کدام سرویس اینترنت ADSL مخابرات مناسب است؟ + لیست قیمت 97

شاید قرار گرفتن نام مخابرات در کنار سایر شرکت‌های خصوصی در زمینه ارایه اینترنت پرسرعت خانگی، جالب توجه باشد چرا که زمانی بود این شرکت به تنهایی در صدر ارایه‌دهندگان اینترنت پرسرعت قرار داشت و بسیاری از کاربران به دلیل عرضه سرویس‌های نامحدود و همچنین ارزان قیمت و از سوی دیگر، انحصاری بودن این شرکت در زمینه خدمات‌دهی اینترنتی، مخابرات را برای اتصال به شبکه اینترنت انتخاب می‌کردند ولی در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های خصوصی همپای این شرکت بزرگ نسبتا خصوصی (!) فعالیت می‌کنند.

این شرکت که روزی به اینترنت نامحدود معروف بود و بسیاری از کاربران به این دلیل سراغ آن می‌رفتند، در حال حاضر با توجه به مصوبه وزارت ارتباطات، ملزم به رعایت قانون حجم منصفانه شده و پلن‌های موجود در سایت این شرکت، با اعلام سرعت‌های مختلف و حجم منصفانه متنوع، برای مشتریان قابل خریداری است.

طبق مصوبه وزارت ارتباطات و چیزی که در اطلاعیه‌های مخابرات مشخص است، کاهش سرعت اینترنت کاربران پس از اتمام حجم مصرف منصفانه است که طبق قانون به عدد 128 کیلوبیت کاهش پیدا می‌کند. مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافی یا تمدید اشتراک خود، نسبت به افزایش سرعت اینترنت خود اقدام نمایند.

با توجه به دسته بندی‌های مختلف موجود در سایت رسمی شرکت مخابرات، ما برای دسته‌بندی بهتر سرویس‌ها، معیار سرعت را در نظر گرفتیم که در سرعت‌های مختلف 512 کیلوبیت تا 50 مگابیت سرویس‌های این شرکت ارایه می‌شوند.

تعرفه اینترنت با سرعت 512 کیلوبیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

در این نوع از سرویس‌های ارایه شده در شرکت مخابرات، کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 1166 تومان است که در پکیج 6 ماهه عرضه می‌شود. بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک نیز مربوط به سرویس یک‌ماهه بوده که در دو نوع پیش‌پرداخت و پس‌پرداخت روی قبض به مشتریان با قیمت 1250 تومان ارایه می‌شود.

تعرفه اینترنت با سرعت 1 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

در این طرح نیز همانند تعرفه قبلی، انواع پرداخت مختلف وجود دارد که کمترین هزینه هر گیگابایت ترافیک متعلق به بسته 12 ماهه بوده که در آن مشتری مبلغ 300 تومان می‌پردازد. بیشترین مبلغ نیز متعلق به بسته یک‌ماهه بوده که هر گیگابایت ترافیک هزینه‌ای در حدود 800 تومان برای مشتری در برخواهد داشت.

تعرفه اینترنت با سرعت 2 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

در این سرعت نیز کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متعلق به بسته یکساله شرکت مخابرات بوده که کاربر برای هر گیگابایت مبلغی در حدود 550 تومان به این شرکت پرداخت می‌کند. بیشترین هزینه ترافیک نیز در بسته یک‌ماهه این سرعت است که هزینه 625 تومانی برای مشتریان این شرکت در بردارد.

تعرفه اینترنت با سرعت 3 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

در این سرعت نیز بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 160 تومان در سرویس یک‌ماهه ارایه می‌شود. کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت نیز 146 تومان بوده که در سرویس یکساله این سرویس فروخته می‌شود. به نظر می‌رسد تابحال این سرعت جز مقرون به صرفه‌ترین خدمات ارایه شده توسط مخابرات باشد.

