قیمت آیفون 9 و آیفون 9 پلاس در ایران

اپل دو گوشی آی‌فون 9 و آی‌فون 10 جدید که احتمالا با نام XS نام‌گذاری می‌شود، تا اواخر شهریور ماه معرفی می‌کند، اما گمانه‌زنی‌ها برای قیمت آن‌ها شروع شده است و از آنجایی که بهای ارز در ایران دچار افزایش بسیار شدیدی شده، بسیاری نگران هستند که دیگر توانایی خرید این سیب نشان‌های زیبا را نداشته باشند.

قیمت جهانی آی‌فون 9 و 9 پلاس

اپل به طور معمول آی‌فون را در دو نسخه معمولی و پلاس عرضه می‌کند و اگر نسخه X را فاکتور بگیریم، هر محصول احتمال زیاد همچون سال گذشته در دو نسخه عرضه خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود قیمت مدل پایه آی‌فون 9 از 699 دلار آغاز شود و برای مدل با ظرفیت بالاتر به 799 دلار برسد. این بها برای آی‌فون 9 پلاس به‌ترتیب برابر با 799 و 899 دلار خواهد شد.

قیمت آی‌فون 9 و 9 پلاس در ایران

اگر بخواهیم فرض کنیم که قیمت ارز در همین حول و حوش 11هزار تومان باقی بماند و آی‌فون با همان بهای عرضه شده جهانی‌اش که قیمت پایه برای آمریکاست (در سایر کشورها معمولا بالاتر خواهد) برای ایرانیان قابل دسترس بماند، قیمت این گوشی‌ها از 7.700.000 تومان تا 10 میلیون تومان متغیر خواهد بود.

البته بایستی به این بها، دو فاکتور سود فروشنده و همچنین مالیات و عوارض را هم افزود، به‌خصوص که گوشی‌های وارداتی دیگر امکان قاچاق ندارند و برای همین بایستی حتما مالیات آن‌ها پرداخت شود. پس با این فرض، قیمت آی‌فون 9 از 8.5 تا 9 میلیون تومان آغاز شده و محصول دیگر یعنی مدل پلاس از حداقل 10 میلیون تومان قیمتش شروع می‌شود.

البته تمام حدسیات بالا در صورتی است که قیمت ارز دوباره دچار افزایش نشود، امری که در مقایسه با سال گذشته در همین موقع، یک تغییر عجیب را مشاهده کردیم که سبب شده تا قدرت خرید بسیار کاهش یافته و از سوی دیگر، گوشی هم در بازار کمیاب شود.

باید به این مورد هم توجه داشت که در ابتدای ورود هر محصولی به کشور، قیمت آن دچار یک هیجان نیز است و بهای منطقی گوشی‌های آی‌فون را بایستی یک تا دو ماه پس از عرضه رسمی آن ملاک قرار داد.

به سوپر گروه گوشی‌های اپل ملحق شوید

نمایش نظرات (2)