ویندوزفون امن‌ترین سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند است

ویندوزفون نسبت به رقبا، فروش کم‌تر، برنامه‌های کم‌تر و ویژگی‌های کمتری دارد. با این حال، برگ برنده‌ این سیستم‌عامل در حال حاضر، در یک چیز خلاصه می‌شود: امنیت زیاد! طبق اعلام یک هکر روسی، ویندوزفون در حال حاضر امن‌ترین سیستم‌عامل در میان گوشی‌های هوشمند است. در ادامه با آی‌تی‌رسان همراه باشید.shutter_storyتاکنون هکرهای اندکی توانسته‌اند به ویندوزفون نفوذ کنند و این درحالیست که هیچ ویروسی نیز برای این سیستم‌عامل ساخته نشده است. بعد از معرفی ویندوز 10، چند هکر توانستند آن را هک کنند اما در نسخه‌های بعدی، تمام باگ‌ها برطرف شد و اکنون نفوذ به ویندوز 10 یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست.

 استیو لرد، یکی از افرادی که 15 سال به عنوان یک هکر فعالیت می‌کند، در رابطه با نفوذ به سیستم‌عامل‌ها می‌گوید:

ویندوز 10 موبایل، سخت‌ترین پلتفرم برای نفوذ و کرک است. بعد از آن نیز بلک‌بری قرار دارد. آیفون و سری‌های قدیمی بلک‌بری نیز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. اما هک کردن اندروید از همه آسان‌تر است! با این حال، برای یک هکر مثل من، به سادگی با یک پیامک می‌شود اندروید را مورد حمله قرار داد.

بعد از این موضوع، وی توضیحات مفصلی در رابطه با ویندوز می‌دهد و می‌گوید:

گوشی‌های قدیمی اغلب امنیت ندارند. اگر به دنبال محصولی برای کارهای شخصی هستید، خرید یک تلفن ساده بسیار بهتر از یک اسمارت فون قدیمی اندرویدی یا اپلی است و اگر می‌خواهید اسمارت‌فون بگیرید، حتما به دنبال محصولی با ویندوز 8 به بالا یا محصولات بلک‌بری باشید که بهترین کارایی و امنیت را به شما هدیه می‌دهند.

در ضمن، این را بدانید که اگر امنیت مهم‌ترین فاکتورتان است، ویندوز 10 بهترین گزینه در بازار است.

شاید تعداد کم کاربران نیز دلیلی بر عدم علاقه هکرها به ویندوزفون باشد اما اگر مایکروسافت بر روی ضعف‌های فروشگاهش کار کند، خیلی راحت می‌تواند سهم ناچیز خود از بازار (که تنها 3 درصد است) را افزایش دهد. نظر شما در این خصوص چیست؟

  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم