مسابقه هوشمندانه چهارم: قتل رمزآلود

با چهارمین قسمت از فصل سوم مسابقه هوشمندانه همراه شما عزیزان هستیم. امروز یک سوال رمزآلود برای‌تان قرار داده‌ایم تا هوش و ذکاوت‌تان را بسنجیم.

قوانین کلی مسابقه پیش از این خدمت شما توضیح داده شد، فقط این مورد را در نظر داشته باشید که برای بحث جهت رسیدن به جواب با سایر کاربران و ارسال پاسخ در بخش دیدگاه‌ها آزاد هستید. از اینجا می‌توانید قوانین کلی را نگاهی بیندازید و به یاد داشته باشید ما هر شب راس ساعت 20:00، یک سوال معماگونه برای‌تان طرح می‌کنیم و شما می‌بایست تا قبل از ساعت 12 ظهر فردا به آن پاسخ دهید. در این بین، در ساعاتی خاص به شما راهنمایی‌هایی برای حل معما می‌کنیم. ساعت قرار دادن راهنمایی‌ها مشخص نیست ولی مکان قرار گیری راهنما فقط در صفحه اینستاگرام و تلگرام آی‌تی‌رسان است. این را هم به یاد داشته باشید که برنده سومین دوره از مسابقات هوشمندانه یک عدد ساعت هوشمند هدیه خواهد گرفت.

چهارمین سوال فصل سوم هوشمندانه به شرح زیر است:

 1. برای شرکت در این مسابقه حتما بایستی عضو سایت باشید و پاسخ را با نام کاربری خودتان ارسال کنید (برای عضویت از اینجا اقدام کنید). فردی که پس از مسابقه دوازدهم حایز بیشترین امتیاز شده باشد (در مجموع) ضمن دریافت عنوان هوشمندترین کاربر آی‌تی‌رسان، یک عدد ساعت هوشمند نیز هدیه می‌گیرد.
 2. پاسخ را در کامنت‌های همین مطلب بگذارید! شاید با خود بگویید که سایر کاربران هم پاسخ شما را می‌بینند؛ درست است اما آن‌ها از کجا می‌دانند که جواب درست چیست؟ ضمن اینکه نفرات نخست، بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند و برای همین اول بودن بسیار مهم است.
 3. برای گذاشتن دیدگاه درباره مسابقه محدودیتی وجود ندارد اما شما تنها یک بار می‌توانید پاسخ دهید و حتی اگر بفهمید که جواب‌تان اشتباه بوده، هیچ کاری برای تغییر آن دیگر نمی‌توانید بکنید! پس کاملا تامل کرده و سپس پاسخ را ارسال نمایید. بایستی پاسخ را هم در یک دیدگاه مجزا و به صورت زیر که داخل پرانتز قرار دارد، بنویسید.

(پاسخ هوشمندانه: جواب)

ممکن است شما دوست داشته باشید
14 دیدگاه
 1. mahraaad می گوید

  Felice,Nicolas

 2. رضا وارسته می گوید

  با توجه به این که والتر شیمی دان بود اسامی رو با توجه به جدول مندلیب اشاره داشته که Felice/Nicolasقاتلش بودند
  ۲۷=Fe
  ۳=Li
  ۵۸/۲۸=Ce/Ni
  ۲۷=Co
  ۵۷=La
  ۱۶=S

 3. هادی (اسماعیل) قلعه قوند می گوید

  با سلام خدمت شما عزیزان.
  قاتل ها NICOLAS و FELICE هستن. طبق جدول تناوبی عناصر شیمی و اعداد آنها این دو نفر قاتل هستند.

 4. Saeed می گوید

  Nicolas و felice قاتل هستد

 5. pouyashahabi می گوید

  نیکولاس و فلیس قاتل اند

 6. sina می گوید

  قاتلین FELICEوNICOLAS LOهستند

 7. sargiz می گوید

  با مراجعه به جدول مندلیف پی میبریم که قاتل ها Nicolas و felice هستند که اعدادی که تو جیبش بودند به ترتیب Fe,Li,Ce.No,Co,La,S می باید که با کنار هم گذاشتن هم اسم قاتلین بوجود میاد و مقتول به این شکل قاتلین را معرفی کرده است

 8. sanazz می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: با مراجعه به جدول مندلیف پی میبریم که قاتل ها NICOLAS و FELICE هستند. اعدادی که تو جیبش بوده به ترتیب در جدول مندلیف S.La.Co.NI.Ce.Li.Fe می باشد. که وقتی در کنار هم قرار بدهیم نام فلیس و نیکلاس بوجود می آید و مقتول خواسته به این وسیله قاتبلان را معرفی کند.)

 9. zabetian333 می گوید

  (پاسخ هوشمندانه:قتل توسط خود felice ,و nicolas بوده چون اعداد مربوط به شماره عنصرها در جدول مندلیف هستند)

 10. nima.rezz می گوید

  Jordan felice هردر قاتل هستن ۶حرفی هست امشون و اعداد هم شش تاست

 11. R i z a می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: با مراجعه به جدول من دلیوف میفهمیم قاتل ها NICOLAS و FELICE هستن… اعدادی که تو جیبش بوده به ترتیب در جدول مندلیوف S.La.Co.NI.Ce.Li.Fe هستن. اگه اینارو در کنار هم قرار بدیم نا دو نفر که ذکر شد به وجود میاد و مقتول اینطوری علامت گذاشته)

 12. الیسا می گوید

  (پاسخ هوشمندانه: فلیس و نیکلاس قاتلان هستند. اعداد به اعداد اتمی در جدول تناوبی عناصر مطابقت: «آهن لیتیوم CE / نیکل-CO-لا-S.)

 13. tareghian333 می گوید

  ( پاسخ هوشمندانه: قاتل خود والتر است چون نام ۵ نفر برده شده و ششمی خود والتر بوده است که در صحنه درگیری با یک نفر دیگر خود او(والتر) کشته شده است)

 14. MZ1996 می گوید

  پاسخ هوشمندانه: اون عددها مال ردیف و گروه جدول تناوبیه. دو قاتل felice و nicolas هستن

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان