موسسه AdDuplex: مایکروسافت لومیا 535 محبوب‌ترین گوشی ویندوزفونی جهان است

AdDuplex نام شرکتی بوده که به توسعه‌دهندگان ویندوزفون کمک می‌کند تا به‌صورت رایگان اپلیکیشن‌های خود را منتشر کنند. با سرویس‌دهی بیش از 30 میلیون آگهی در روز، شرکت AdDuplex در جایگاهی قرار دارد که انواع اطلاعات مرتبط با ویندوزفون را مشخص می‌کند. به عنوان مثال براساس اظهارات این شرکت، گوشی‌هایی که دارای سیستم‌عامل ویندوزفون 8.1 هستند، 73.8 درصد از پلتفرم ویندوزفون را به خود اختصاص داده‌اند. گوشی‌های مجهز به ویندوزموبایل 10، 20.9 درصد دستگاه‌های ویندوزفونی در حال استفاده را شامل می‌شوند. 7.1 درصد دستگاه‌ها از ویندوزفون 8 و 1.2 درصد باقی‌مانده نیز از خانواده ویندوزفون 7 استفاده می‌کنند.

بنابراین در حال حاضر کدام مدل از گوشی‌های ویندوزی، گسترده‌ترین طیف مصرف را دارد؟ با سهم 13 درصدی از بازار جهانی، مایکروسافت لومیا 535 در صدر لیست قرار دارد و مایکروسافت لومیا 640 با سهمی معادل 10.2 درصد، آن‌ را تعقیب می‌کند. گوشی لومیا 520 که در ژانویه 2016 با سهم 12.9 درصدی از بازار ویندوزفون در صدر این لیست قرار داشت، این بار با تصاحب سهم 7.8 درصدی به جایگاه چهارم سقوط کرده است.


در روز 11 ژوئیه، مایکروسافت پشتیبانی از ویندوزفون را به پایان رساند. این بدان معناست که ” کاربران ویندوزفون 8.1 دیگر به شکل رایگان مجاز به دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید، اصلاحات غیرامنیتی، گزینه‌های پشتیبانی دستیار رایگان یا به‌روزرسانی‌های محتوای فنی آنلاین از مایکروسافت” نیستند.

از تاریخ 11 جولای 2017، کاربران ویندوزفون 8.1 دیگر مجاز به دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید، اصلاحات غیرامنیتی، گزینه‌های پشتیبانی دستیار رایگان یا به‌روزرسانی‌های محتوای فنی آنلاین از مایکروسافت نیستند. پشتیبانی از برنامه‌های ثالث یا دارای پشتیبانی پرداخت شاید ادامه پیدا کند. اما مهم است که بدانید واحد پشتیبانی مایکروسافت، هیچ به‌روزرسانی یا پچی را به‌صورت عمومی برای ویندوزفون 8.1 ارائه نخواهد کرد.

مایکروسافت لومیا 535
جالب توجه این‌که تمام 10 مدل گوشی ویندوزفونی که بیشترین میزان استفاده را دارند، در برنامه زمان‌بندی دریافت به‌روزرسانی ویندوز موبایل 10 در فصل پاییز جایی ندارند و این بدان معناست که به‌زودی بایستی شاهد مهاجرت کاربران ویندوزفون به سیستم‌عامل‌های اندروید یا iOS باشیم.

نمایش نظرات (2)