7 دلیل برای آنکه از پیام رسان سروش استفاده کنیم!

شهریور ماه سال گذشته یکی از ماه‌های پر حاشیه برای شبکه‌های اجتماعی کشور بود که شایعه فیلترینگ تلگرام بر سر زبان‌ها افتاد و در بسیاری از رسانه‌ها به صورت فوری به مخاطبین مخابره شد اما این شایعه عملی نشد تا زمانی که در دی‌ماه همین سال، در پی اتفاقاتی که رخ داد، اپلیکیشن‌های داخلی وارد یک محک جدی شدند و سردمدار این پیام رسان‌های داخلی، پیام رسان سروش بود که به طور جدی مورد استفاده کاربران ایرانی قرار گرفت ولی در این آزمون نمره قبولی نگرفت.

در پی این اتفاق و پس از اینکه پیام رسان‌های داخلی نتوانستند پاسخگوی نیاز کاربران داخلی باشند، تلگرام بازگشایی شده و در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفت اما این آزمایش حدودا 10 روزه باعث شد که مسئولین پیام رسان سروش، بیش از پیش به مشکلاتی که متوجه آن‌ها شد، بپردازند و برای رفع‌شان دست به کار شدند که وضعیت این پیام رسان داخلی را ارتقا داده و پیشرفت‌های بسیار خوبی در آن ایجاد کردند.

در پی انتشار مطلب دلایل استفاده نکردن از پیام رسان سروش و طبق قولی که داده بودیم، در این مقاله قصد داریم به دلایلی بپردازیم که جزء نقاط قوت اپلیکیشن سروش به شمار می‌رود و دلایلی است که می‌تواند هر کاربر ایرانی را برای استفاده از پیام رسان سروش قانع کند!

امکانات اپلیکیشن پیام رسان سروش

1- اینترنت رایگان سروش کاملا واقعی و جدی است!

اپلیکیشن سروش بر خلاف بعضی دیگر از نرم افزارهای اندرویدی دیگر که مدعی اینترنت رایگان هستند (ولی گزارشات زیادی به آی‌تی‌رسان رسیده است که این ادعا دروغی بیش نیست)، اینترنت رایگان به کاربرانش ارایه می‌دهد و تمامی کاربران دارای سیم کارت ایرانسل و همراه اول که از اینترنت سیم کارت خود استفاده می‌کنند، بدون اینکه بایتی از بسته اینترنتی کاربر کم شود، می‌توانند بدون محدودیت از محتوای کانال‌ها و گروه‌های موجود در سروش بهره بگیرند.

اینترنت رایگان سروش به این دلیل مورد توجه است که حدود 70 درصد ترافیک مصرفی کشور از طریق تلگرام بوده و کاربران هزینه زیادی را برای بسته‌های اینترنتی مصرف می‌کنند و این امکان سروش باعث می‌شود که هزینه اینترنتی کاربران کاهش پیدا کرده و جذابیت بسیار زیادی برای آن‌ها داشته باشد.

امکانات اپلیکیشن پیام رسان سروش

2- سرورهای داخلی سروش مزیتی که تلگرام ندارد

یکی از مزیت‌های اصلی سروش استفاده از سرورهایی است که در دیتاسنترهای داخل کشور قرار دارند و از پهنای باند به مراتب بیشتری نسبت به تلگرام در اینترنت برخوردار هستند و به دلیل اینکه تقریبا همه کاربران آن در داخل کشور حضور دارند، سرعت دسترسی به سرورهای این پیام رسان داخلی برای کاربرانش بهتر و بیشتر از پیام رسان‌های دیگر است.

البته این موضوع بیشتر در زمینه سرعت دانلود مشهود بوده و به شرط آن است که فشار زیادی به این اپلیکیشن وارد نشده و یا اینکه تعداد و کیفیت سرورهای این پیام رسان افزایش پیدا کند.

این دلیل بیش از آنکه ناظر به وضعیت فعلی پیام رسان سروش باشد، امکان بالقوه‌ای‌ست که در صورت پیگیری و اجرایی کردن آن می‌تواند به مزیتی تبدیل شود که قطعا تلگرام قادر به انجام آن نیست. به معنای دیگر در حال حاضر اپلیکیشن سروش یک پیام رسان برای تعداد محدودی از کاربران است!

با نزدیک بودن فاصله سرورها به کاربران علاوه بر اینکه محتوای روی این پیام رسان‌ها از خطراتی مانند فیلترینگ در امان خواهند بود و کاربران می‌توانند بدون مشکل به محتوای خود دسترسی داشته باشند، سرعت دانلودشان را نیز افزایش می‌دهد.

3- امکانات جانبی سروش؛ غیر قابل دسترس برای تلگرام!

یکی از امکانات پیام رسان سروش، توانایی‌های جانبی است که در این اپلیکیشن ارایه می‌شود. این امکانات مواردی از جمله: مکان نمایی، سرویس آب و هوا، خرید شارژ آسان، پرداخت قبوض به سادگی و سرویس اوقات شرعی است. این امکانات نشان می‌دهد که سروش قابلیت‌هایی را می‌تواند به کاربران خود ارایه دهد که تلگرام از عرضه بسیاری از آن‌ها به دلایل مختلف ناتوان است. به معنای دیگر سروش اپلیکیشن پیام رسانی است که برای مردم ایران ساخته شده و امکاناتی را در اختیار آن‌ها می‌گذارد که به طور معمول و به صورت روزانه به آن‌ها نیاز دارند.

به طور مثال کاربران می‌توانند برای خرید شارژ سیم کارت خود از طریق سروش اقدام کنند و یا اینکه قبوض مصرفی خود را از طریق پیام رسان سروش بپردازند که این امکان فوق‌العاده در تلگرام امکان پذیر نیست. این امکانات از جمله دلایل مهمی است که جزو امتیازات و نقاط مثبت سروش به حساب می‌آیند.

4- تماس صوتی رایگان و با کیفیت در اپلیکیشن سروش

یکی دیگر از امکانات فوق‌العاده خوب پیام رسان سروش، قابلیت تماس صوتی رایگانش است که در تلگرام فیلتر شده و قابلیت استفاده ندارد. این امکان سروش با توجه به تست‌های انجام شده و مقایسه‌ای که با دیگر اپلیکیشن‌های تماس صوتی مانند ایمو انجام شد، کیفیتش خوب ارزیابی شده و در حد بقیه اپلیکیشن‌های موجود است. البته ای کاش با توجه به داخلی بودن سرورهای این اپلیکیشن، کیفیت تماس صوتی سروش بهتر از این هم بود.

این ویژگی در کنار اینترنت رایگانی که برای اپلیکیشن سروش ارایه می‌شود، یکی از مزیت‌های بسیار بزرگ سروش در مقابل تلگرام است که جذابیت استفاده از این پیام رسان داخلی را افزایش می‌دهد.

اپلیکیشن پیام رسان سروش اینترنت رایگان

5- نسخه‌های مختلف برای سیستم عامل‌های موجود در اپلیکیشن سروش

یکی دیگر از نکات مثبت اپلیکیشن سروش، وجود نسخه‌های مختلفی است که برای سیستم عامل‌های گوناگون در اختیار کاربران خود قرار داده است. این اپلیکیشن برخلاف دیگر پیام رسان ایرانی مانند اپلیکیشن پیام رسان ایتا دارای نسخه آی‌فون نیز هست و برای سیستم عامل‌های لینوکس، ویندوز و مکینتاش نیز ارایه شده که کاربران می‌توانند در دستگاه‌های مختلف از سروش استفاده کنند. البته همان‌طور که در دلایل عدم استفاده از سروش مطرح کردیم، نبود نسخه وب برای این اپلیکیشن، آزار دهنده است.

6- دسته بندی و مرجع کانال‌های رسمی در پیام رسان سروش

یکی از بخش‌های جالب و جذاب پیام رسان سروش وجود بخشی است که سرویس‌های مختلف آن را به کاربران عرضه کرده و معرفی می‌نماید. در این بخش کاربران می‌توانند به کانال‌های مختلف در دسته بندی‌های متنوع دسترسی داشته باشند و از محتوای آن‌ها بهره‌مند شوند.

کاربران می‌توانند در این بخش از بین دسته بندی‌های: ورزش و سرگرمی، فرهنگ و هنر، علمی و آموزشی، اخبار و سیاست، رسانه و دین و مذهب انتخاب کرده و به کانال‌هایی که طبق قوانین سروش انتخاب شده‌اند، دسترسی داشته باشند. طبق بررسی‌های ما در دیگر اپلیکیشن‌های داخلی صرفا اپلیکیشن گپ از این امکان برخوردار بوده و اکثر پیام رسان‌های داخلی همانند تلگرام از این امکان بی ‌بهره هستند.

7- پیام رسان سروش پرجمعیت‌ترین اپلیکیشن پیام رسان داخلی است

یکی از دلایلی که باعث شده تلگرام به اهمیت فوق‌العاده بالایی برسد، تعداد بالای کاربران آن است که طبق اعلام رسمی مسئولین، کاربران تلگرام در ایران چیزی بالغ بر 40 میلیون نفر است که منجر به تصمیماتی شده که مسئولین نسبت به این اپلیکیشن حساسیت زیادی پیدا کنند.

اضافه شدن قابلیت گروه در تلگرام و افزایش امکانات و ویژگی‌های موجود، سبب شد این پیام رسان بیش از پیش مورد توجه کاربران ایرانی قرار بگیرد و این موضوع در اپلیکیشن پیام رسان سروش نیز افزوده شده و با حضور حدود 5 میلیون کاربر ایرانی در این پیام رسان داخلی، کاربران قطعا در گروه‌های پرجمعیتی حضور خواهند داشت و می‌توانند از گروه‌های بزرگی استفاده کنند. پرچمعیت‌ترین اپلیکیشن بعدی طبق بررسی‌های ما گپ است و دارای جمعیتی نهایتا در حدود 2 میلیون یوزر بوده که فاصله زیادی با کاربران سروش به ثبت رسانده است.

اگر دلتان می‌خواهد که از یک پیام رسان پرکاربر برای کسب و کار خود استفاده کنید و یا در جمع‌های بزرگ اینترنتی حضور داشته باشید، سروش بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

به صورت کلی جمع بندی نکات بالا نشان می‌دهد در صورتی‌که تلگرام فیلتر شود، اپلیکیشن سروش می‌تواند یکی از جدی‌ترین گزینه‌های جایگزینی آن باشد و حمایت‌های انجام شده از پیام رسان سروش نشان می‌دهد مسئولین وزارت ارتباطات نیز نظر مثبتی روی سروش دارند و بیش از هر پیام رسان دیگری که البته اپلیکیشن پیام رسان ایتا از این قضیه مستثناست، مستحق جایگزین شدن با تلگرام است. استقبال کاربران نیز از این پیام رسان خبر از صحت این خبر و موضوع می‌دهند.

63 دیدگاه
 1. نگین می گوید

  همون نا امن بودنش باعث میشه هیچکس سمتش نره .

  ۱
  ۱
  1. ُSadegh می گوید

   شما ناامنی رو از مسئولان داخلی این پیام رسان می دونید در حالی که در پشت پیام رسان های خارجی مثل تلگرام جاسوسی های انجام شده اسرائیل و غرب در کار است. به بیگانه اعتماد داری به خودی نه. حرفت کاملا بی منطقی هست.
   پولی که میدی واسه نت بخشی رو میبره واسه دشمنای ایرانی.
   امنیت سروش درحال پیشرفته و چندین بار مورد حمله قرار گرفته که سروش اونو برطرف کرده.

   ۲
   ۱
   1. امیر محمد می گوید

    درسته اونا غربی هستن از این حرفا ولی اونا بفهمن که من با کسی چت می کنن اصلا مهم نیست ولی هر هکری بیاد ببینه من چه عکسیتو گوشیم دارم اونه که مهمه درسته من سروش. رو نصب کردم ولی. دلیل نمی شه که تلگرام رو پاک کنم 💜

    ۱
  2. حسین رستگار مقدم می گوید

   کاربران سروش از مرز ۱۰ میلیون داره میگذره
   بهتره که واقع بین باشیم.
   اگر بتونه کیفیت سرویسش رو خوب کنه تا سه ماه دیگه بیشتر کاربران رو گرفته

  3. نیما می گوید

   کی گفته ناامنه؟؟؟ خیلی هک امنه

 2. حسین می گوید

  سروش یعنی مرگ آزادی بیان
  مرگ امنیت اطلاعات
  مرگ آگاهی

  ۱
  ۴
  1. mostafa می گوید

   مرگ آگاهی خخخخخخخ
   نه که تلگرام خیلی اگاهی میده
   الان اینو بر چه اساس گفتین؟
   بنظرت پاول چرا تلگرامو به ایران داد؟
   اونکه دوست داره سر به تن ایرانی نباشه
   اونکه دوست داره یه مشکلی برای ما پیش بیاد تا ما رو تکه تکه کنن

   براش سود نداره که اینکارو کرده؟

   دقیقا منظورت از امنیت چیه؟
   اولشه هنوز با حمایتها و انتقادهای ما کم کم بهتر میشه

   یه کیلیپ دیدم شهروند امریکایی میگفت وقتی دیدم جوان ایرانی گفت ایران حرف مفت میزنه امریکا فوق الهاده است متاثرشدم چون امریکا ۸۰ میلیون از ایرانی بیگناه رو قبلا کشته که الانم هر سال جشنشو میگیرن

   ۲
  2. اعتمادی می گوید

   اینهایی که گفتین‌مال تلگرامه.نه پیامرسان های وطنی

   ۱
   1. محمد می گوید

    اول استقاده کن بعد حرف بزن

 3. مهدی می گوید

  هرچی میخواید تبلیغ کنید من از هیچ پیام رسان داخلی استفاده نمیکنم ????
  فقط تلگرامو عشقست ????

  ۱
  1. سید می گوید

   انقدر استفاده کن
   اونوقت یه روز تلگرام میاد ازت باج گیری میکنه حالیت میشه
   به بهانه پخش کردن اطلاعاتت

   ۱
   1. ناشناس می گوید

    نه اینکه سروش نمی تونه????????????

    ۲
  2. اعتمادی می گوید

   استفاده کن.خودت دستی دستی اطلاعات شخصیت رو دودستی بده یهودی ها تا برای نابودی کصورمون بهتر بتونن برنامه ریزی کنن

  3. حسین می گوید

   چرا اینقدر نسبت به برخی مسائل تعصب دارید و حاضر نیستید از تولیدات کشورمون حمایت کنید؟!! هر چیزی برای پیشرفت نیاز به حمایت داره و انصافا پیام رسان سروش پیشرفت های خوبی کرده. توصیه می کنم که حتما از آخرین نسخه سروش (که در حال حاضر ۱.۹.۳ هست) استفاده کنید تا ببینید چقدر بهتر شده.

   ۲
  4. نیما می گوید

   خب پس چرا اینجا کامنت گذاشتی ؟؟؟؟؟

 4. ///mahdispd می گوید

  آفرین به این ملت..

  ۱
 5. حسن فرجی می گوید

  واقعا که
  نت رایگان بخوره تو سرشون امنیتش رو درست کنن که ۲ سوته هک نشه

  ۱
  1. علی می گوید

   سلام

   شما که فرق بین هک و باگ رو نمیدونید لطفا حرف نزنید! اشتباه میزنی عزیز 🙂

   ۱
   1. حسن فرجی می گوید

    شما میدونی بسه!!
    باگ داره که راحت هک میشه دیگ

    ۱
    1. سید می گوید

     مشخص شد که تو تلگرام این باگ هستش

     ۱
  2. هاشم می گوید

   هک؟؟؟؟؟
   مدیر سروش برای هک سروش ۱ میلیارد جایزه گذاشته…..

   اگه تونستی هکش کن جایزتو بگیر…..

   ۱
 6. Arash_rahmati می گوید

  هرکی سروش نصب کنه واقعا دیوونست …

  ۱
  1. REZA می گوید

   دیوانه شمایید که فقط سر لج و لجبازی هی تبلیغ عدم استفاده از پیام رسان های ایرانی رو میکنید، دقیقاً همون چیزی که اجنبی ها ازش خوشحال میشن! تلگرام هم روز اول که همه چی تمام نبود همین ما ایرانی ها باعث پیشرفتش شدیم؛ چرا وقتی خودمون ۴۰ میلیون کاربر داریم نباید یک پیام رسان ایرانی رو جهانی کنیم؟!

   ۱
   ۱
   1. مهدی می گوید

    به همون دلیلی که من دوست ندارم سوار پراید بشم وقتی یه ماشین مدل بالاتر و امکانات و امنیت بیشتر با همون پول بتونم بخرم

    ۱
   2. Hasan می گوید

    با این همه دزد و غارتگر و دروغگوی داخلی واقعا چه نیازی به دشمن خارجی داریم؟ بچه ها هستند دیگه!

    ۲
 7. hamid می گوید

  بابت خوش رقصیتون برای این مثلا مسنجرها سایت شما رو از لیست بوک مارکهای خودم پاک کردم

  ۱
  1. اسی می گوید

   سعی کنید تحمل مخالفت را داشته باشید عزیز.
   بجای پاک کردن یکمی هم احترام قائل باش برای هرکس که دوس داره پیام رسان داخلی استفاده کنه ‌.
   پاک کردن مسئله چیزی رو حل نمیکنه .
   گرچه با فیلتر تلگرامم مخالفم ..
   ولی دلیلی نداره مخالف پیام رسان داخلی هم باشم.
   امیدواریم سروش کیفیت های گرافیکی و اسکرول کردن پیج هاش و صفحاتش رو بسیار زیبا تر کنه و قدرت جذب کاربر داشته باشه…
   در متن هاتون سعی کنید جسارت به دوستانتون نکنید…
   زنده باشید

 8. محمد می گوید

  چرا اوپن سورسش نمی کنن؟؟

 9. seedni می گوید

  ذاکری ::::
  خودت برو از این چیزی که موضوع پستته استفاده کن . برای هیچکس تجویزش نکن

 10. saeed می گوید

  خودتون خندتون نگرفت موقع نوشتن این متن!؟
  پشتیبانی از فونت فارسی و یادتون رفت جزو مزایاش بنویسید.
  متن سفارشی از این بهتر نمیشه

 11. علی می گوید

  کلا ملت عجیبی هستیم مثلا میان اینجا تو قسمت نظرات از تلگرام تعریف میکنید و اینو تخریب میکنید میخوایید چی رو ثابت کنید خود تلگرام اوایل کارش چقد سوتی داشت … فقط ادعاموم میشه ایرانی هستیم ولی برای حمایت از خودمون یهو ادعا با کلاسیمون میشه و… امنیت امنیت و… یجوری میگه امنیت انگار داره با یه پیام رسان اطلاعات جاسوسی میفرسته ….

  قبلا هم گفتم الانم میگم ما خودی خار کن و غریب هار کنیم ….

 12. جلال می گوید

  ۷۰ دلیل هم بیارید من استفاده نمی کنم

 13. A می گوید

  ۲۰ فروردین: ۴ دلیل برای آنکه از پیام رسان سروش استفاده نکنیم (نویسنده ذاکری)
  ۲۱ فروردین: دریافت تذکر جدی
  ۲۲ فروردین: ۷ دلیل برای آنکه از پیام رسان سروش استفاده بکنیم (نویسنده :ذاکری)

  1. سینا ذاکری می گوید

   سلام
   دقت نظر شما ما رو متحیر کرد !!!
   ولی اگه بگیم دو تا متن یک زمان نوشته شده باور می کنید؟ زمان انتشارشون فقط فرق داشت!

   ۱
 14. کریمی می گوید

  سلام
  ما چه مون درسته که پیام رسان مان خوب باشه/سروش حیفه اسمش بگذارید.
  اسمش باید بشه پیام رسان تله ایرانی.چون این یه تله برای مردم است ما ایرانی
  جماعت چی به جز تله سرهم بگذاریم بلدیم.هی بعضی نیایی بگی ما خوبیم ولی
  خوبی به ما نیامد این عین حقیقته

 15. احسان می گوید

  مسوولین از چی میترسن اگر صداقت باشه ترسی نیست

 16. خسروی می گوید

  وای و افسوس بر این ملتی که همه چیزو از نقاب سیاست میبینند تیشه بر ریشه کشورشون میزنن! البته عده ای به نفعشون نیست که تلگرام فیلتر بشه و دلیلش رو هم خودشون بهتر میدونن اما اگر شماهایی که این نظرات رو مینویسین ایرانی هستید و مسلمان! برید ساعتی تفکر کنید شاید به خودتون بیاین! اگر برخی مسئولین نامردند و پول ملت رو میکشن بالا، اگر خودرو سازی ما شده مافیا و و و قرار نیست هر محصول ایرانی ای رو سرکوب کنیم و انگ بی کیفیتی و بازی های سیاسی رو بهش بزنیم. همه ی این برندهای خارجی که امروزه شدند این، از همون روز اول که همه چی تموم نبودند که، سروش یک محصول ایرانیه و ساخته هموطنان خودمون و اگر حمایت کنیم مطمئناً روز به روز بهتر و بهتر میشه.

  1. مهدی می گوید

   من به توصیه شما رفتم مقداری تامل کردم و بیشتر به این نتیجه رسیدم که هرگز نباید از سروش استفاده کنم.
   همون صنعت خائن خودروسازی مثال خوبی بود که زدی. ۴۰ ساله که داره از این ملت قربانی میگیره و هر روز بدتر از دیروز. ۱۶۵۰۰ کشته فقط در سال ۹۶!!! ولی چون انحصار هست هرگز پیشرفت نخواهند کرد. با فیلتر تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی انحصار خودروسازی به پیام رسان ها رسید. سونی, بنز و تویوتا اگر الان به اینجا رسیدن چون در بازارهای جهانی با همه دنیا رقابت کردن. هیچ وقت مدیران کوته فکر نداشتن که با ایجاد انحصار باعث بشن این شرکت ها از ترقی و پیشرفت باز بمونن

   1. amir می گوید

    قضاوت شما کاملا نادرسته. سروش حتی رقبای داخلی قوی داره چه بسا که سایر رقبای خراجیش هم فعال هستند. در ثانی درسته صنعت خودرو بی کفایتی های قابل توجهی داشته ولی کشته های رانندگی رو عمدتا فرهنگ نادرست رانندگی باعث میشه نه صرف خودرو ها. فقط تامل کردن کافی نیست بهتره که جامعتر فکرکنیم و به حد کافی فکر کنیم.

 17. سیامک می گوید

  هر وقت مسئولین محترم از بنزای ضد گلوله شون پیاده شدن و سوار پراید شدن ما هم از پیام رسان داخلی استفاده می کنیم

 18. امیر می گوید

  صد تا دلیل دیگه ام که بنویسی میگم خیلی مزخرفه حتی اگه تلگرام فیلتر دائم بشه بازم اینو نصب نمیکنم????????

 19. حمید می گوید

  یک دلیل برای آنکه از پیام رسان سروش استفاده نکنیم:

  “ساخت ایران” ????

  1. رضاایرانی می گوید

   فقط بایدبهت گفت خیلی وطنفروشی

  2. هادی می گوید

   معلومه که اسرائیلی هستی

 20. محمدرضا می گوید

  بین پیامرسان های ایرانی، گپ از نظر طراحی و امکانات، بله از نظر پرداخت و نقل و انتقال پول، سروش از نظر تعداد کاربران بالاتر است..ضمن اینکه حکایت ملت ما حکایت ملتیه که میگن زنده باد کوروش و عرب نمیپرستیم ولی تیپ و قیافهشون رو شبیه غربیا میکنن..میگن زنده باد ایرانیو تا حرفه کالای ایرانی میشه واسش جوک میسازن، باور کن همه چی پراید نیست

  1. سید می گوید

   ایتا عالیه

 21. محسن می گوید

  الان مردم موندند از پیام‌رسانای داخلی کدومو انتخاب کنند. به نظر بنده بهتره یه نوآوری شود. یه کاری کنند که کاربرای پیام‌رسانای داخلی بتونن برای همدیگه بین پیام‌رسانای مختلف پیام بفرستند دقیقا مانند ایمیل که سایت‌های مختلف میتونن برای هم پیام بفرستند. مطمئنا مردم استقبال می‌کنند.

 22. احمد بن احمد می گوید

  بدون تخفیف تو روح و ….همتون… بدانید و اگاه باشید باید با همه چی ساخت نخسه وب نداشته باشن که اصلا کسی برای کسب و کار تو این مزخرفات نمیره

 23. احمد بن احمد می گوید

  پیشنهاد میشه که بجای ۱۰۰تا الکی ۲تا دروستو حسابی درست کنن من بجای ملت قول میدم همه بیان تو پیام رسانای داخلی

 24. سید می گوید

  بین ایرانی ها فقط ایتا خوبه و تمام
  گپ و آی گپ بد نیستن

 25. رضا می گوید

  سلام من هر کاری میکنم پیام رسان سروش نصب نمیشود متأسفانه، نمیدونم چرا !!!!!!

 26. رضا می گوید

  این همه تبلیغات میکنید برای پیام رسان سروش، من نمیدونم واسه چی خوب هر کار میکنم نصب نمیشه!!!!

  لااقل تبلیغات نکنید ، این پیام رسان سروش اصلا نصب نمیشه، فقط ما رو اسکول کرده!!!!!!!!!!

  1. a می گوید

   مشکل از دستگاه بی خودی خودته

 27. محمود می گوید

  بسم الله
  تقریبا ۲سالی میشه که از پیام رسان سروش استفاده می کنم و در کل راضی ام.
  نسخه ۱.۹ که دیگه فوق العاده شده ..
  سروش ۱۰میلیونی شد با ۵میلیون نصب فعال فقط در بازار!
  و این یعنی عالی داره پیش میره!
  مدیران کانال ها دارن سر و دست می شکنن که یه جایی گیرشون بیاد!
  بیشترین دنبال کننده رو کانال yjc داره با قریب ۳۵۰هزار کاربر؛
  سروش بالا اومده و بعد تلگرام فیلتر شد!
  خواهشی که دارم مطرح شدن سروش رو، پایِ فیلتر تلگرام که تازگی ها انجام شد، نذارید و زحمات ما رو نادیده نگیرید.
  والسلام من التبع الهدی

  1. مهدی می گوید

   زحمات مارو نادیده نگیرید نکته جالبی داشت. شما که خودت از دست اندر کاران سروش هستی ازش تعریف نکنی چی بگی؟! بقالی پیدا میشه که بگه ماست من ترشه؟

   ۱
 28. سعید می گوید

  موقعی ک ما تلگرام نصب کردیم
  edit نداشت
  reply نداشت
  channel نداشت
  super group نداشت
  night mode نداشت
  cloud area نداشت
  block نداشت
  report نداشت

  هر چی تلگرام سوارمون شد و به داعش (دشمن سرمون) سرویس دادو کار به جایی رسید که تو تهران امنیت فیزیکیمون رو به خطر انداختن بسه
  وقتشه به جوون های خودمون فرصت بدیم

 29. ملیحه می گوید

  سلام به همه دلیل این جبهه گیریهاتون اینه که تو از امنیت ایران استفاده میکنی ولی میگی نا امنه من گروه های سیاسی که هر روز کلی نقد تند و صریح داره رو تو سروش دارم ولی تو تلگرام از کجا بدونم حرفای ضد ایرانی مسلمون بودن رو که که روش رو سفید کرده بودن پشتیبانای عزیز نویسندش ایرانیه در حالیکه پشتیباناش برنامه منظمی برای تخریب امنیت ایران ما در دست دارن

  ۱
  ۱
 30. ملیحه می گوید

  شما که از امنیت اونا تعریف میکنی یکم اخبار رو ببین اطلاعاتت رو بروز کن بعد نقد کن

 31. ملیحه می گوید

  خواهش میکنم ایراد گوشیای خودتون رو روی نرم افزار نزارید من تا حالا برای چند نفر نصب کردم تنظیمات گوشی رو عوض کرده بودن یادشون نبود بعد دو ساعت سروکله زدو با گوشی اونا البته مثل شما دوساعت از بدی سروش گفتن و نرم افزار ایرانی . تازه میفهمیدن ایراد از گوشی بوده نه نرم افزار خجالت زده میشدن

 32. عباس می گوید

  من تلگرام دارم از طرف موساد پیام اومده گفتن برای پارهی از توضیحات درباره پیامم بیام دادگستری اورشلیم چکار کنم خدایی جواب بدید کاش سروش نصب می کردم کاش

  1. محمدمهدی می گوید

   دمت گرم خیلی خوب گفتی :)))

  2. amir می گوید

   خب شما که اهل همونجایی، یه سر برو ببین چیکارت دارن.

 33. محمدعلی می گوید

  طبق تحلیل یکی از سایتها تو ایران بله اوله و متعصفانه سروش فقط کافیه شمارتو بگیره !

  ۱

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم