از توضیحاتی نسبتا مفصل درباره کارایی تلویزیون جدید ال‌جی گفت: من می‌توانم صدها و هزاران نکته را درباره OLED بگویم اما ۴ چیز را درباره آن فراموش نکنید که ما به آن ABCD می‌گوییم.

A: از هر کجای اتاق می‌توانید آن را ببینید
B: سیاهی تصویر بسیار عمیق است
C: رنگ‌ها را به صورت واقعی می‌بینید
D: طراحی بسیار باریک و عالی دارد

این ABCD ال‌جی است و شما می‌توانید تجربه یک سینمای خانگی را با OLED ال‌جی داشته باشید.

پس از آن، خانم بانو که یکی از کاربران تلویزیون OLED ال‌جی در ترکیه است، بر روی صحنه آمد تا کمی از تجربیات خودش درباره این نمایشگر صحبت کند. وی گفت: به خاطر شغلی که دارم، تلویزیونم بایستی زیبا و با کیفیت بوده و با طراحی خانه‌ام هماهنگ باشد. بنابراین همه این موارد را کنار هم گذاشتم و به صورت آنلاین شروع به جستجو کردم. با سرچ کردن فهمیدم که تلویزیون OLED ال‌جی، بهترین تی‌وی شناخته شده در بازار است. البته به فروشگاه رفتم و تستی هم انجام دادم. فروشنده نیز از رنگ مشکی بسیار عمیق آن، من را مطلع کرد.

LG OLED Seminar 11

پس از آن یک فیلم ترسناک را در محیطی تاریک با تلویزیون دیدم. در تلویزیون‌های ال‌سی‌دی و پلاسما، در بسیاری از مواقع، متوجه بسیاری از جزئیات نمی‌توان شد اما مشاهده این فیلم در تلویزیون OLED، تجربه کاملا متفاوتی است و حتی رنگ‌های دیگر به خاطر مشکی بسیار عمیق، به صورت بهتر و واضح‌تری قابل مشاهده هستند. من توصیه می‌کنم که OLED بخرید و خودتان آن را تجربه کنید.

پس از آن، سالن بزرگی جهت تماشای کیفیت واقعی تلویزیون‌های جدید ال‌جی، برای حضار گشوده شد که در ادامه، می‌توانید تصاویر بیشتری را از آن و همچنین سمینار را ببینید.

LG OLED Seminar 12 LG OLED Seminar 13 LG OLED Seminar 1 LG OLED Seminar 3 LG OLED Seminar 10 LG OLED Seminar 16 LG OLED Seminar 18 LG OLED Seminar 17 LG OLED Seminar 14

در ادامه این مطلب، توضیحات کامل‌تری از تلویزیون‌های جدید ال‌جی را می‌خوانید.

چرا توسط مشکی مطلق می توان تصاویری بی نقص و زنده تولید کرد؟

همه ما به درخشش ستاره‌های شفاف و روشن در تاریکی شب  توجه کرده‌ایم. مشکی مطلق تلویزیون OLED ال‌جی که در هیچ نمایشگر دیگری یافت نمی‌شود نیز به نوعی از همین پدیده پیروی می‌کند و به تلویزیون کنتراستی بی نهایت می‌دهد. این نمایشگر عمیقترین رنگ مشکی و غنی‌ترین رنگ‌ها را ارائه می‌کند که موجب عمق تصویر می‌شود و تجربه‌ای سینمایی به بینندگان می‌دهد. تلویزیون‌های OLED ال‌جی می‌توانند حتی تصویر چیزی به باریکی رشته‌ای مو روی پس‌زمینه مشکی مطلق را نمایش دهد.

طراحی ممتاز تجربه نمایش بی‌نظیری را رقم می‌زند

اگرچه هر سه مدل (77EG9700، 65EG9600 و55EG9600)  در طراحی پایه و اندازه صفحه نمایش با هم متفاوت هستند اماهمه آنها ظاهری شیک و جذاب دارند و تنها 0.24 اینچ ضخامت دارند. فارغ از زیبایی این تلویزیون، طراحی منحنی آن  کاربردی نیز هست. این طراحی تضمین می‌کند که چشمان کاربر فاصله برابری را از هر قسمت صفحه نمایش دارند. تلویزیون OLED از هر زاویه‌ای کیفیت تصویر ثابتی را ارائه می‌دهد که به بیننده این اجازه را می‌دهد که از لحظه لحظه تماشای برنامه تلویزیونی، فیلم یا بازی موردعلاقه‌اش لذت ببرد.

کیفیت صدای شگفت‌انگیز با Harmon/Kardon

مدل‌های 77 اینچ، 65 اینچ و55 اینچ دارای ویژگی‌هایی نظیر نرخ کنتراست بی‌نهایت، 4K ULTRA HD (رزولوشن 3840 در 2160 پیکسل)، قابلیت Tru-4K Engine Pro، پلتفرم WebOS، قابلیت 4K 3D+ ULTRA HD و یک Decoder HEVC هستند. به منظور کامل کردن تجربه بصری، بلندگوهای 70 وات چهار کاناله این تلویزیون‌ها محصول مشارکت ال‌جی و شرکت Harmon/Kardon است. این بلندگوها تضمین می‌کنند که قابلیت‌های تصویری این تلویزیون کاملاً با صوتی کیفیت بی نظیر صدا تکمیل شده است.

فناوری چهار رنگ یاWRGB (قرمز- سبز- آبی- سفید)

این تلویزیون پیشرفته با 33 میلیون ساب‌پیکسل، کنتراستی بینهایت و رنگ‌های کامل زنده‌ای تولید می‌کند که تنها در طبیعت یافت می‌شود. تک تک پیکسل‌هاکه به طور مجزا نوردهی می‌کنند مشکی مطلق و رنگ‌های کاملی را تولید می‌نمایند.

LG-OLED-TV---earth_2_1219

با این تلوزیون شما می توانید شاهد  سرعت  تصویر 1000 برابر سریعتر از تلویزیون‌های LCD است .این مسئله مانع تار شدن تصویر می‌شود:

مشخصات کلیدی برای 77EG9700

 • اندازه اسکرین: 77 اینچ
 • فناوری LG WRGB OLED
 • کنتراست بینهایت
 • Tru-4K Engine Pro
 • Decoder HEVC
 • فناوری 4K 3D+ با عینک‌های Cinema 3D
 • تبدیل‌کننده2D به 3D
 • صفحه منحنی
 • طراحی Art Slim، ضخامت در نازکترین نقطه 24 اینچ
 • طراحی Smart TV بر روی پلتفرم webOS
 • Magic Remote
 • سیستم بلندگوی 4 کاناله همراه با توان خروجی 70 وات
 • دوربین داخلی
 • مرورگر وب

مشخصات کلیدی برای 65/55EG9600

LG-OLED-TV---EG96_2

 • اندازه اسکرین: 65 و 55 اینچ
 • رزولوشن 3840 در 2160
 • فناوری LG WRGB OLED (پیکسل‌های 4 رنگ)
 • قابلیت پالایش رنگ (Color Refiner)
 • 33 میلیون ساب‌پیکسل
 • کنتراست بینهایت
 • Tru-4K Engine Pro
 • Decoder 4K HEVC
 • 4K Up-scaler
 • روشن شدن پیکسل‌ها به صورت مجزا
 • صفحه منحنی
 • طراحی Art Slim، ضخامت در نازکترین نقطه 24 اینچ
 • طراحی Smart TV بر روی پلتفرم webOS
 • پایه Floating Stand
 • Magic Remote
 • Harman/Kardon
 • سیستم بلندگوی 2 کاناله همراه با توان خروجی 60 / 20 وات
 • SmartShare™ (WiDi, Miracast, MHL 2.0)
 • سه پورت HDMI و سه پورت USB
ممکن است شما دوست داشته باشید
25 دیدگاه
 1. حمدالله می گوید

  لطفا نگید رفیق یا خود معززی چون نیستم، ولی واقعا توی نمایشگاه که میرم کیفیت تصویر سونی بیشتر از سامسونگ و ال‌جی هستش. نمیدونم چرا ولی همیشه اینجوری بوده.

  1. REZA می گوید

   اقا ممکنه باشن بعدشم حق داریم چون این موضوع مخصوصا تو گوشی صحت نداره و تازه اینا سایتای معتبرو زیر سوال میبرن چون سونی رو برتر نمیدونه و از سایتای قیر معطبر لینک میزارن نمونش همین mr reza

 2. REZA می گوید

  ممنون از مقاله اقای گلکار مثل همیشه گل کاشتین
  فقط این که سرعت ای تی رسان چند وقتیه بالا رفته ماجراش چیه؟
  الان نظرا تو دو دقیقه تایید و پاسخ داده میشود چه طوری شده؟

 3. ال جی دوست می گوید

  خوشم اومد کلا و به نظرم بهتر از براویا سونی هست، اخ اخ اخ، حالا حاج معزز میاد! 😀

  1. REZA می گوید

   البته با یک. اسم دیگه :-))

 4. حاجی می گوید

  مرورگری وب توی تلویزیون، نمی‌تونم باهاش کنار بیام دیگه، نمی‌تونم! 😀

 5. ناشناس می گوید

  الان این تلویزیون چه برتری نسبت به سایر تلویزیونهای ال جی و رقباش داره؟

  1. محسن می گوید

   درود

   دوست من، بیشتر این مزایا در متن مطلب هستند
   اما از این گذشته، کیفیت اصلی این تلویزیون‌ها به دلیل استفاده از فناوری OLED هست که به مراتب کیفیت بسیار بالاتری از LED و LCD داره
   کافی هست که ویدیوی‌ مقایسه‌ی این محصولات رو با نمونه‌های LED از سایر شرکت‌ها ببینید
   یا حتی با نمونه‌ی SUHD سامسونگ

 6. علی حسنی می گوید

  جناب گلکار کی میاد ایران ؟
  شما تایید میکنید ؟ از نزدیک دیدینش خوب بود؟

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   توصیه می‌کنم مقایسه تلویزیون Oled ال‌جی با خمیده سامسونگ را در بخش آزمایشگاه مطالعه بفرمایید

 7. سعید می گوید

  قیمتش رو نگفتن جناب گلکار؟

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   چیزی به صورت رسمی اعلام نشده و بسته به هر کشور، می‌تونه کمی قیمتش متفاوت باشه

   1. سعید می گوید

    از پاسخ گویی سریعتون سپاسگذارم.
    آی تی رسان بی نظیره تو پاسخ گوییییییی

 8. سونی باز می گوید

  کو تا کیفیت سونی !

  موافقم ۱
  1. سعید می گوید

   داداش خوشحالیا! خیلی وقت سونی داره میره تو باقالیا !
   رفیق معززی ؟

   1. REZA می گوید

    خخخخ فکر کنم معزز داره به یک استاندارد تبدیل میشه
    پس فردا میان میگم متعصبی معزز تا
    یا میگن چقدر پول برای طرفداری سونی بهم میدی میگن معزز تومن خخخخ 🙂

  2. REZA می گوید

   یکی از اسمای معزز خخخخ
   ده تا دیگه هم داره با هر کدوم هم یک لایک میزنه عقدش بخوابه بچه 🙂
   البته خب خودتون بگید بعد اومدن این رفیق گلمون تعداد لایکای سونی بسیار زیاد شده این موضوع کمس بوداره و یکمی هم این حرفو از شوخی رد میکنه چون بعضی از دوستام با این کلک لایک میکنن

 9. محمد امین می گوید

  شما هم اونجا بودید؟ دمتون گرم!
  الجی و سامسونگ جفتشون خوبن!

 10. اسمارت می گوید

  هر روز یه تکنولوژی جدید میاد!! ادم جرات نمیکنه بخره از ترس اینکه فرداش قدیمی بشه!! خخخخخ

  1. حسین می گوید

   نمیشه بابا! بخر نهایت قدیمی شد تو دیوار میفروشیش ! خخخخخخخ

 11. رضاپور می گوید

  دم الجی گرم،
  خدایی تو حوزه تلویزیون و تی وی حرف نداره این کمپانی .
  خسته نباشید بچه های آی تی رسان

  موافقم ۱
  1. محمد امین می گوید

   دیگه رقیب که زیاد داره!!!
   جای معزز خالیه ها ، الان میاد میگه فقط سونی Z3

   1. REZA می گوید

    نترس معزز با اسمای دیگه به نظر دادن ادامه میده 🙂
    اره یادش به خیر چه جوکایی میگفت از افسردگی در میاورد اره بحث تلویزیون هم بود یا هوا پیما یا کشتی یا ماشین یا پوشاک یا….. فرقی براش نداشت میگفت من نمیدونم فقط زد ۳
    اتفاقا یک دوست دیگه هم دارم اونی که زد ۳ رو بهش فروختم اونم میگه زد ۳ از اس ۶ بهتره پی ۸ رو هم میخوره منم حالشو گرفتم البته با مدرک خلاصه معزز جان درسته که ما از دستت ناراحتیم ولی بیا با اسم خودت بگو نظراتو ما اینجوری بیشتر میخندیم 🙂

 12. رضا می گوید

  من این تلوزیونشون رو تو جمهوری دیدم . کیفیتش فوق العاده هست . اگر روزی پولش رو داشته باشم در خریدش شک نمیکنم

  1. سعید می گوید

   الجی واقعا بی نظیره تواین حوزه، من اسمارت و سه بعدیش رو دارم، حریف نداره

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.