اپل تصمیم دارد تا طول عمر باتری مک‌بوک‌ها را به چند هفته افزایش دهد

هفته پیش بود که گزارش مبنی بر دستیابی دانشمندان بریتانیایی به آی‌فونی که دارای باتری با سوخت سلولی هیدروژن است منتشر شد و اعلام شد که این طرح اولیه از آی‌فون قادر است تا به مدت یک هفته با یکبار شارژ دوام بیاورد. اما آیا این تکنولوژی در لپ‌تاپ‌ها نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد؟ حال ایده‌ای از سوی اپل در این خصوص منتشر شده است.

macbook1-640x385

بر اساس آخرین پتنت‌هایی که کشف شده گفته می‌شود کمپانی ساکن در کوپرتینو (اپل) در حال کار بر روی مک‌بوک‌هایی است که از سیستم سوخت سلولی استفاده می‌کنند. این طرحی است که با اجرایی شدنش کاربران می‌توانند از مک‌بوک خود بدون اتصال به برق تا روزها و هفته‌ها استفاده نمایند و یا آن‌ را با خود به سفر ببرند و به هیچ وجه نگران باتری آن نباشند.

اما بر اساس تجربیات پیش از این، کاربران مجبور خواهند بود تا سوخت‌های سلولی را بعد از خالی شدن، دوباره پر کنند که بر اساس پتنت اپل، این کمپانی در حال کار بر روی ایده کارتریج‌های قابل تعویض است. البته بدون شک این ایده بسیار خوبی است ولی شاید اتصال لپ‌تاپ‌های این چنینی به برق راحت‌تر از تعویض کارتریج باشد.

فعلا معلوم نیست که اپل چه زمانی این تکنولوژی را در مک‌بوک‌های خود استفاده خواهد کرد. حال اگر شایعات منتشر شده درست باشند، اپل تصمیم دارد در آی‌فون بعدی خود از سوخت سلول هیدروژنی استفاده کند و با این اوصاف احتمالا راه‌هایی هم برای استفاده از این تکنولوژی در مک‌بوک‌ها وجود خواهد داشت.

پیام بگذارید