تعرفه اینترنت با سرعت 4 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

در این تعرفه از لیست خدمات شرکت مخابرات کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک در بسته یکساله است که عدد آن چیزی در حدود 580 تومان است. بیشترین مبلغ پرداختی نیز در بسته یک‌ماهه بوده که رقم پرداختی کاربر چیزی در حدود 670 تومان تعیین شده است. تفاوت فاحش موجود در تعرفه 3 مگابیت و 4 مگابیت عجیب به نظر می‌رسد. به احتمال فراوان تعرفه 3 مگابیت این شرکت به صورت جشنواره ارایه می‌شود.

تعرفه اینترنت با سرعت 8 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

در این سرعت از تعرفه خدمات شرکت مخابرات ایران، کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 485 تومان است و بیشترین مبلغ پرداختی کاربر نیز در بسته یک‌ماهه و با عددی در حدود 555 تومان تعیین شده است.

تعرفه اینترنت با سرعت 16 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

این سرعت که در شرکت‌های مشابه سقف سرعت ارایه شده به کاربران است، در مخابرات نیز ارایه می‌شود که کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک در بسته یکساله و با مبلغ 400 تومان است. بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت نیز در بسته یکماهه و با مبلغ 457 تومان است.

تعرفه اینترنت با سرعت 20 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

این سرویس و سرعت ارایه شده توسط مخابرات یک سرعت اختصاصی بوده که با حجم بسیار خوب و قیمت عالی به مشتریان فروخته می‌شود. در این سرویس مشتری می‌تواند با انتخاب بسته یکساله برای هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 77 تومان بپردازد که یک رقم بسیار عالی است. همچنین بیشترین مبلغ پرداختی در بسته یک‌ماهه بوده که حدودا 85 تومان تعیین شده است.

تعرفه اینترنت با سرعت 30 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

این سرویس نیز از جمله سرویس‌های اختصاصی و انحصاری شرکت مخابرات است که مشتریان این سرویس با پرداخت 78 تومان برای هر گیگابایت ترافیک، می‌توانند از سرعت مذکور استفاده کنند. بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت نیز در بسته یک‌ماهه و در حدود 85 تومان محاسبه شده است. گویا این شرکت تخفیف مورد انتظار را صرفا در افزایش سرعت اعمال کرده است.

تعرفه اینترنت با سرعت 50 مگابیت

اینترنت پرسرعت مخابرات

آخرین سرویس از سرعت‌های ارایه شده توسط شرکت مخابرات که البته در همه جا قابل عرضه نبوده و نیازمند بسترهای خاصی است، سرعت 50 مگابیت است که در این سرویس کاربران می‌توانند در بسته یکساله برای هر گیگابایت ترافیک مبلغی در حدود 75 تومان پرداخت کنند. همچنین بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک در بسته یکماهه و در حدود 80 تومان تعیین شده است.

به طور کلی سرویس‌های ارایه شده توسط شرکت مخابرات در بسیاری از سرعت‌ها، نسبت به سایر شرکت‌ها مقرون به صرفه‌تر بوده و در صورتیکه کاربر بتواند هزینه‌های بالای یک میلیون تومان را متقبل شود، استفاده از سرعت‌های بالای این شرکت یک تجربه بی‌نظیر به نظر می‌رسد. به طور مثال در پلن 50 مگابیت با 2000 گیگابایت ترافیک ماهانه، به نظر می‌رسد کل حجم فایل‌های موجود در سایت‌های مختلف اینترنتی را می‌توان بدون مشکل دانلود کرد و از یک سرویس با کیفیت لذت برد!

قیمت‌های گفته شده در بالا بدون محاسبه 9 درصد ارزش افزوده بوده و بدیهی است رقم نهایی پرداختی کاربران بالاتر خواهد بود. همچنین اگر سوالی یا اشکالی در مورد مطالب ارایه شده و یا انتخاب سرویس داشتید، مشتاقانه آماده ارایه پاسخ هستیم.

لازم به ذکر است که در بسیاری از پلن‌های ارایه شده، نسبت تعرفه اینترنت بین الملل به داخلی یک به دو یا یک به چهار است و همه ترافیک گفته شده خارجی نیست.

بیشتر بخوانید: کدام سرویس اینترنت ADSL داتک مناسب است؟

34 دیدگاه
 1. Arash_rahmati می گوید

  مخابرات از همه گرون تره اصلا خوب نیست تعرفه هاش

  ۳۴
  ۱۵
 2. مهدی حاجیان می گوید

  تازگی ها مخابرات خیلی خوب داره کار میکنه و کیفیت خوبی داره

  ۲۲
  ۲۳
 3. n می گوید

  خیلی بده که از مخابرات حمایت و تبلیغ میشه با ارائه خدماتی که به این خلق اله میده

  ۱۵
  ۱۲
 4. محمد می گوید

  قطع و وصلش زیاده
  کسی هم رسیدگی نمیکنه

  ۳۰
  ۶
 5. سینا می گوید

  من یکی از مشترکین قدیمی مخابرات هستم چون مرکز مخابراتی منطقه ما فیبر نوری است از روی اجبار اینترنت مخابرات دارم نه سرعتی خوبی دارد نه خدمات خوب تازه در طرحهای جدید نسبت به برخی اپراتورها حجم کمتر ی ارائه می دهد.

  ۳۱
  ۶
 6. علی می گوید

  سلام، جناب ذاکری من طی تماسی که با مخابرات داشتم طرح ۱۲۸ کیلوبیت پس از اتمام حجم مصرف منصفانه فقط برای استفاده از سایت های داخلی میباشد ولی شما به آن اشاره ای نداشتید، لطف میکنید این موضوع رو بررسی کنید؟
  و اینکه میشه لطف کنید یک مطلب راجع به اینکه کدام سرعت ها از کدام سرویس دهنده های اینترنتی در مقایسه با سایر سرویس دهنده های اینترنتی دیگر مقرون به صرفه تر میباشد رو ارائه کنید؟
  سپاس

  ۹
  ۴
 7. Mohammad می گوید

  خوبه ولی قیمتاش نسبت به بقییه شرکتا یکم گرونه

  ۱۰
  ۲
 8. سینا می گوید

  ۱۰ ماه پیش طرح یکساله همسفر ۳ رو خریدم و بعدش دیدم مخابرات این طرح های جدید رو آورد. بهم گفتن نمیتونی طرح اینترنتو الان تغییر بدی باید حداقل ۱۰ ماه ازش بگذره. بهرحال دیروز طرح ۲ مگ یکماهه خریدم و خوشحال از اینکه میتونم فایل های حجیم رو با سرعت ۲ مگ دانلود کنم ولی در کمال تعجب و ناباوری دیدم سرعت دانلود، ۲۵۰ کیلوبایت هست!!!! وقتی پیگیر شدم گفتن اینا سرعتشون همینقد بیشتر نیست! (یعنی یک هشتم سرعتی که خریداری کردم!!!!) این یعنی ۱۶۰ گیگ حجم اینترنت رو بشینی با حسرت نگاش کنی و نتونی ازش اونجور که میخوای استفاده کنی. یک فایل ۹۰۰ مگ رو یک ساعت دانلود میکنه….!
  ما هیچ! ما نگاه!

  ۴۳
  ۱۴
  1. احمد مسلم می گوید

   نمونه اش همین یک مسئولی نیست به سوالات و انتقادات مشترکین پاسخ بده

   ۱۵
   ۵
  2. بمهیس می گوید

   مگابیت با مگابایت فرق داره دوست بی سواد من
   لطفا اول مطالعه کنید بعد خرید کنید

   ۲۲
   ۳
  3. A.A می گوید

   داداش تو ۲مگابیت زدی انتظار داری سرعتش ۲مگابایت باشه اخه؟!!!!هر بایت۸بیته پس اگه نت سرعت۲مگابایت میخای باید ۱۶مگابیت بزنی

   ۱۱
   ۱
  4. taitan می گوید

   ددوست عزیز سرعت اینترنت رو به بیت حساب میکنن نه به بایت هر بایت از هشت بیت تشکیل میشه یعنی سرعت دو مگابیت بر ثانیه تقسیم بر هشت

   ۵
   ۲
 9. ناشناس می گوید

  سلام
  بهتره یه تحقیق انجام بدی چون سرعتت ۲مگا بیت که میشه همون ۲۵۶ کیلو بایت به بیت و بایت توجه کن و اگه طرحی که خریدی رو ببینی حجم داخلیت ۱۶۰ اما بین الملل ۴۰ گیگ یعنی یک به چهار در اصل در ماه همون چهل گیگ تو همه سایتا هم دانلو و هم آپلود میتونی استفاده کنی

  ۸
  1. Davod می گوید

   😃😃😃
   جالب بود هیچوقت به این موضوع دقت نکرده بودم

   ۴
 10. سحر می گوید

  سلام واسه من طرح غزال ٢ گیگ ۴ برابر ١٢ ماهه فعال کردن ، ولى ١ ماهه است بعد ٩٠ گیگ گفتن بین الملل ٣۶٠ گیگم حجم
  من به هواى این ٣۶٠ گیگ اینو فعال کردم الان مى گن این ٩٠ گیگ تموم بشه نت تمومه خب چیه قضیه ؟؟؟

  ۳
  1. Mostafa می گوید

   سرعتش واقعا چهار برابر (یعنی ۸ مگابیت) هست؟ یعنی سرعت دانلود ۱ مگابایت هست؟

   ۱۰
   1. مجید می گوید

    نه، دروغه، همون دو مگ هست

    ۴
    ۱۳
 11. محسن می گوید

  من اینترنت نامحدود ۵۱۲ دارم میخوام طرح جدید غزال بگیرم ولی نمیدونم راست میگن سرعتش چقدره

  ۲
  ۴
 12. kim می گوید

  سلام. من اشتباها بجای سرویس یک ماهه ۱۶۰ گیگ، سرویس یک ساله با مصرف منصفانه ماهی ۱۶۰ گیگ رو خریدم. حالا سوالم اینه که منظور از سرویس یک ساله مصرف منصفانه ماهانه ۱۶۰ گیگ دقیقا چیه؟
  یعنی من تا یک سال اینده هر ماه ۱۶۰ گیگ خواهم داشت یا در کل یکسال فقط ۱۶۰ گیگ؟ خواهشا اگر کسی اطلاع داره راهنماییم کنه

  ۴
  1. سامی می گوید

   ۶۰‌گیگ‌ ترافیک داخلی داری اما در اصل ۴۰‌گیگ ترافیک داری چون اکثر چیزایی که ازش استفاده میکنیم مربوط به ترافیک خارجی هستش
   در کل تو یکسال ۱۶۰‌گیگ هم نداری فقط ۴۰‌گیگ داری
   بعدش باید پول بدی حجم بخری که واسه سالانه ارزونتر میفته

   ۲
   ۲
 13. نادر می گوید

  وضعیت اینترنت افتضاح سرعت افتضاح رفتار وجوابدهی اپراتورها افتضاح یعنی کلا افتضاح

  ۱۶
  ۱
 14. احسان می گوید

  سلام من میخوام اینترنت مخابرات فعال کنم نمیشه.توی سایت میرم شماره تلفن منزل رو میزنم بعد ی کد میده ک باید وارد کنم وارد میکنم دیگه صحفه بعد نمیره.کد رو هم یکبار انگلیسی وفارسی همه جوره آزمایش کردم ولی نمیشه…چجوری از مخابرات اینترنت بگیریم طرح هاش ک دیدم خوبه.طرف خونمون آسیاتک هم جوابگونیس مجبورم از مخابرات بگیرم.ولی نمیدونم چرا اینجوریه کسی میدونه بهم بگه.ممنون میشم کمک کنید……تشکر

  ۵
  1. مسعود می گوید

   من تو مشهد به ۲۰۲۰ زنگ زدم ثبت نام کردم شما هم امتحان کن

   ۱
 15. سیامک می گوید

  سلام دوستان . غزال پس پرداخت۱۲ماهه۸M به همراه ۱۷۵ گیگ بین الملل یا۷۰۰گیگ داخلی (سرعت سرویس ۲ برابر) – ADSL این طرحی هست که من دوشنبه ۹۷/۰۹/۱۲ خریداری کردم . نحوه محاسبه حجم اینترنت مصرفی در گزارشات مصرفی به چه شکل هست . در قسمت کل حجم مصرفی مبنا ۷۰۰ گیگ هست یا ۱۷۵ گیگ . من به هوای ۷۰۰ گیگ حجم این طرح رو خریداری کردم . سه بار هم با اپراتورهای مخابرات صحبت کردم و گفتن که حجم من از ۷۰۰ حساب میشه اما قانع نشدم و خیلی مشکوک هستم .

  ۴
 16. محمد می گوید

  ۲۰۱۹ هست تو کشور ما هنوز دارن ۵۱۲ و ۱ و۲ مگابیت میفروشن ………..اونم حجمی تازه …..

  ۱۱
  ۱
 17. Maryam می گوید

  سلام … من اینترنت ۵۱۲ دارم که هر دو ماه یکبار قبضش میاد رو خط تلفن برای خونه . الان فیبر نوری امده باید طرح دیگه بگیریم .بنظر شما کدوم طرح و با چه سرعتی که برابر با ۵۱۲ قبلی باشه بگیرم ؟؟؟

  ۱
  1. Ali می گوید

   حالا فیبر نوری اومده برات هنوز دنبال ۵۱۲ فسیل شده ای ؟ کاش برای ما میومد.

 18. علی می گوید

  من الان سرعت ۸ مگ یک ماهه خریدم ۵۰ هزار تومان

  سرعت دانلودم بزور به ۳۰۰ کیلوبایت میرسه من صبانت داشتم سرعت ۸ مگ میگرفتم سرعت دانلودم ۱ مگ میرسید

  ۴
 19. Amin می گوید

  اقا نمیشه مثل همراه اول و ایرانسل فقط بسته بگیریم کاری به سرعتا نداشته باشیم. که لا اقل بدونیم خود adsl سرعت نداره یا همون بسته ها سرعتمون رو محدود میکنه… چون بنده بسته۵۱۲ گرفتم سرعتش افتضاح بود. دوباره۲مگ گرفتم اخرش تاثیری نذاشت

  ۱
 20. محسن می گوید

  با سلام سرویس غزال پیش پرداخت ۶ماهه-۲Mbps بهمراه ماهیانه ۹۰گیگ بین الملل یا ۳۶۰گیگ داخلی(سرعت سرویس ۴برابر) خریدم سرعتش کمه ولی حجم دانلود خوبه متاسفانه دیگه این طرح ها نیست. البته مجبورم مخابرات بخرم چون کابل نوری شده و شرکتهای دیگه ارائه سرویس ندارن چند سال پیش شاتل داشتم.واقعا انحصاری شده

 21. اسماعیل می گوید

  با سلام یه بسته پیش پرداخت به صورت اشتباهی یه ساله به مبلغ ۴۲۰ هزار تومن خریدم..میخواستم بدونم میشه از مخابرات لغوش کرد..؟

  ۱
 22. ناشناس می گوید

  میشه لطفا بهترین طرح مخابرات رو بهم معرفی کنید؟

 23. NetGeek می گوید

  با چندتا از همسایه هاتون در ساختمون جمع بشین سرعت ۵۰ مگ را بگیرین بعد بین خودتون تقسیم کنید. توی تنظیمات مودم اصلی هم هر کسی ssid یا LAN خودش را داشته باشه با سرعت مشخص برای هر روتر متصل به مودم اصلی.
  سلامت باشید.

 24. امین می گوید

  یه سوال؟این میگن بایداشتراک بخری یعنی چی؟وبایدحتمابخری؟

  ۱

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم