afrak

سیستم کامپیوتری خود را با جدیدترین به‌روز رسانی بایوس گیگابایت محافظت کنید

گیگابایت تکنولوژی تولید کننده پیشرو مادربرد و کارت گرافیک، به سرعت اقدامات ایمنی را مطابق با درخواست اینتل به مشتریان در برابر آسیب پذیری‌های احتمالی امنیتی در سیستم های مورد استفاده با چیپست اینتل را ارایه کرده است.

به‌روز رسانی BIOS جدید از گیگابایت، آخرین نسخه را جهت آپدیت توصیه می‌کند که به طور بالقوه از آسیب پذیری حفره امنیتی ایجاد شده در آخرین نسخه‌های Microcode CPU را جلوگیری می‌کند. به مشتریان گیگابایت توصیه می‌شود تا بلافاصله برای آخرین به‌روز رسانی BIOS مادربرد خود از وب سایت رسمی گیگابایت بازدید کنند. لطفا برای فهرست به‌روزرسانی بایوس‌های موجود بر اساس مدل‌ها، به اینجا مراجعه کنید (در حال حاضر به‌روز رسانی‌هایی را برای مدل‌هایی که پردازنده‌های نسل هشتم / هفتم اینتل Core™ وپلتفرم X99 / X299 را پشتیبانی می‌کند، ارائه می دهد.

آسیب پذیری امنیتی ناشی از یک روش تحلیلی کانال جدیدی است که توسط محققان متفاوت ایجاد شده است که اطلاعات را با مشاهده رفتار فیزیکی و تکنیک‌های پردازشی خاصی که برای سیستم عامل‌ها رایج هستند، جمع می‌کند. کد مخرب با استفاده از این روش و اجرای محلی بر روی یک پلتفرم معمولی می‌تواند داده‌های مورد نیاز را از حافظه به ارمغان آورد. بر اساس ارزیابی کنونی گیگابایت و اینتل از این سو استفاده‌ها، ما اعتقاد داریم که آنها توانایی، اصلاح یا حذف داده ها ندارند.

پس از مطلع شدن از این مسئله حفره بالقوه امنیتی، گیگابایت با همکاری ارایه دهندگان حافظه‌ها در حال پیدا کردن راه حل‌هایی برای مقابله با این مسائل است. این موضوع با  به‌روز رسانی نرم افزاری چند روز آینده در دسترس خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آسیب پذیری‌های امنیتی اینتل، لطفا از وب سایت مرکز امنیت اینتل دیدن کنید.

هر گونه مسائل مربوط به تجربه کاربر با مادربردهای گیگابایت بسیار مهم است. گیگابایت متعهد است تا بالاترین استانداردهای کیفیت و خدمات مادربرد خود را برآورده کند.

نمایش نظرات (4)
تسکو