بهترین گزینه میان‌رده برای گیمرها؛ GIGABYTE RX470 G1 Gaming 4GB

کارت گرافیک برای یک گیمر از نان شب نیز واجب‌تر است، اما آیا به راستی همه گیمرها توان پرداخت هزینه هنگفت برای خریداری کارت گرافیک حرفه‌ای و قدرتمند را دارند؟! کمپانی AMD با تولید سری RX 400 گام بلندی در ارایه کارت‌های گرافیک میان‌رده برداشته و کارت RX 470 این کمپانی یک محصول ارزشمند برای گیمرها با سطح بودجه متوسط به شمار می‌رود.

پردازنده گرافیکی به کار رفته در GIGABYTE RX470 G1 Gaming به تعداد ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ترانزیستور و ۲۰۴۸ واحد سایه زن مجهز است. حضور ۴ گیگابایت حافظه GDDR5 در کنار رابط حافظه ۲۵۶ بیتی، مجموعه قابل قبولی برای اجرای بازی‌های روز فراهم می‌سازد.

فرکانس پردازنده گرافیکی در بالاترین میزان خود به ۱۲۳۰ مگاهرتز افزایش می‌یابد. فرکانس چیپست‌های حافظه GDDR5 نیز بدون تغییر روی رقم ۱۶۵۰ مگاهرتز تنظیم گردیده‌اند. اما با به کارگیری خنک کننده قدرتمند و نسل جدید WindForce 2X کاربران با اورکلاک پردازنده و چیپست‌های حافظه گرافیکی در کارت RX470 G1 Gaming قادر خواهند بود تا کارایی بالاتری نسبت به نسخه مرجع AMD دریافت کنند.

نسل جدید خنک کننده WindForce 2X که در کارت گرافیک RX470 G1 Gaming به کار رفته، برای کنترل حرارت به سه لوله انتقال حرارت با آلیاژ مس مجهز گردیده و دو عدد فن ۹۰ میلی متری در کنار هیت‌سینک یکپارچه آلومینیومی به این روند کمک خواهند کرد. اطلاع رسانی نحوه فعالیت سیستم خنک کننده با استفاده از LED صورت می‌گیرد و کاربران با استفاده از نرم افزار اختصاصی گیگابایت به نام EXTREME Engine قادر به انتخاب رنگ LED از محدوده ۱۶.۸ میلیون رنگ خواهند بود.

در صورتی که میزان بارگزاری یا دمای کارت گرافیک به محدوده از پیش تعیین شده نرسد، سیستم خنک کننده به صورت Passive عمل خواهد کرد. در این شرایط دو عدد فن ۹۰ میلی متری WindForce 2X به طور کامل غیرفعال می‌شوند و تمام وظیفه خنک سازی بر عهده هیت‌سینک آلومینیومی و سه عدد لوله انتقال حرارت خواهد بود.

پیام بگذارید