علت کندی سرعت دانلود در پلی‌استیشن 4 و روش افزایش آن

اگر احساس می‌کنید سرعت دانلود بازی‌ها در کنسول پلی‌استیشن 4 شما پایین است باید بدانید که شما تنها کاربری نیستید که این مشکل را دارید.

Juho Snellman یک برنامه‌نویس سیستم از سوییس این مشکل را بررسی کرده و روش‌هایی برای برطرف کردن آن را نشان داده است. شما می‌توانید از این لینک پست اصلی (به زبان انگلیسی) وی را که شامل جزییات فنی و کامل است، مطالعه کنید. اما ما در این مطلب تنها علت اصلی و رایج مشکل کندی سرعت دانلود در PS4 را مدنظر قرار داده‌ایم.

به‌طور کلی اگر برنامه‌ای در کنسول پلی‌استیشن 4 شما باز باشد، منجر به کاهش سرعت چشمگیر دانلود خواهد شد. حتی زمانی که کنسول شما به‌صورت سیمی به اینترنت متصل بوده و یک بازی یا برنامه‌ چندرسانه‌ای مانند نت‌فلیکس در حال اجرا باشد، سرعت دانلود در پلی‌استیشن‌ استور به شدت کاهش پیدا می‌کند. این کاهش سرعت چه در دانلود بازی‌های جدید و چه در آپدیت بازی‌های نصب شده قابل احساس خواهد بود.

برای بستن برنامه‌های در حال اجرا با نگه‌داشتن دکمه PS بر روی کنترلر کنسول، وارد منوی Quick Access شوید. در بالای لیست پیش‌رو به دنبال گزینه Close Application باشید. این گزینه را انتخاب کرده و حالا این امکان را دارید تا هر کدام از برنامه‌های در حال اجرا را ببندید. اگر در حال انجام بازی هستید، احتمالا تنها برنامه‌ای که در پلی‌استیشن 4 شما باز شده همان بازی خواهد بود. اما اگر از اسپاتیفای برای پخش موسیقی استفاده کنید، این برنامه هم در کنار بازی مذکور در حال اجرا خواهد بود.

فرض کنید در حال بازی کردن بتلفیلد 1 هستید که ناگهان دانلود آپدیتی از بازی آنچارتد 4 آغاز می‌شود. در این حالت تقریبا آپدیت شدن یک عمر طول می‌کشد. این موضوع کاملا منطقی است، چرا که طبیعتا سیستم اولویت را به بازی در حال اجرا می‌دهد و عملیات دانلود در پس‌زمینه را در اولویت بعدی قرار خواهد داد.

اگر می‌خواهید دانلود سریع‌تر تمام شود باید تمامی برنامه‌ها یا بازی‌های در حال اجرا را ببندید و سیستم را در حالت Rest قرار دهید. اما قبل از آن باید مطمئن شوید که هیچ بازی یا برنامه‌ای در حال اجرا نباشد چرا که باز هم سرعت دانلود شما کاهش پیدا خواهد کرد.

برای دانلودهای حجیم، بهتر است کنسول را یک‌ بار ری‌استارت کنید تا مطمئن شوید تمامی برنامه‌های در حال اجرا بسته شده‌اند. وارد بخش Quick Access شده و سپس به قسمت Power رفته و گزینه Restart PS4 را انتخاب کنید. پس از ری‌استارت، با کنسول هیچ‌کاری نداشته باشید تا دانلود با سرعت بالاتری انجام شود.

  
1 دیدگاه
  1. محمد جواد می گوید

    برنامه نویس از سوییس :-\ اینو ک هر چاقالی میفهمه میامد از خودم میپرسید لازم نبود تحقیق کنه

    ۱۹
    ۱

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم