کدام سرویس اینترنت ADSL مخابرات مناسب است؟ + لیست قیمت پاییز 99

اگر به دنبال خرید یک سرویس ADSL هستید، در این مطلب لیست تمامی سرویس‌های اینترنت ADSL مخابرات با حجم، سرعت و قیمت مصوب را گردآوری کرده‌ایم.

شاید قرار گرفتن نام مخابرات در کنار سایر شرکت‌های خصوصی در زمینه ارایه اینترنت پرسرعت خانگی، جالب توجه باشد چرا که زمانی بود این شرکت به تنهایی در صدر ارایه‌دهندگان اینترنت پرسرعت قرار داشت و بسیاری از کاربران به دلیل عرضه سرویس‌های نامحدود و همچنین ارزان قیمت و از سوی دیگر، انحصاری بودن این شرکت در زمینه خدمات‌دهی اینترنتی، مخابرات را برای اتصال به شبکه اینترنت انتخاب می‌کردند؛ ولی در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های خصوصی همپای این شرکت بزرگ فعالیت می‌کنند. این شرکت که روزی به اینترنت نامحدود معروف بود و بسیاری از کاربران به این دلیل سراغ آن می‌رفتند، در حال حاضر با توجه به مصوبه وزارت ارتباطات، ملزم به رعایت قانون حجم منصفانه شده و پلن‌های موجود در سایت این شرکت، با اعلام سرعت‌های مختلف و حجم منصفانه متنوع، برای مشتریان قابل خریداری است.

طبق مصوبه وزارت ارتباطات و چیزی که در اطلاعیه‌های مخابرات مشخص است، کاهش سرعت اینترنت کاربران، پس از اتمام حجم مصرف منصفانه است که طبق قانون به عدد 128 کیلوبیت کاهش پیدا می‌کند. مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافی یا تمدید اشتراک خود، نسبت به افزایش سرعت اینترنت خود اقدام نمایند. با توجه به دسته بندی‌های مختلف موجود در سایت رسمی شرکت مخابرات، ما برای دسته‌بندی بهتر سرویس‌ها، معیار سرعت را در نظر گرفتیم که در سرعت‌های مختلف 512 کیلوبیت تا 16 مگابیت سرویس‌های این شرکت ارایه می‌شوند.

هزینه اینترنت ADSL مخابرات به قبض تلفن مشترک اضافه می‌شود و نیازی به پرداخت اینترنتی برای هزینه اینترنت نیست، البته در صورت خرید حجم اضافی، مبلغ خرید حجم باید به صورت اینترنتی پرداخت شود. مخابرات هزینه سرویس‌های ADSL خود را به دو صورت پیش‌پرداخت و پس‌پرداخت دریافت می‌کند، در حالت پیش پرداخت هزینه اینترنت بر روی قبض اول ماه اضافه می‌شود اما در حالت پس پرداخت این هزینه به قبض ابتدای ماه بعد اضافه خواهد شد. ضمنا در محاسبه هزینه‌ها باید در نظر داشت که مالیات ADSL به مقدار 9 درصد از کل هزینه سرویس خریداری شده، به قبض مشترک اضافه می‌شود، البته برای خرید اینترنت از دیگر شرکت‌ها نیز باید 9 درصد مالیات را پرداخت کنید.

تمامی سرویس‌های اینترنت ADSL مخابرات:

شانزده مگابیتهشت مگابیتچهار مگابیتسه مگابیتدو مگابیتیک مگابیت512 کیلوبیتسرعت
183.75 گیگابایت94.5 گیگابایت63 گیگابایت52.5 گیگابایت42 گیگابایت26.25 گیگابایت10.5 گیگابایتترافیک خارجی
738 گیگابایت378 گیگابایت252 گیگابایت210 گیگابایت168 گیگابایت105 گیگابایت42 گیگابایتترافیک داخلی
80 هزار تومان50 هزار تومان40 هزار تومان35 هزار تومان25 هزار تومان20 هزار تومان12.5 هزار تومانقیمت برای یک ماه
108 تومان132 تومان158 تومان166 تومان148 تومان190 تومان297 تومانهزینه هر گیگابایت براساس تومان

 

نکته بسار مهم آن است که بر اساس تعرفه مصرف منصفانه، شکل مصرف ترافیک شما توسط دو معیار استفاده از سایت‌های داخلی و خارجی محاسبه می‌شود، مصرف اینترنت داخلی یک چهارم سایت‌های خارجی است به همین دلیل اگر تنها از سایت‌های داخلی استفاده نمایید، 4 برابر حجم مصرفی بیشتری خواهید داشت. به طور مثال در محاسبه ترافیک مصرفی بسته سرعت 512 کیلوبیت، به طور کلی 10.5 گیگابایت حجم استفاده از سایت‌های خارجی به شما داده می‌شود، در این حالت اگر یک گیگابایت از سایت خارجی دانلود کنید، یک گیگابایت از حجم مصرف شما کم می‌شود، اما در هنگام استفاده از سایت‌های داخلی مصرف شما یک چهارم محاسبه خواهد شد، یعنی در ازای 4 گیگابایت دانلود از سایت‌های داخلی، تنها یک گیگابایت از حجم شما کم می‌شود، بنابراین در واقعیت در طول یک ماه 10.5×4=42 گیگابایت برای استفاده از سایت‌های داخلی خواهید داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
202 دیدگاه
 1. رضایی می گوید

  سلام مجدد
  قربان مشترک اینترنت ۵۱۲ مخابراتم.
  مرکز میگه سرعت بالاتر هم انتخاب کنم،بدلیل قدیمی بودن کابلکشی محل،سرعت بالاتر امکان پذیر نیست.
  در پاسخ به استعلام شرکتهای اینترنتی مثل شاتل هم عدم وجود امکانات اعلام میگردد.
  الان از ۵۱۲ معدل سرعت تست شده در ساعات مختلف حدود ۴۵۰ بوده است.
  جا من بودید چه میکردید؟
  سپاس بی پایان

  1. سعید صانعی می گوید

   با وجود کابل ضعیف کار خاصی برای اینترنت ای دی اس ال نمیشه کرد. شما میتونید از سرویس های TD-LTE استفاده کنید، البته حتما قبلش استعلام بگیریک که انتن دهیش تو منطقتون مناسب باشه

 2. عطا می گوید

  سلام. کلاه برداری جدید شرکت مخابرات. من قبلا سرویس ۴ مگ ۲۴۰ گیگ یک ماهه می خریدم و معمولا ۱۰۰ الی ۱۵۰ گیگ اضافه می آوردم. دو سه ماهه که بازی جدید درآوردند ۶۰ گیگ حجم بین الملل یا ۲۴۰ گیگ داخلی . سوال کردم مگر شرایط و تعرفه ها تغییر کرده گفتند نه همانست فقط اگر به سایت های خارجی وصل بشید چهار برابر محاسبه می شود . خب منم گفتم ۹۰ درصد کارهایم با سایت های داخلی است. این ماه ۱۴ روز که شد حجمم تمام شد!!! دو بار حجم ۲۰ گیگی خریدم باز هم تمام شد!!! مجدد ۳ گیگ خریدم پیام اومد حجمتان تمام شده و با سرعت ۱۲۸ کیلو محاسبه می شود. دیروز زنگ زدم یه نفر در ۲۰۲۰ که کمی شرف داشت گفت همه بصورت بین الملل محاسبه می شود. اساسا ما سایت داخلی زیادی نداریم . شما به سایت های داخلی هم وارد می شوید چون هاست اصلی و سرور اصلی در خارج از کشور است باز بصورت بین الملل محاسبه می شود. چقدر کلاه بردار و مال مردم خور.

 3. حسن می گوید

  سرعت اینترنت مخابرات یکی دو ماهی میشه که شدیداً افت کرده و اصلا. ارزش خرید نداره و من به فکر تخلیه هستم و طبق تحقیق بنده توی مازندران شاتل بهترین اینترنته

  موافقم ۱
 4. رضایی می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  قربان برای تست کیفیت سرعت بالاتر مخابرات میتونم یکماه برم سرعت بالاتر،مجدد اگر تغییری باتوجه به قدیمی بودن شبکه محلی ندیدم،بیام سرعت قبلی؟
  ممنون میشم از پاسخگوییتون

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام. بله سرویستون رو هر موقع خواستید عوض کنید، بهتره شما یک ماه سرعت بیشتر بگیرید اگه خوب نبود. شرکتتون رو عوض کنید

   موافقم ۱
 5. محسن می گوید

  سلام شرکت مخابرات بسته گیمینگ نمیده اصلا؟؟ شما برا گیم و برای پایین امدن پینگ کدوم بسته رو پیشنهاد میکنیین؟؟

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   شرکت های مطرح سرویس گیمینگ ندارند، اما برخی شرکتا مثل تک نت و رسپینا بسته های مخصوص گیم میدن با پینگ پایین، میتونید از اونا استفاده کنید

   موافقم ۲
 6. Meysam می گوید

  سلام من سرویس کمپین ماندگار- سرویس حرفه ای ۱- ۸Mbps – سه ماهه پیش پرداخت – ۳۸GB ترافیک ماهانه بین الملل (بعلاوه ماهانه ۲GB با احتساب ۵% سازمان) مجموعاً ۱۲۰GB خریداری کردم الان بعد از ۴۰ روز ترافیکم کامل تموم شده میخواستم بدونم الان کل ۱۲۰ گیگ تموم شده یا هنوز ۳۸ گیگ دارم ماه بعد فعال میشه؟ و این که قسمت خرید سرویس میزنم میگه به علت تموم نشدن زمان سرویس نمیتونی سرویس جدید بخری ولی تغییر سرویس میتونم بدم، اگه تغییر سرویس بدم چه اتفاقی می افته؟

  موافقم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   شما هر ماه ۳۸ گیگابایت ترافیک دارید. الان ترافیک این ماهتون تموم شده میتونید حجم اضافه بخرید تا ابتدای ماه بعدی دوباره ۳۸ گیگابایت شارژ میشه.
   اگر فکر میکنید سرعت پایینه یا حجمتون کمه میتونید تغییر سرویس رو بزنید، از همون لحظه سرویستون تغییر میکنه و هزینش هم به قبضتون اضافه میشه. سرویس قبلی هم از بین میره

   موافقم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.