مدیرعامل اپل: به‌زودی پای فناوری واقعیت افزوده به تمامی صنایع باز خواهد شد

کمپانی اپل اعتقاد دارد که آینده متعلق به فناوری واقعیت افزوده خواهد بود و به همین دلیل اخیرا این شرکت در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود، از پلتفرم واقعیت افزوده ARKit رونمایی کرد. گفته می‌شود که در آینده‌ای نزدیک، شاهد پشتیبانی آی‌فون‌های جدید از این تکنولوژی خواهیم بود. در همین رابطه، تیم کوک، مرد شماره یک کمپانی اپل در مصاحبه‌ای عنوان کرد که به‌زودی ردپای واقعیت افزوده را در تمامی‌ صنایع مشاهده خواهید کرد.

کوک در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Vogue خاطرنشان کرد که به اعتقاد وی، فناوری واقعیت افزوده از پتانسیل ایجاد تغییر و دگرگونی در همه بخش‌ها برخوردار است.

وی افزود: “فکر نمی‌کنم که بخش و یا صنعتی وجود داشته باشد که تحت تاثیر واقعیت افزوده قرار نگیرد.” مدیر عامل اپل در ادامه عنوان کرد که به اعتقاد وی، خرده‌فروشان در نهایت به این نتیجه خواهند رسید که داشتن واقعیت افزوده، همانند اهمیت داشتن یک وب‌سایت خواهد بود.

واقعیت افزوده

تا به امروز، اپل با شرکت‌های مختلفی همانند IKEA در زمینه توسعه و طراحی اپلیکیشنی مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده همکاری داشته تا بتواند این امکان را برای کاربران خود فراهم کند تا از طریق این اپلیکیشن و به‌جای نگاه کردن در وب‌سایت‌ها، نحوه قرارگیری مبلمان و طراحی دکوراسیون منزل خود را قبل از خرید این وسایل، مشاهده کنند.

پیش‌بینی می‌شود که در صورت توسعه این اپلیکیشن، بتوان از آن در خرید لباس‌ها نیز بهره گرفت به‌طوری‌که می‌توان با استفاده از واقعیت افزوده، لباسی خاص را به‌صورت مجازی پوشید و دید که آیا این نوع لباس به شما می‌آید یا خیر. البته فناوری واقعیت افزوده در دنیای گیمینگ نیز کاربردهای فراوانی دارد که نمونه بارز آن را در بازی Pokemon Go مشاهده کردیم. با این‌حال، هنوز مشخص نیست که توسعه نهایی این تکنولوژی تا چه زمانی به طول خواهد انجامید.

9 در مورد “مدیرعامل اپل: به‌زودی پای فناوری واقعیت افزوده به تمامی صنایع باز خواهد شد”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH