afrak

امروز اپل با انتشار iOS 12.0.1 چندین باگ این سیستم‌عامل را برطرف می‌کند

امروز اپل سیستم‌عامل iOS 12.0.1 را منتشر می‌کند. در این به‌روزرسانی تعدادی از باگ‌های آزاردهنده‌ای که احتمالا مانع از لذت بردن کامل شما از هندست‌های جدید اپل آی‌فون XS یا آی‌فون XS مکس می‌شوند، رفع خواهند شد.

یکی از باگ‌ها مانع از شارژ شدن 2 مدل آی‌فون جدید در زمان استفاده از درگاه لایتنینگ برای برخی امور می‌شد. شارژ بی‌سیم همچنان قادر به پر کردن مجدد باتری بود. همچنین سایر مدل‌های آی‌فون با سیستم‌عامل iOS 12 نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفتند. اما با نصب iOS 12.0.1 بایستی همه چیز رضایت‌بخش باشد.

بعلاوه آخرین ویرایش iOS جهت انتخاب شبکه بی‌سیم مناسب برای استفاده به آی‌فون‌های XS و XS مکس کمک خواهد کرد. وجود باگ در برخی مدل‌ها باعث شده بود تا این هندست‌ها در عوض اتصال به سیگنال‌های 5 گیگاهرتزی سریع‌تر به شبکه‌های بی‌سیم 2.4 گیگاهرتزی کندتر متصل شوند. بنابراین به‌روزرسانی iOS 12.0.1 بایستی به تجربه اتصال سریع‌تر وای‌فای برای تعدادی از کاربران آی‌فون کمک نماید.

کاربران اپل آی‌پد متوجه خواهند شد که کلید عددی “123” بر روی صفحه کلید QWERTY مجازی تبلت به مکان سابق خود پیش از iOS 12 بازگشته است. اپل در iOS 12 موقعیت این کلید را با کلید مربوط به ایموجی/زبان جابه‌جا کرد. اما این اقدام مانع از کارکرد زیرنویس‌ها بر روی برخی اپلیکیشن‌های ویدیویی شد و مشکل عدم عملکرد احتمالی بلوتوث را نیز ایجاد نمود.

فهرست تغییرات اعمال‌شده برای iOS 12.0.1 به شرح زیر است:

  • حل مشکلی که در اثر آن برخی دستگاه‌های آی‌فون XS با اتصال به درگاه لایتنینگ بلافاصله شارژ نمی‌شدند.
  • حل مشکلی که می‌توانست موجب اتصال دستگاه‌های آی‌فون XS به شبکه‌های وای‌فای 4 گیگاهرتزی در عوض 5 گیگاهرتزی شود.
  • بازگردانی موقعیت اولیه کلید “.?123” بر روی صفحه‌کلید آی‌پد.
  • رفع مشکل مربوط به عدم نمایش احتمالی زیرنویس‌ها در برخی اپلیکیشن‌های ویدیویی.
  • حل مشکل عدم دسترسی احتمالی به اتصال بلوتوث.

جهت به‌روزرسانی دستگاه iOS خود کافیست به بخش Settings > General > Software Update مراجعه نمایید.

منبع phonearena
پیام بگذارید
تسکو