هواوی از سامسونگ برای تامین پنل‌های OLED کمک خواهد گرفت

یکی دیگر از شایعات جدید مطرح شده ادعا می‌کند که پرچمدار هواوی از پنل OLED در صفحه‌نمایش خود استفاده خواهد کرد. این منبع گفته که سامسونگ تنها تامین‌کننده پنل OLED برای هواوی است و هواوی به تازگی از این شرکت پنل‌های OLED خریداری کرده است. این خبر نشان می‌دهد که به احتمال زیاد گوشی هوشمند پی 30 پرو از نمایشگر AMOLED سامسونگ بهره‌مند خواهد شد.

یک کاربر در شبکه‌ اجتماعی Weibo که ادعا می‌کند از اسرار و اطلاعات داخلی شرکت‌های چینی مطلع است، اعلام کرده که هواوی یک معامله با سامسونگ انجام داده و از آن خواسته تا پنل‌های OLED را برای پی 30 پرو طراحی و تولید کند. البته هواوی قبل از سامسونگ از یک تامین‌کننده دیگر برای پنل‌های OLED استفاده می‌کرد، اما سوال اینجاست که چرا هواوی به سراغ یک شرکت دیگر برای تامین پنل‌های صفحه‌نمایش خود رفت؟

جواب واضح است، سامسونگ بزرگترین تولید‌کننده پنل‌های OLED اسمارتفون در جهان به شمار می‌رود. هم‌چنین این غول کره‌ای دارای تعداد زیادی نیروی انسانی بوده تا بتواند نیازهای بازار را تامین کند. دلیل دیگر، انتشار نیافتن تصاویر و افشاگری‌های رسانه‌ای مربوط به یک تلفن است.

از اصلی‌ترین و منطقی‌ترین دلیل هم می‌توان به کم‌تر شدن پیچیدگی در روند کار اشاره کرد، زیرا در این معامله هواوی تنها با یک تامین‌کننده طرف است.

به‌نظر می‌رسد که غول چینی و غول کره‌ای خاطرات گذشته را فراموش کرده و فقط به فکر تامین قطعات باکیفیت هستند. البته در تجارت و پول برخی مواقع می‌توان از رفاقت به جای رقابت استفاده کرد.

منبع GSMArena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.