بالاخره اندروید یا iOS؟ صبر کنید شاید پاسخ شما را شگفت زده کند!

ios-and-androidاینکه بالاخره پس از این همه دعوا اندروید بهتر است یا iOS پرسشی است که اهمیتی ندارد. چرایش را هم برایتان خواهیم گفت.
از همان خیلی قدیم‌ها نیز از این گونه دعواها بین مصرف کنندگان وجود داشته است. یادتان که نرفته پرسش‌های کلیشه‌ای را که تقریبا نقل مجلس هر محفل تکنولوژی بود. ویندوز یا مک؟ ویندوز یا لینوکس؟ دعوای اپل و گوگل نیز همانند گذشته است تنها با این تفاوت که طرفین دعوا به نام‌های اندروید و iOS شمشیر به دست گرفته و به جان هم افتاده‌اند. تازه اگر هم قرار به دعوا باشد حداقل دعوای بین ویندوز و مک یا ویندوز و لینوکس با وجود تفاوت‌های بسیارشان منطقی بود. اما وقتی نوبت این دو سیستم عامل می‌رسد من که می‌مانم آخر چرا دعوا؟ پیش از شروع بگذارید چند پرسش مطرح کنیم.
کدام یک بهترین است؟
پاسخ کوتاه: اهمیتی ندارد.
پاسخ کمی بلندتر: شاید بعضی اوقات اهمیت پیدا کند.
پاسخ خیلی بلند: با مقاله زیر همراه ما باشید تا برایتان بگوییم از آنچه که شاید کمی آرامش بین این دو جنگجو برقرار کنید.
همه می‌دانیم زمانی که بحث سر نقاط قوت و ضعف باشد هیچ گجت یا به طور کلی موجود کاملی وجود ندارد. اما خب همیشه تفاوت‌ها هستند که باعث می‌شوند مصرف کنندگان بین گزینه‌های پیش رو بهترین را انتخاب کنند. خود من یکی از اعضای اکوسیستم اپل هستم اما چندی پیش به سرم زد که کمی با نکسوس 7 سرو کله بزنم. پس از چند ساعت کار باید بگویم که از شباهت‌های بین این گجت و آی پد خودم شگفت زده شدم!
از نظر کارایی نیز تفاوت‌های چشمگیری نخواهید دید. بدین معنی که با انتخاب هر کدام از این گجت‌ها و کار کردن با آن ها در آخر از انتخابتان پشیمان نخواهید شد. کار با هیچ کدام دشواری ندارد اگرچه شخصا فکر می‌کنم که کار با iOS برای اولین بار کمی آسان تر است.
خب زمانی که بحث خدمات ارایه شده توسط این دو سیستم عامل می‌رسد باز هم این شمایید که درآخر تصمیم می‌گیرید که با کدامیک از این خدمات -به زبان عامیانه- بیشتر حال می‌کنید. چه یکی از اعضای آی‌تونز باشید و چه طرفدار پرو پا قرص خدمات گوگل؛ این شمایید که می‌توانید با ذهنی بازتر و به دور از تعصب مسیر خودرا انتخاب کنید.
البته اگر در حال حاضرصاحب یک آی‌فون یا یک تبلت اندرویدی هستید و به صورت گسترده بر روی یکی از این دو اکوسیستم سرمایه گذاری کرده‌اید، طبیعی است که به آنچه که دارید عشق بورزید. بالاخره الان این شمایید که متخصص استفاده از هر کدام از این دو سیستم عامل هستید و تغییر آن برایتان هم هزینه بر است و هم مشکل!
تفاوت‌های موجود بین برنامه‌های مشابه نصب شده بر روی این دو سیستم عامل نیز چیزی است که شاید برای برخی در ابتدا مخصوصا زمانی که از یک اکو سیستم به اکوسیستم دیگر نقل مکان کرده‌اند ناخوشایند و گاهی هم گیج کننده باشد، اما همان‌طور که گفتم این تفاوت‌هاست که باعث زیبایی می‌شود و دست شما را برای انتخاب بازتر می‌کند.
تنها راه پیشنهادی من کار کردن با هر دو سیستم عامل است. آن هم کار واقعی. مطمئنم که پس از چند ساعت کار با هر کدام از آن‌ها مثل من یا تصمیم می‌گیرید که هر دو را داشته باشید (البته اگر جیب عزیزتان یاری کند!) یا اینکه از انتخاب هر کدام از آن‌ها نه تنها احساس پشیمانی نخواهید کرد، بلکه بسیار خوشحال و راضی نیز خواهید بود.

نمایش نظرات (17)