سامسونگ از برنامه‌های فوق العاده‌اش برای آینده‌ای نزدیک می‌گوید

Untitled

سامسونگ امروز برنامه‌هایش را به صورت کاملا دقیق و با ارایه جزییات اعلام کرده است. در میان این برنامه‌ها تولید صفحه نمایش‌هایی با رزولوشن بالاتر و ساخت پردازشگرهایی با تعداد هسته‌های سفارشی به چشم می‌خورد. تولید چنین پردازشگرهایی دقیقا مشابه با کاری است که اپل با پردازش Cyclone در آخرین آیفون یعنی 5S و آیپدهایش انجام داده است. این خبر به طور مستقیم از رویدداد روز تحلیل گر سامسونگ از کره درز کرده است.

قطعا صفحه نمایش بخشی است که سامسونگ در آن با قدرت عمل کرده است. این کمپانی به همین جا قناعت نکرده و دارد به آینده‌ای می‌اندیشد که ما بتوانیم صفحه نمایش‌هایی با دقت بیشتر داشته باشیم. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، امکان اینکه این برند صفحاتی با رزولوشن 1440×2560 پیکسل و چگالی پیکسلی ppi560 بسازد خیلی زیاد است.

تلفنهایی با صفحات 4K Ultra HD، در سال 2015 به بازار خواهند آمد. یعنی صفحاتی با رزولوشن 2160×3840 پیکسل که در اندازه صفحات تلفن‌های هوشمند امروزی چگالی پیکسلی برابر با ppi800  را ارایه می‌دهند.

بخش دیگری که سامسونگ آن را جز برنامه‌هایش گذاشته است، ساخت پردازشگر اختصاصی ARM است. قطعا سامسونگ برای آینده کوالکام را نیز از دست نخواهد داد، اما می‌خواهد پردازشگری ویژه برای خود بسازد.

به غیر از اینها به تازگی هم از تلفنهای هوشمند قابل انعطاف سامسونگ (نه خمیده یا مننحنی) شنیده‌ایم. تلفنهایی که واقعا قرار است خم شوند.

با این وضعیت، آینده‌ای زیبا و دوست داشتنی منتظر سامسونگ و طرفدارانش خواهد بود.

samsung-display-slide-1

نمایش نظرات (2)