مشخصات و تفاوت‌های دوربین هواوی میت 20 پرو و P20 پرو

اسمارت‌فون هواوی P20 پرو با سیستم دوربین سه‌گانه خود سروصدای زیادی را به‌راه انداخت و گوشی پرچم‌دار میت 20 نیز با ادامه این میراث، سرعت بازی را به شدت افزایش داده و بنچ‌مارک جدیدی را برای سایر تولیدکنندگان اسمارت‌فون رقم زده است. با این‌حال چنان‌چه پیرامون نحوه عملکرد دوربین‌های موجود بر روی هندست‌های اخیرا معرفی شده هواوی میت 20 و میت 20 پرو نسبت به سیستم دوربین سه‌گانه اسمارت‌فون P20 پرو، پرسش‌هایی در ذهن شما مطرح شده است؛ با مطالعه مقایسه پیش رو، پاسخ‌گویی به این سوالات آسان‌تر خواهد شد.

بازنگری مجدد سیستم دوربین سه‌گانه هواوی P20 پرو

در ابتدا به بررسی مشخصات دوربین می‌پردازیم. هواوی P20 پرو مجهز به سیستم دوربین سه‌گانه در پشت دستگاه است. این ماژول شامل یک لنز 8 مگاپیکسلی تله‌فوتو با گشودگی دیافراگم f/2.4 و بزرگ‌نمایی 3 برابری به همراه قابلیت پشتیبانی از OIS و فاصله‌کانونی 52 میلی‌متری است. دوربین دوم یک حسگر RGB اصلی با رزولوشن 40 مگاپیکسل، گشودگی دیافراگم f/1.8 و فاصله‌کانونی 28 میلی‌متری بوده و نهایتا یک لنز 20 مگاپیکسلی مونوکروم با گشودگی دیافراگم f/1.6 نیز به‌کار گرفته شده است. برای ارایه حالت مات‌شدگی مد پرتره، هر 3 سنسور با یکدیگر همکاری می‌کنند. بعلاوه هواوی P20 پرو از مشخصه زوم هیبریدی 5 برابری نیز بهره می‌گیرد. این موضوع بدان معناست که لنز تله‌فوتو 8 مگاپیکسلی می‌تواند بزرگ‌نمایی اپتیکال 3 برابری را به کاربران ارایه نماید؛ در حالی‌که لنز مونوکروم امکان بزرگ‌نمایی هیبریدی 2 برابری را فراهم می‌کند.

حذف حسگر مونوکروم و جایگزینی لنزی با زاویه‌دید گسترده در میت 20 پرو

با بررسی اسمارت‌فون میت 20 پرو متوجه حذف حسگر مونوکروم از این هندست خواهید شد. هواوی اعلام کرده که استفاده از حسگرهای بهتر و بزرگ‌تر عملا سنسور تک‌رنگ را بلااستفاده نموده است. اکنون این هندست مجهز به یک دوربین 20 مگاپیکسلی برای تصاویر فوق‌العاده عریض، یک لنز 40 مگاپیکسلی با زاویه‌دید گسترده و یک دوربین تله‌فوتو 8 مگاپیکسلی است. سنسور اصلی 40 مگاپیکسلی مشابه با نمونه به‌کارگیری شده در P20 پرو است. این حسگر دارای گشودگی دیافراگم f/1.8 و فاصله‌کانونی 27 میلی‌متری بوده و ابعادی بزرگ معادل 1/1.7 اینچ دارد.

دوربین 20 مگاپیکسلی دارای گشودگی دیافراگم f/2.2، فاصله‌کانونی 16 میلی‌متری و حداقل فاصله فوکوس 2.5 سانتی‌متری است. لنز تله‌فوتو نیز ارتقا یافته و اکنون دوربین 8 مگاپیکسلی در عوض ارایه بزرگ‌نمایی اپتیکال 3 برابری از زوم اپتیکال تا سقف 5 برابر پشتیبانی می‌کند. این دوربین برای نخستین بار در صنعت بدون استفاده از یک لنز جمع‌شونده به قابلیت مذکور مجهز شده است. همچنین گوشی از فناوری پردازش تصویر Master AI 2.0 شرکت هواوی استفاده می‌کند. تکنولوژی مذکور گوشی را قادر می‌سازد تا یک عکس را به قسمت‌هایی تقسیم کرده و با هر بخش نیز به همان ترتیب رفتار نماید. در مقایسه با گوشی P20 پرو، این موضوع یک جهش بزرگ به‌شمار می‌آید. لحاظ نمودن کل تصویر در پرچم‌دار سری P به اجرای برخی ویرایشات مبالغه‌آمیز و غیرضروری منتهی می‌شد.

با مقایسه مقادیر حساسیت ISO متوجه خواهید شد که این شاخص از رقم 10240 در هواوی P20 پرو به حداکثر 51200 در میت 20 پرو رسیده است که حقیقتا مقدار قابل‌توجهی محسوب می‌شود. بعلاوه این پرچم‌دار به همراه حالت سوپر HDR عرضه می‌شود که 10 فریم در سطح RAW را با یکدیگر ترکیب می‌کند. هواوی P20 پرو دارای یک دوربین پیشتاز در رده خود بود و میت 20 پرو نیز به‌وضوح یک گام روبه‌جلو برداشته است. این هندست می‌تواند عکس‌های بهتری را ثبت نماید و اکنون با عدم وجود یک حسگر مونوکروم، امکان ثبت عکس‌های بزرگ‌نمایی شده با میدان‌دید گسترده برای شما فراهم خواهد بود.

برای خریداری میت 20 پرو شما ناچارا بایستی اندکی بیش‌تر هزینه نمایید. جدول فوق مشخصات دوربین 2 اسمارت‌فون برتر هواوی را با جزئیات نمایش می‌دهد و شما در صورت تمایل می‌توانید اطلاعات آن‌ را بررسی کنید. شما در خصوص سری جدید پرچم‌داران هواوی چه نظری دارید؟

منبع wccftech

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم