نمونه اولیه آیفون فقط یک برد الکترونیکی بود + تصاویر

اگر شما هم نگاهی به نسل اول آیفون بیندازید، شاید یک سفر جذاب به گذشته‌ای نه‌چندان دور داشته باشید. نمونه اولیه آیفون یک طرح عجیب بوده که ما هیچ یک از آن طرح‌ها را در گوشی‌های هوشمند امروزی نمی‌بینیم. به تازگی تصاویر جدیدی از نمونه اولیه اسمارتفون اپل در رسانه‌های مجازی توسط مجله The Verge منتشر شده است.

تصاویر نمونه اولیه آیفون که آن را M68 نامیده بودند نشان می‌دهد که تیم اپل فقط با یک مادربرد کار می‌کرد که یک صفحه‌نمایش به آن متصل بود. یک اسلات برای نمایشگر در گوشه پایینی سمت راست برد قرار دارد، البته این اسلات برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها وجود نداشت و آن‌ها از طریق اتصلات RCA و Component به یک نمایشگر اکسترنال، نتایج کار را مشاهده می‌کردند.

در این برد، یک اسلات سیم‌کارت، پورت شبکه و جک 3.5 میلی‌متری برای آزمایش و توسعه اپ‌ها قرار دارد. به‌نظر می‌رسد این برد یک اسمارتفون کامل بوده، زیرا دکمه‌های هوم، دکمه‌های تعیین میزان صدا، تراشه‌های ارتباطات رادیویی و حتی دوربین در این برد تعبیه شده بودند.

مهندسان اپل از این برد الکترونیکی برای طراحی iOS و آزمایش قابلیت‌های ارتباط رادیویی (بی‌سیم) استفاده می‌کردند. نمونه اولیه آیفون شامل قطعاتی از شرکت‌های مختلف مثل سامسونگ برای تامین ماژول حافظه و هم‌چنین تراشه‌های مختلف از شرکت‌هایی مثل اینتل، مارول، CSR ،Infineon و Skyworks است.

به‌طور کلی دیدن نمونه اولیه یک اسمارتفون که هم‌اکنون یک محصول عالی و هوشمند به حساب می‌آید، بسیار شگفت‌انگیز است. مهندسان اپل به مدت 13 سال از این نمونه اولیه برای توسعه آیفون‌ها استفاده می‌کردند.

تصاویر این برد در گالری زیر موجود است و شما می‌توانید این تصاویر جالب و شگفت‌انگیز را مشاهده کنید.

 

 

منبع PhoneArena
پیام بگذارید