کدام سرویس اینترنت ADSL پارس آنلاین مناسب است؟ + لیست قیمت 97

شاید برای خیلی‌ها در زمانی که اینترنت در کارت‌های اینترنت جور واجور خلاصه میشد، نام پارس آنلاین مساوی با اینترنت بود که از جمله شرکت‌های خوب در زمینه ارایه اینترنت کارتی در تهران به شمار می‌رفت و بسیاری از کاربران برای اتصال به شبکه اینترنت از این سرویس‌دهنده استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر پارس آنلاین قدرت گذشته را ندارد و حتی به قدری به حاشیه رفت که توسط های‌وب خریداری شد و دوران استقلال این شرکت معروف و با سابقه ایرانی به پایان رسید.

پارس آنلاین که از سال 78 وارد بازار اینترنت ایران شد، در حال حاضر همانند دیگر شرکت‌های حاضر در صنعت اینترنت پرسرعت ADSL نسبت به ارایه سرویس‌های متنوع خود اقدام می‌کند و فروش و پشتیبانی این شرکت کماکان ادامه داشته و در حال فعالیت است. این شرکت نسبت به سایر شرکت‌ها، پلن‌های متنوع‌تری را به کاربرانش ارایه می‌دهد و مشتریان این شرکت، می‌توانند از پلن‌های متنوعی برای خرید اینترنت پرسرعت انتخاب بهره ببرند.

از جمله ویژگی‌های موجود در سرویس‌های ارایه شده توسط پارس آنلاین، تعیین حجم منصفانه است که در همه شرکت‌های مشابه نیز وجود دارد و کاربران پس از اتمام حجم تعیین شده، کماکان به شبکه متصل خواهند بود و می‌توانند از اینترنت خود با سرعت 128 کیلوبیت استفاده کنند. البته مشتریان می‌توانند با تمدید سرویس خود و یا خرید ترافیک اضافی، نسبت به افزایش سرعت اینترنت خود اقدام کنند.

همچنین سرویس‌های این شرکت با افزایش 9 درصد ارزش افزوده به قیمت‌ها، به مشتری عرضه می‌شود و همچنین سرعت‌های ارایه شده از 512 کیلوبیت تا 16 مگابیت تعیین شده است. همچنین کاربران می‌توانند از تعرفه ویژه خرید حجم اضافی استفاده کنند و از بسته‌های انرژی برای افزایش سرعت بهره‌مند شوند که در ادامه توضیحات مربوط به آنها را ارایه خواهیم کرد.

سرویس‌های این شرکت بر اساس معیارهای مختلف دسته‌بندی شده است که ما در آی‌تی‌رسان، سرویس‌های این شرکت را بر اساس سرعت ارایه شده، تقسیم‌بندی و بررسی می‌کنیم.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت 512 کیلوبیت

پارس آنلاین

اولین سرویس ارایه شده از سوی پارس آنلاین، سرعت 512 است که در دو پلن ارایه می‌شود که طبق تصویر بالا مشخص است. در سرویس ارزان‌تر مشتری برای هر گیگابایت ترافیک، چیزی در حدود 1600 تومان می‌بایست پرداخت نماید. در پلن دوم که گران‌تر است، ترافیک شبانه 16 گیگابایتی به پلن اضافه شده است که اگر اهل دانلود شبانه باشید می‌توانید از قیمت هر گیگابایت 730 تومان استفاده کنید.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت 1 مگابیت

اینترنت پارس آنلاین

دومین سرویس از خدمات پارس آنلاین سرویس 1 مگابیت این شرکت است که این سرعت هم در دو پلن به مشتریان عرضه می‌شود. در پلن ارزان‌تر، هر گیگابایت ترافیک برای مشتری چیزی در حدود 1670 تومان آب می‌خورد. همچنین در پلن گران‌تر که حجم افزوده شبانه دارد، این عدد به 570 تومان کاهش پیدا می‌کند که البته برای کاربران حرفه‌ای دانلود کاربرد دارد.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت 2 مگابیت

شروع سرویس‌های متنوع پارس آنلاین با همین سرویس 2 مگابیت است که تنوع خوبی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در این سرعت، 8 پلن مختلف وجود دارد که هر کدام زمان و حجم متفاوتی دارند. ارزان‌ترین پلن از نظر مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت، پلن 12 ماهه با ترافیک شبانه است که رقم پرداختی کاربر را به عدد 305 تومان رسانده است.

همچنین بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متعلق به بسته یکماهه بدون حجم شبانه بوده که برای مشتری 625 تومان آب می‌خورد.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت 3 مگابیت

یکی دیگر از سرویس‌های ارایه شده در این شرکت، سرعت 3 مگابیت است که در 10 پلن مختلف به کاربران عرضه می‌شود. در این پلن‌ها ارزان‌ترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متعلق به بسته 12 ماهه با حجم شبانه است که کاربر چیزی در حدود 306 تومان به پارس آنلاین پرداخت می‌کند.

همچنین بالاترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک در بسته یک‌ماهه است که کاربر می‌بایست هر گیگابایت را با مبلغ 580 تومان خریداری کند.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت 4 مگابیت

اینترنت پرسرعت پارس آنلاین

در این سرویس نیز 16 پلن وجود دارد که جزو متنوع‌ترین سرعت‌های موجود در بین خدمات ارایه شده توسط پارس آنلاین است. در بین همه این سرویس‌ها، ارزان‌ترین پلن از نظر پرداختی به ازای هر گیگابایت، پلن 12 ماهه با حجم شبانه 1560 گیگابایت و حجم افزوده 1440 گیگابایت و حجم منصفانه عادی 960 گیگابایتی است که رقم پرداختی کاربر برای هر گیگابایت را به عدد 222 تومان رسانده است.

همچنین گران‌ترین پلن از نظر رقم پرداختی به ازای هر گیگابایت، پلن یک‌ماهه ساده است که هر گیگابایت ترافیک در آن با مبلغ 500 تومان به کاربر عرضه می‌شود.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت 8 مگابیت

در این سرعت نیز پارس آنلاین 16 پلن متنوع به کاربران ارایه کرده است که دست کاربران را برای انتخاب سرویس باز نگه می‌دارد. در این پلن‌ها بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متلعق به سرویس یک‌ماهه عادی است که مقدار آن حدود 350 تومان تعیین شده است. ارزان‌ترین سرویس از نظر پرداختی به ازای هر گیگابایت نیز سرویس 12 ماهه 1800 گیگابایت با 1800 گیگابایت ترافیک و حجم افزوده و 1800 گیگابایت حجم شبانه بوده که بدین ترتیب پرداختی کاربر را به ازای هر گیگابایت به عدد 200 تومان رسانده است که برای کاربرانی که اهل دانلود هستند یک رقم قابل قبول محسوب می‌شود.

تعرفه اینترنت پرسرعت با سرعت 16 مگابیت

آخرین سرویس از سرویس‌های ارایه شده توسط پارس آنلاین، سرعت 16 مگابیت است که در 16 پلن متنوع و متفاوت به مشتریان عرضه شده و فروخته می‌شود. در این پلن‌ها ارزان‌ترین سرویس از نظر پرداختی برای هر گیگابایت، پلن 12 ماهه 3300 گیگابایت ترافیک اصلی، 2700 گیگابایت ترافیک افزوده و 2900 گیگابایت حجم شبانه است که پرداختی کاربر را برای هر گیگابایت به عدد 177 تومان کاهش داده است.

همچنین بیشترین مبلغ پرداختی به ازای هر گیگابایت ترافیک در پلن یک‌ماهه عادی این سرعت است که کاربران برای هر گیگابایت مبلغ 291 تومان می‌پردازند.

همچنین اگر به دنبال تعرفه حجم اضافی هستید نیز باید بدانید که تعرفه‌های این شرکت در حجم بالا بسیار مقرون به صرفه است:

همچنین یکی از خدمات جالب پارس آنلاین، ارایه سرویس بسته انرژی است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند سرعت دانلود خود را افزایش دهند. به طور مثال اگر پکیج 512 کیلوبیت را خریداری کردید و به طور محدود یا به صورت کلی نیاز به سرعت بالا ولی با ترافیک همان پلن خودتان را دارید، بسته انرژی را خریداری می‌کنید و به هدفتان می‌رسید. تعرفه این سرویس به شرح زیر است:

همچنین پارس آنلاین بسته‌های ویژه جشنواره دارد که جزئیات آن به شرح زیر است:

تعرفه اینترنت پارس آنلاین

در این سرویس‌ها کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت 280 تومان و بیشترین مبلغ پرداختی 310 تومان محاسبه شده است.

همچنین توضیحاتی در ارایه سرویس پارس آنلاین وجود دارد که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

همچنین لازم به ذکر است تمامی محاسبات انجام شده در این مطلب، با تعرفه اصلی خدمات بوده و هزینه‌های مالیات و دایری محاسبه نشده است. همچنین ترافیک محاسبه شده در سرویس‌ها، ترافیک بین‌المللی بوده و در صورت استفاده از ترافیک داخلی، همه حجم‌های مطرح شده دوبرابر می‌شود.

به طور کلی سرویس اینترنت پرسرعت پارس آنلاین را می‌توان در رده تعرفه‌های متوسط رو به ارزان ارزیابی کرد چرا که تعرفه‌های این شرکت نسبت به بعضی از شرکت‌ها بالاتر بوده و از بعضی دیگر، ارزان‌تر است. اگر قصد خریداری سرویس اینترنت دارید و در منطقه‌تان شرکت‌هایی همچون مخابرات، پیشگامان و …. سرویس‌دهی دارند، حتما با استفاده از مطالب مشاوره‌ای ارا‌یه شده در آی‌تی‌رسان، مقایسه‌ای انجام دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 دیدگاه
 1. اشکان می گوید

  بچه هایی که پارس آنلاین دارین مطلع باشین همیشه جشنواره هایی هست که تو سایت براتون نمیاره و فقط با مراجعه به نمایندگی ها میتونید بفهمید، مثلا اینترنت ۸ مگابایتی شش ماهه که تو سایت قیمتش ۲۸۰ هست تو نمایندگی به من میدادن ۲۰۲ هزار تومن، یا من خودم نت ۳ ماهه ۲۴۰ گیگ (۲۴۰ گیگ ترافیک بین الملل و ۴۸۰ گیگ داخلی ) با سرعت ۴ مگ بر ثانیه رو گرفتم ۹۰ تومن در صورتی که اگه تو سایت میخریدمش ۱۲۰ تومن بایدمیدادم

  موافقم ۷
 2. نگین می گوید

  فقط اسیاتک خوبه

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 3. Arash_rahmati می گوید

  ایا سال ۹۸ قیمت هاشون گرون تر میشه؟

  موافقم ۲
 4. حسن فرجی می گوید

  خدایش مخابرات نسبت به این ها خیلی بهتره

 5. AliMansori می گوید

  فقط مخابرات واقعا حرف نداره سرویس های جدیدش

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان