کمپانی Razer از لپ‌تاپی با وضوح تصویر 12K و سه صفحه نمایش رونمایی کرد!

در حال حاضر سیستم‌های دسکتاپ با چند نمایشگر در حال تبدیل شدن به یک استاندارد در دنیای گیمینگ هستند تا حس واقعی‌تری از تصاویر و محیط بازی را القا کنند. اما لپ‌تاپ‌های گیمینگ در چند سال اخیر، علی‌رغم توان پردازشی بالا تنها به یک نمایشگر محدود بودند. در نمایشگاه CES امسال کمپانی Razer با معرفی محصول جدید خود سعی کرد تا اولین شرکتی باشد که این محدودیت را برای کاربران لپ‌تاپ‌های گیمینگ از بین می‌برد و آغازگر تحولی در صنعت این دستگاه‌ها باشد.

dscf6978

پروژه Valerie اولین لپ‌تاپ دنیا با ۳ نمایشگر است!

هر کدام از این مانیتورها ابعادی برابر با ۱۷.۳ اینچ و رزولوشن 4K دارند؛ بنابراین رزولوشن صفحه نمایش کلی این لپ‌تاپ که حاصل کنار هم قرار گرفتن هر سه مانیتور است، برابر با کیفیت خارق العاده 12K خواهد بود که رزولوشن ۱۱۵۲۰ در ۲۱۶۰ پیکسل را ارایه می‌دهد.

این سه نمایشگر در کنار هم میدان دید ۱۸۰ درجه را ایجاد می‌کنند!

Razer در این لپ‌تاپ از فناوری Surround View انویدیا استفاده کرده است که به برنامه‌های مختلف امکان ایجاد یک تصویر واحد در چند نمایشگر را می‌دهد. تمامی اتصالات این سه نمایشگر با دقت و به صورت داخلی تعبیه شده‌اند و جای هیچ‌گونه نگرانی از بابت گره خوردن یا گیر کردن سیم‌ها به یکدیگر در زمان توسعه نمایشگر به سه مانیتور وجود ندارد.

همچنین Valerie از یک کیبورد نسبتا کوچک‌تر نسبت به سایر لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌کند. بدنه این لپ‌تاپ کاملا از جنس آلومینیوم است و توان رایانش آن برابر با مدل ۱۷ اینچی Blade Pro است که قبلا معرفی شد. بنابراین نباید از نظر سخت افزاری در اجرای بازی‌ها و حتی استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی مانند HTC Vive و Oculus Rift و اجرای بازی‌های واقعیت مجازی به کمک این هدست‌ها مشکلی داشته باشد. با چنین سخت افزار قدرتمندی، ضخامت Valerie تنها ۱.۵ اینچ و وزن آن ۱۲ پوند است. متاسفانه هنوز حرفی از قیمت، عرضه و مشخصات دقیق و جزیی از CPU ،GPU و رم این مدل به میان نیامده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید