تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با دستیار گوگل اسیستنت و کیفیت صوتی مناسب‌تر عرضه خواهند شد

همان‌طور که احتمالا می‌دانید سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلویزیون در جهان به‌شمار می‌آید. این موضوع بدان معناست که تصمیمات کمپانی کره‌ای تعداد زیادی از خریداران را تحت تاثیر قرار خواهد داد و پدیده مذکور در مواردی می‌تواند واقعا سودمند واقع شود. در واقع غول فناوری کره‌ای قصد دارد تا تلویزیون‌های آینده خود برای سال 2019 را به دستیار گوگل اسیستنت مجهز نماید.

ظاهرا این تغییر در آینده بسیار نزدیک و در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2019 به نمایش گذاشته خواهد شد. احتمالا اکثریت افراد علاقه‌مند به دنیای فناوری رویدادهای این نمایشگاه را رصد خواهند کرد. اگرچه حرکت سامسونگ چندان نوآورانه نیست و سایر تولیدکنندگان از قبیل ال‌جی و TCL پیش‌تر محصولات خود را به‌صورت یکپارچه با دستیار صوتی گوگل ارایه کرده‌اند. همچنین در حال حاضر سامسونگ دستیار شخصی خود را نیز در اختیار دارد. اما دستیار صوتی بیکسبی در وضعیتی احتمالا ناعادلانه از محبوبیت بسیار پایینی برخوردار است. اپلیکیشن‌های ثالث از قابلیت‌های تخصصی این ابزار در حوزه تلویزیون استفاده نمی‌کنند؛ بدان معنا که اقدامات قابل اجرا توسط بیکسبی کاملا محدود خواهند بود. از سوی دیگر فضای بازتر دستیار گوگل امکان اتصال آن با اسپیکرهای بی‌سیم و استفاده توسط سایر اپلیکیشن‌ها را فراهم می‌کند.

نهایتا سامسونگ به لطف بهره‌مندی از هوش مصنوعی، کیفیت صوتی تلویزیون‌های خود را ارتقا خواهد داد. براساس پیش‌بینی‌ها شاهد عرضه فناوری مشابه با هوم‌پاد اپل خواهیم بود؛ بدان معنا که تلویزیون بسته به شرایط محیط اطراف، تون‌های صوتی را بهینه‌سازی می‌کند. این مشخصه در تلویزیون‌های رده بالا پیاده‌سازی خواهد شد که به‌ نوبه خود اقدام عجیبی به‌شمار می‌رود؛ زیرا این دستگاه‌ها معمولا همراه با یک سیستم صوتی Hi-Fi مناسب تولید می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH