با پلی استیشن 4 بیشتر آشنا شوید!

ps4concept_041024199687_640x360

حتما شما هم با کنسول پلی استیشن خاطره ها دارید و آنچه که حتمی‌تر است، شما هم می‌دانید که سونی در حال طراحی و تولید سری چهارم کنسول PlayStation است. در 20 فوریه (2 اسفند) کمپانی سونی اطلاعات جدیدی از این کنسول را منتشر می‌کند تا طرفداران نسل‌های قبلی کنسول پلی استیشن بدانند این نسل ارزش این همه صبر و صبوری را دارد یا خیر؟! در این مقاله بر آن بوده‌ایم که پیرامون تمام اطلاعات رسمی نسل جدید که در فضای مجازی منتشر شده است صحبت نماییم.

توانمندی‌های سخت افزاری: به نظر می‌رسد که امسال غول سخت افزاری AMD توانسته در دل 2 کنسول بازی ایکس باکس 720 و PlayStation 4 رخنه نماید. بر طبق شایعات منتشر شده به نظر می‌رسد کمپانی سونی برای پردازشگر نسل چهارم کنسول بازی خود، از یک پردازشگر 8 هسته‌ای با فرکانس 1.6 گیگاهرتزی ساخت AMD بهره گرفته باشد، اگر چه سونی می‌توانست ساخت پردازنده کنسول بازی خود را به دست Intel بسپارد زیرا کمپانی اینتل در زمینه ساخت پردازشگر (CPU) عملکرد بهتری را از خود به نمایش گذاشته است.

توانمندی گرافیکی: از بحث پردازشگر که خارج شویم نوبت به بحث پیرامون توانمندی گرافیکی PlayStation 4 می‌رسد. گویا  AMD دست بردار کنسول پلی استیشن 4 نیست و خود  کار ساخت آن را بر عهده گرفته است. کارت گرافیک مورد استفاده در نسل 4 پلی استیشن از سری کارت گرافیک‌های RADEON کمپانی AMD می‌باشد و در آن 18 واحد گرافیکی گنجانده شده است. در هر واحد گرافیکی 64 هسته قرار گرفته که مطمئنا تمام سونی دوستان را مجذوب خودش می‌کند.

حافظه رم: در لحظه‌ای که سونی رسما تایید نمود که در حال تولید و طراحی PlayStation 4 است، اکثر منابع خبری مدعی حضور یک رم 4 گیگابایتی در این نسل شده بودند اما اکنون زمزمه حضور یک رم 8 گیگابایتی GDDR5 در این کنسول به گوش می‌رسد که اگر این زمزمه‌ها جامه عمل به خود بپوشانند، واقعا کار با نسل جدید لذت بخش و دوست داشتنی است. همچنین بنا بر اخبار منتشر شده، PlayStation 4 در حدود 1.84 ترافلاپ، قدرت محاسبه دارد.

آیا نسل چهارم کنسول سونی خروجی در حدود 4 برابر فول اچ دی را دارد؟ با توجه به توانمندی‌های گرافیکی و سخت افزاری این نسل، می‌بایست انتظار چنین خروجی را از کنسول شماره 4 سونی داشته باشیم که این واقعه اگر حقیقت داشته باشد، یک شگفتی عظیم را میان سونی دوستان به وجود می‌آورد.

تا کی باید منتظر تاریخ فروش این کنسول بمانیم؟ همان‌طور که در ابتدای مطلب متذکر شدیم، سونی در 20 فوریه (2 اسفند) کنفرانسی را در نیویورک آمریکا برگزار خواهد کرد تا پرده از اسرار نسل جدید بردارد. اما اکثر منابع خبری مدعی حضور پلی استیشن 4 در تعطیلات کریسمس 2013 شده بودند اما حال به نظر می‌رسد که این کنسول تا قبل از شروع تعطیلات عید نوروز 93 پا به میدان مبارزه بگذارد و می‌توانید تا آن موقع هرچه کلیه و از این دم و دستگاه‌های اضافی در بدن خود دارید! را بفروشید و همراه با پول‌های پس انداز کرده خود آماده خرید این کنسول شوید.

قیمت کنسول چقدر است؟ واقعا قیمت‌هایی که توسط منابع خبری یا تحلیل گران درباره نسل 4 پلی استیشن به گوش می‌رسد کمی غیر منطقی است. زیرا این کنسول با فرض اینکه تمام شایعات بالا را در خود جای داده باشد، باید با قیمت بسیار بالایی عرضه شود. اما باید منتظر شد تا ببینیم 400 دلار (در حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان خودمان) تحلیلگران تایید خواهد شد یا خیر؟!

کنترل‌های پلی استیشن 4: همان طور که انتظار می‌رفت منابع خبری اعلام کرده‌اند که سری 4 پلی استیشن دسته‌هایی مطابق قبل خواهد داشت با این تفاوت که دکمه‌های Select/Start/Analogue به صورت لمسی در دسته‌های PlayStation 4 قرار گرفته باشند.

PlayStation4 مخصوص افراد تنبل: همان طور که تازه متوجه حضور یک دوربین  برروی این سری شده‌ایم، می‌توان دریافت که PlayStation4 از تکنولوژی مشابه کینکت مایکروسافت پشتیبانی خواهد کرد که اجازه بازی‌های حرکتی را به گیمرها را می‌دهد.

منتظر اخبار جدید ما در ارتباط با این کنسول نسل جدید سونی باشید…

نمایش نظرات (11)