مدیرعامل اپل: به‌زودی پای فناوری واقعیت افزوده به تمامی صنایع باز خواهد شد

کمپانی اپل اعتقاد دارد که آینده متعلق به فناوری واقعیت افزوده خواهد بود و به همین دلیل اخیرا این شرکت در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود، از پلتفرم واقعیت افزوده ARKit رونمایی کرد. گفته می‌شود که در آینده‌ای نزدیک، شاهد پشتیبانی آی‌فون‌های جدید از این تکنولوژی خواهیم بود. در همین رابطه، تیم کوک، مرد شماره یک کمپانی اپل در مصاحبه‌ای عنوان کرد که به‌زودی ردپای واقعیت افزوده را در تمامی‌ صنایع مشاهده خواهید کرد.

کوک در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Vogue خاطرنشان کرد که به اعتقاد وی، فناوری واقعیت افزوده از پتانسیل ایجاد تغییر و دگرگونی در همه بخش‌ها برخوردار است.

وی افزود: “فکر نمی‌کنم که بخش و یا صنعتی وجود داشته باشد که تحت تاثیر واقعیت افزوده قرار نگیرد.” مدیر عامل اپل در ادامه عنوان کرد که به اعتقاد وی، خرده‌فروشان در نهایت به این نتیجه خواهند رسید که داشتن واقعیت افزوده، همانند اهمیت داشتن یک وب‌سایت خواهد بود.

واقعیت افزوده

تا به امروز، اپل با شرکت‌های مختلفی همانند IKEA در زمینه توسعه و طراحی اپلیکیشنی مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده همکاری داشته تا بتواند این امکان را برای کاربران خود فراهم کند تا از طریق این اپلیکیشن و به‌جای نگاه کردن در وب‌سایت‌ها، نحوه قرارگیری مبلمان و طراحی دکوراسیون منزل خود را قبل از خرید این وسایل، مشاهده کنند.

پیش‌بینی می‌شود که در صورت توسعه این اپلیکیشن، بتوان از آن در خرید لباس‌ها نیز بهره گرفت به‌طوری‌که می‌توان با استفاده از واقعیت افزوده، لباسی خاص را به‌صورت مجازی پوشید و دید که آیا این نوع لباس به شما می‌آید یا خیر. البته فناوری واقعیت افزوده در دنیای گیمینگ نیز کاربردهای فراوانی دارد که نمونه بارز آن را در بازی Pokemon Go مشاهده کردیم. با این‌حال، هنوز مشخص نیست که توسعه نهایی این تکنولوژی تا چه زمانی به طول خواهد انجامید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
9 دیدگاه
 1. داود می گوید

  خخخخخخ هرکاری کنه بازم سامسونگ نمیشه

 2. amir می گوید

  پس این ایفون ۱۰ کی میاد روی نوت۸ کم کنه

 3. حسینی می گوید

  اپل اضلا به درد نمیخوره همش درد سره

 4. اشکان موسوی می گوید

  هرکی اپل میخره هیچی از گوشی سرش نمیشه وگرنه نمیخرید

 5. مریم می گوید

  اپل عشقه..تو فناوری حرف اول میزنه

 6. مریم می گوید

  من دیدم برنامش رو ایفون .خیلی باحاله

 7. مریم می گوید

  من دیدم برنامشو جالبه.سامسونگ نداره هنوز

 8. سرمدی می گوید

  اپل چقدر عقبی از تکنولوژی روز

 9. Arta20 می گوید

  فناوریش از بقیه باید گدایی کنی چون خودت نداری

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.