اندروید 8.1 اوریو برای نوکیا 5 و نوکیا 6 منتشر شد

اندروید 8.1 اوریو ماه گذشته برای گوشی نوکیا 8 منتشر شد و اچ‌ام‌دی قول داد که این به‌روزرسانی را به‌زودی برای گوشی رده‌پایین نوکیا 2 نیز منتشر کند. حال گزارش شده که دو میان‌رده این کمپانی فنلاندی یعنی نوکیا 5 و نوکیا 6 این به‌روزرسانی را دریافت کردند.

این دو دیوایس حدود سه ماه پیش بود که اندروید 8 اوریو را دریافت کرده بودند اما با دریافت این به‌روزرسانی جدید، طعم آخرین نسخه اندروید را نیز خواهند چشید. این پکیج برای کاربران گوشی نوکیا 5 در سه کشور هند، اندونزی و تونس منتشر شده است اما این تنها کاربران هندی نوکیا 6 بوده‌اند که در حال حاضر آخرین نسخه اندروید را دریافت کرده‌اند. با این همه انتظار داریم که در روزهای آینده کاربران دیگری از سایر کشورها مشمول دریافت این آپدیت شوند.

به‌روزرسانی فوق وصله‌های امنیتی مربوط به ماه مارس را نیز به این دو میان‌رده آورده است. حجم این به‌روزرسانی برای گوشی‌های نوکیا 5 و نوکیا 6 به ترتیب حدود 867 و 934 مگابایت است. از تغییرات اعمال شده در این نسخه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- دکمه‌های کنترل ذخیره‌سازی انرژی

2- اصلاح منوی پاور

3- منوی تنظیمات جدید

4- نمایش درصد باقی مانده از باتری دیوایس‌های متصل شده با بلوتوث

هنوز مشخص نشده که میان‌رده‌های خوش‌قیمت نوکیا اندروید P (اندروید 9) را دریافت خواهند کرد یا که خیر اما اگر صاحب گوشی پرچمدار نوکیا 8 باشید، این شانس را دارید که جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید را دریافت کنید. اگر از نوکیا 5 و نوکیا 6 استفاده می‌کنید، می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات و قسمت “درباره تلفن” به صورت دستی نسبت به بررسی وجود این به‌روزرسانی اقدام کنید.

3 در مورد “اندروید 8.1 اوریو برای نوکیا 5 و نوکیا 6 منتشر شد”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH