سرویس استریمینگ اپل برای رقابت با نت‌فلیکس در راه است

اگرچه کمپانی اپل به‌سرعت توانست جایگاه خود را در بازار استریمینگ موزیک تثبیت کند، اما امروز اطلاعاتی به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد این شرکت رضایت چندانی نسبت به حضور خود در بازار استریمینگ موزیک ندارد. گفته می‌شود که اپل در طی دو الی سه سال آینده، از سرویس جدیدی برای رقابت با نت‌فلیکس رونمایی خواهد کرد که امکان استفاده از محتواهای اصلی را در ازای پرداخت حق اشتراک ماهیانه، برای کاربران فراهم می‌کند.

این خبر و یا بهتر بگوییم ادعا از سوی Loup Venture مطرح شده و هنوز واکنشی از سوی اپل درخصوص عرضه سرویس استریمینگ ویدیویی در پی نداشته است. اما اخیرا این شرکت مبالغ هنگفتی را در زمینه محتواهای ویدیویی سرمایه‌گذاری کرده و پیش‌بینی می‌شود که بودجه محتواهای ویدیویی این شرکت تا سال 2020، در هر سال با افزایشی 54 درصدی همراه شود.

اگرچه حجم سرمایه‌گذاری اپل در این حوزه در مقایسه با سرمایه‌گذاری‌های نت‌فلیکس و آمازون به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست اما رشد متوسط بودجه این بخش در اپل، بیشتر از میزان رشد پیش‌بینی شده در این دو شرکت است. براساس این گزارش، محتواهای قابل ارائه توسط سرویس ویدیوی اپل، تنها به محتواهای شبکه‌ها و استودیوهای موجود محدود نمی‌شوند، بلکه محتواهای اختصاصی این شرکت نیز برای کاربران عرضه خواهند شد که مشاهده آن‌ها، نیازمند پرداخت هزینه ماهیانه جداگانه‌ای است.

فعلا نمی‌توان با قاطعیت درخصوص تصمیم اپل برای راه‌اندازی این سرویس اظهارنظر کرد. اما با وجود سرویس‌هایی همچون نت‌فلیکس که هزینه‌های کلانی را برای دریافت محتواهای اوریجینال صرف می‌کنند تا وابستگی خود را به محتواهای دارای مجوز کاهش دهند، به‌نظر می‌رسد که احتمال راه‌اندازی سرویس استریمینگ توسط اپل برای نمایش محتواهای اوریجینال اختصاصی این شرکت، چندان هم دور از ذهن  نباشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 دیدگاه
 1. Ava.love می گوید

  عمرا به نت فلیکس برسه اپل

 2. Naser می گوید

  اپل عالیه حرف نداره

 3. Zahra می گوید

  دم اپل گرم با سرمایه کم رو بقیه رو کم کرده

  1. Maahdi2000 می گوید

   کجا سرمایش کمه؟؟ پول نداشت الان هیچی نبود

   1. Zahra می گوید

    نسبت به بقیه شرکت ها منظورم بود

   2. MahsaMahdavi می گوید

    اره سرمایه کمی داره ولی هواداراش پشتشن

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان