ارسال نوتیفیکیشن عدم دریافت آپدیت برای ویندوز 7

مایکروسافت با منتشر‌کردن یک آپدیت برای ویندوز 7، به کاربرانی که هنوز از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند یک پیام هشدار داد. در این پیام اعلام شد که پشتیبانی و ارایه آپدیت برای ویندوز 7 تا تاریخ 14 ژانویه 2020 ادامه خواهد داشت و پس از این تاریخ، مایکروسافت این سیستم‌عامل را پشتیبانی نکرده و هیچ آپدیت جدید برای آن منتشر نخواهد کرد.

قطع پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم‌عامل بدین معنی است که کاربران ویندوز 7 بروزرسانی‌های امنیتی را دریافت نخواهند کرد و باید به سیستم‌عامل جدید این شرکت یعنی ویندوز 10 کوچ کنند. البته در این پیام هیچ اشاره مستقیمی به ویندوز 10 نشده، اما کاربران با کلیک برروی لینکی که داخل این پیام قرار دارد، به وب‌سایت ویندوز 7 متصل می‌شوند و پس از آن، با یک متن مرتبط با ارتقا رایانه خود به ویندوز 10 مواجه می‌شوند.

غول شهر ردموند در اوایل ماه جاری اعلام کرد که این پیام‌ها به‌زودی برای رایانه‌های شخصی مجهز به ویندوز 7 منتشر خواهد شد، اما در طول سال 2019 این پیام‌ها به دفعات خیلی کمتری نمایش داده می‌شوند. اگر نمایش این پیام، شما را آزار می‌دهد از گزینه Do not remind again برای عدم‌نمایش مجدد پیام هشدار استفاده کنید. مایکروسافت اعلام کرد که نمایش این پیام موجب خشم کاربران ویندوز 7 شده و ما هم برای احترام به این افراد، اقدام به توقف انتشار چنین پیام‌هایی کرده‌ایم.

در حال حاضر ویندوز 10 با داشتن 800 میلیون کاربر، هنوز نتوانسته به تعداد کاربران ویندوز 7، یعنی 1 میلیارد کاربر برسد، به همین دلیل مایکروسافت همچنان قصد دارد با روش‌های مختلف تعداد کاربران ویندوز 10 را به ویندوز 7 نزدیک کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH