معرفی نسل جدید کارت‌های گرافیک توسط ASUS

asus_gtx_780

ایسوس همواره به مانند سال‌های گذشته حضوری پر رنگ در نمایشگاه Computex داشته و محصولات جدیدی را معرفی نموده است. یکی از این محصولات  کارت‌ گرافیکی GeForce GTX 780 است که در واقع نسل جدید کارت‌های گرافیکی در دنیاست.

GeForce GTX 780 ASUS مبتنی بر فناوری 28 نانومتری و پردازنده گرافیکی GK 110-300 شرکت NVIDIA طراحی و ساخته شده است. فرکانس هسته این کارت گرافیکی 902 مگاهرتز است و حافظه ویدیوی آن در فرکانس 6008  مگاهرتز کار می‌کند. GTX780 به 3 گیگابایت حافظه از نوع GDDR5 و 2304 هسته CUDA مجهز شده است. عملکرد و قدرت پردازش این محصول جدید ایسوس در مقایسه با کارت گرافیکی GTX 680 به میزان 50 درصد بیشتر بوده و بالاترین عملکرد را در اجرای انواع بازی و پردازش‌های چند رسانه‌ای به ثبت رسانده است.

GTX 780 از TXAA و FXAA پشتیبانی کرده که نقش مهمی را در جهت افزایش کیفیت و وضوح تصاویر بازی ایفا می‌کنند. با تکیه بر ابزار GPU Tweak کاربران می‌توانند تنظیمات مورد نیاز خود را روی کارت اعمال کرده و به حداکثر قابلیت‌های این کارت دست پیدا کنند. همچنین با کمک NVIDIA GPU Boost 2.0 مدیریت و اعمال تنظیمات جدید فرکانس پردازنده آسان‌تر و قابل اطمینان‌تر شده که در نتیجه موجب افزایش عملکرد ذخیره انرژی می‌شود. ایسوس از فناوری DirectCU II اختصاصی خود اما با طراحی جدید برای فرایند خنک کنندگی این کارت استفاده کرده است که طراحی جدید این فناوری برای نخستین بار در نمایشگاه کامپیوتکس 2013 به نمایش در آمد.

نمایش نظرات (2)