بررسی بازی سرزمین کلمات: حروف را معنا کن!

بسیاری از بازی‌های موبایلی وابستگی زیادی به زبان مادری بازیکن دارند و برای همین صرف داشتن گرافیک، گیم پلی و یا موضوع جالب، نمی‌توان آن‌ها را برای بازی کردن انتخاب کرد.

این مدل از بازی‌ها که عمدتا ماهیت پازل و معما گونه دارند، در طی سالیان اخیر توانسته‌اند حسابی در بین بازیکنان داخلی جا باز کرده و طرفداران زیادی پیدا کنند. یکی از جدیدترین اپلیکیشن‌ها در این دسته‌بندی، سرزمین کلمات نام دارد که به خاطر تنوع زیاد در عین ساده بودن، می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای طرفداران این مدل از بازی‌ها باشد. در ادامه به بررسی دقیق‌تر سرزمین کلمات می‌پردازیم.

موضوع بازی چیست؟

بازی اصول ساده‌ای دارد، شما بایستی با یک سری حروف الفبای فارسی، اقدام به ساخت کلمات با معنا کنید، همین! اما این فرم از بازی به دو صورت آفلاین و آنلاین ارایه شده که در مدل آفلاین، بازیکن ۴ مدل مختلف را پیش روی دارد که هر کدام دارای جذابیت‌های مخصوص به خودشان هستند. اما در مدل آنلاین، در حال حاضر دو نوع بازی وجود دارد که البته هر دو از یک ساختار بهره گرفته و تنها در تعداد بازیکن دچار تفاوت هستند.

رقابت‌های آفلاین در سرزمین کلمات

۴ مدل بازی در این بخش وجود دارد که شامل بازی زمانی، حدس کلمه، بازی جدولی وحدس تصویر می‌شود که البته گزینه آخر بر خلاف اسم ورودی‌اش، نیاز دارد که شما به اینترنت دسترسی داشته باشید!

در بازی زمانی، در طی مدت زمان ۱۰ ثانیه بایستی از بین حروف نمایش داده شده، کلمه صحیح را حدس بزنید. هر مرحله دارای ۲۰ قسمت است که اگر در هر بخش اشتباه حدس بزنید، بایستی دوباره از اول رقابت را شروع کنید. قاعدتا با جلو رفتن هر مرحله، کلمات سخت‌تر می‌شوند اما به نحوی نیست که شما را با چالش دشواری روبه‌رو کند.

در بازی حدس کلمه، تعدادی حرف به‌‌صورت در هم ریخته به شما نشان داده می‌شود و باید بسته به مرحله بازی، ۴ کلمه مناسب را حدس زده و با چسباندن حروف به یکدیگر، آن‌ها را بسازید. البته شما ممکن است به جای ۴ کلمه، تعداد بیشتری را حدس بزنید اما بازی آن‌هایی را قبول می‌کند که مدنظرش بوده و برای باقی کلمات تنها به شما امتیاز می‌دهد که با زیاد شدن تعدادشان، سکه جایزه می‌برید. این قسمت را بایستی سخت‌ترین بخش آفلاین در سرزمین کلمات محسوب کرد که می‌تواند زمان زیادی شما را مشغول خودش کند.

بازی جدولی همان طور که از اسمش مشخص است، برای کسانی که در حل جدول مهارت دارند، جذاب خواهد بود. تعدادی حروف در هم ریخته وجود دارد و ۴ سوال از شما پرسیده می‌شود. بایستی جواب درست را از بین حروف به هم ریخته پیدا کرده و به مرحله بعدی بروید.

در بازی آخر که حدس تصویر نام دارد، یک عکس به صورت تاره شده نمایان شده و شما بایستی از بین حروف در هم ریخته که تعدادشان بیشتر از کلمه صحیح است، نام آن را حدس بزنید. به طور معمول اکثر تصاویر بسیار ساده و قابل حدس هستند و در این قسمت با چالش چندان دشواری روبه‌رو نخواهید شد. البته به خاطر داشته باشید برای حدس تصویر نیاز دارید که اینترنت شما فعال باشد زیرا تصاویر به‌صورت آنلاین نمایش داده می‌شود.

رقابت‌های آنلاین سرزمین کلمات

قاعدتا رقابت با بازیکنان دیگر به‌صورت آنلاین، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های هر بازی است که تبدیل به نقطه عطف آن خواهد شد. در بازی سرزمین کلمات، شما در دو حالت ۲ نفره و ۶ نفره قادر به رقابت هستید، در هر دو مود هم بایستی از چند حرف پیشنهاد شده، تا جایی که می‌توانید کلمات معنا دارد ۳ حرفی به بالا بسازید و در پایان زمان مسابقه که ۶۰ ثانیه است، بازیکنی که بیشترین کلمه درست را حدس زده باشد، رقابت را خواهد برد.

در واقع بخش آنلاین شباهت زیادی به حدس کلمه در مود آفلاین دارد و برای همین می‌توانید مهارت خودتان را در آن قسمت محک زده تا برای مسابقه برخط حسابی حاضر باشید. با پیروزی در هر مسابقه آنلاین به شما سکه داده خواهد شد و با باخت، ۳۵ سکه که مبلغ مورد نیاز برای ورود به مسابقه است، از دست‌تان می‌رود. البته در بخش ۶ نفره بسته به جایگاهی که به‌دست می‌آورید، جایزه شما متفاوت خواهد بود اما در کل مقدار سکه‌ای که بایستی خرج کنید بیشتر از چیزی خواهد بود که به‌دست می‌آورید مگر آنکه همیشه برنده باشید!

مزایای بازی سرزمین کلمات چیست؟

این بازی برای کسانی که به دنبال پازل‌های اینچنینی هستند، دارای تنوع بسیار خوبی به‌خصوص در بخش آفلاین است. در واقع همین بخش آفلاین خودش یک مزیت دیگر است چرا که در صورت عدم دسترسی به اینترنت، به‌خوبی سرگرم شده و می‌توانید زمان زیادی را به عبور از مراحل متنوع و زیاد آن در هر بخش معطوف کنید.

گرافیک بازی هم در حد مناسبی قرار دارد و کاملا گویاست. صدا گذاری را هم بایستی از دیگر مزایای آن محسوب کرد که در برخی مراحل با یک گویش جالب نیز همراه شده و کمی هیجان را چاشنی رقابت می‌کند.

از سوی دیگر بازی به صورت Pay to Win در بخش آنلاین نیست! یعنی شما با پرداخت پول و کسب سکه‌های بیشتر، مزیتی بر سایر بازیکنان پیدا نمی‌کنید که به برنده شدن‌تان کمک کند، موردی که در بسیاری از بازی‌های دیگر دیده شده و تبدیل به نوعی بی‌عدالتی در کسب پیروزی می‌شود. سکه در اینجا تنها به سرعت شما در بازی کردن می‌افزاید و کمک می‌کند مراحل بیشتری را بازی کنید.

معایب بازی سرزمین کلمات چیست؟

بخش آنلاین تنوع چندان زیادی ندارد و از سوی دیگر به‌خاطر آنکه بازی هنوز کاربران خیلی گسترده‌ای را به‌دست نیاورده، برای بخش گروهی و ۶ نفره، گاهی اوقات مجبور هستید که زمان زیادی را صبر کرده تا گروه پر شود.

یکی دیگر از معایب بازی به عدم تشخیص کلمات صحیح باز می‌گردد، به طور مثال در بخش آفلاین و مود حدس کلمه، برخی از کلمات صحیح به‌درستی تشخیص داده نشده و شامل امتیاز نمی‌شوند. البته این مورد کم‌تر پیش آمده و چون در مود آفلاین قرار دارید، آزار دهنده نیست اما بایستی تا حد امکان برطرف شود.

سرزمین کلمات را بازی کنم؟

این بازی رایگان است اما برای شرکت در بخش آنلاین، شما به خرج کردن سکه نیاز دارید که راه‌های مختلفی برای به‌دست آوردن‌شان وجود دارد. شما می‌توانید در بخش آفلاین با پیش رفتن به جلو، سکه‌های زیادی را برنده شوید، یا آنکه با مشاهده تبلیغات آنلاین، باز هم سکه به‌دست بیاورید. در آخرین راه هم که مختص به کاربران تنبل‌تر و شاید پول‌دارتر است، قادر خواهید بود سکه‌ها را از فروشگاه بخرید و به بازی خود سرعت ببخشید.

سرزمین کلمات بخش‌های آفلاین متنوع و جذابی دارد که می‌تواند شما را حسابی سرگرم کند و اگر از یک مود خسته شدید، به یک مدل دیگر سوییچ کنید، اما بخش آنلاین آن نیاز به توسعه بیشتری داشته و تنوع چندانی ندارد اما می‌توان حدس زد با افزایش کاربران، در این بخش نیز بهبودهای بیشتری را مشاهده کنیم.

از طریق لینک زیر و ورود به کافه بازار، می‌توانید بازی سرزمین کلمات را دانلود نمایید.

  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم